settings icon
share icon
سوال

چرا خلوت کردن با خدا مهم است؟

جواب


همه رابطه ها نیاز به زمان دارند. رابطه با خدا، با وجود تفاوت هایی که با رابطه های دیگر دارد، اما همچنان از قوانین رابطه ها تبعیت می کند. کتاب مقدس پر است از تشبیهاتی که به ما کمک می کند تا مفهوم رابطه خود با خداوند را بشناسیم. به عنوان مثال، عیسی مسیح به داماد و کلیسا به عروس تشبیه شده است. ازدواج یعنی اتصال دو زندگی به هم (پیدایش فصل 2 آیه 24). چنین رابطه نزدیکی نیاز به زمانی دارد که آن دو نفر باید با هم بگذرانند. رابطه دیگر رابطه پدر فرزندی است. رابطه های پدر/مادر فرزندی رابطه هایی هستند که فرزندان و پدر و مادر زمان هایی را به خلوت کردن با یکدیگر اختصاص می دهند. خلوت کردن با عزیزان این فرصت را می دهد تا یکدیگر را بهتر و بیشتر بشناسیم. وقت گذراندن با خدا هم مانند این است. وقتی زمان را تنها با خدا می گذرانیم و با او خلوت می کنیم، موقعیتی فراهم می شود تا به او نزدیک تر شده و او را بیشتر از زمانی بشناسیم که به صورت گروهی با او وقت گذرانده ایم.

خداوند از ما می خواهد تا با او خلوت کنیم. او یک رابطه شخصی با ما می خواهد. او تک تک ما را خلق کرد، و ما را در رحم مادر به وجود آورد (مزامیر فصل 139 آیه 13). خداوند تمامی جزئیات دقیق ما حتی تعداد موهای سر ما را نیز می داند (لوقا فصل 12 آیه 7). او همه گنجشک ها را نیز می شناسد، «در نظر خدا شما خيلی بيشتر از گنجشكهای دنيا ارزش داريد» (متی فصل 10 آیه های 29 و 31). او ما را فراخوانده که به سمت او برویم و او را بشناسیم (اشعیا فصل 1 آیه 18، مکاشفه فصل 22 آیه 17، غزل غزلهای سلیمان فصل 4 آیه 8). وقتی اراده کنیم تا خدا را از نزدیک بشناسیم، خیلی سریع به جستجوی او خواهیم پرداخت (مزامیر فصل 63 آیه 1) و با او خلوت می کنیم. مانند مریم آسوده می نشینیم و به او گوش می دهیم (لوقا فصل 10 آیه 39). سپس تشنه و گرسنه عدالت خواهیم شد و او گرسنگی ما را برطرف خواهد کرد (متی فصل 5 آیه 6).

شاید بهترین دلیل برای وقت گذراندن و خلوت کردن با خداوند پیروی از مثال های کتاب مقدس باشد. در عهد قدیم می بینیم که خداوند پیامبران خود را تنها به سوی خود فرا می خواند. موسی او را به شکل بوته آتش در کوه سینا ملاقات کرد. داوود که به داشتن رابطه نزدیک با خداوند معروف است، زمانیکه از دست سائول فرار می کرد با او صحبت کرد (مزامیر فصل 57). الیشع او را در غار دید. عیسی مسیح با خداوند وقت گذراند (متی فصل 14 آیه 13، مرقس فصل 1 آیه 35، مرقس فصل 6 آیه های 45 تا 46، مرقس فصل 14 آیه های 32 تا 34، لوقا فصل 4 آیه 42، لوقا فصل 5 آیه 16، لوقا فصل 6 آیه 12، لوقا فصل 9 آیه 18، یوحنا فصل 6 آیه 15). عیسی مسیح به ما دستور داده تا گاهی در تنهایی دعا کنیم «اما تو هرگاه دعا می‌كنی، در تنهايی و در خلوت دل، پدر آسمانی را عبادت نما» (متی فصل 6 آیه 6).

برای تکیه به عیسی مسیح به عنوان تاک ما (یوحنا فصل 15 آیه های 1 تا 8)، باید مستقیما و به طور نزدیک با او ارتباط برقرار کنیم. درست مانند شاخه های تاک که به آن وصل هستند و از طریق تاک به دیگر شاخه ها نیز متصل هستند، ما نیز به عیسی مسیح و از طریق او به دیگر مسیحیان متصل هستیم. ما با خدا در خلوت و همچنین در جمع وقت می گذرانیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. بدون خلوت کردن با خدا، نیازهای ما برطرف نخواهد شد و به طور واقعی از آن همه زندگی که او به ما داده بهره مند نخواهیم شد.

خلوت کردن با خداوند باعث می شود که تمام تمرکز خود را بر روی او قرار دهیم و حرف او را بشنویم. با خدا بودن باعث می شود تا از رابطه نزدیک با او لذت ببریم، رابطه ای که ما را برای آن فراخوانده است تا او را به طور واقعی بشناسیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا خلوت کردن با خدا مهم است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries