settings icon
share icon
سوال

آیا آدم فضایی ها یا بشقاب پرنده ها وجود دارند؟

جواب


اول از همه، بگذارید آدمهای فضایی را اینگونه توصیف کنیم که آنها موجوداتی هستند که می توانند تصمیم های اخلاقی بگیرند، هوشمندند، و احساسات و اراده دارند. بعد، چند حقیقت اخلاقی هم در اینباره وجود دارد:

1) انسان تا بحال تقریبا به تمام سیاره های منظومه شمسی سفینه فضایی فرستاده است. بعد از مشاهده این سیاره ها، احتمال وجود حیات را در همه آنها بجز در مریخ و احتمالا در یک ماه دور مشتری رد کرده است.

2) در سال 1976، آمریکا دو لاندر به مریخ فرستاد. هر یک وسایلی داشتند که می توانستند در شن و ماسه مریخ فرو رفته آنرا برای وجود علائم حیاتی تجزیه و تحلیل نمایند. آنها هیچ اثری از حیات پیدا نکردند، بر عکس اگر این تجزیه و تحلیل را بر روی بی ثمرترین خاک کویر و یا منجمدترین خاک قطب جنوب بر روی زمین انجام می دادند لااقل حیات میکروسکوپی پیدا می کردند. در سال 1997، آمریکا راه یابی به سطح مریخ فرستاد. این دستگاه آزمایشات زیادی بر روی نمونه های بیشتری از مریخ انجام داد. آن هم هیچ اثری از حیات نیافت. از آن زمان به بعد، چندین سفر دیگر به مریخ انجام شده است که نتیجه همه آنها یکسان بوده اند.

3) فضانوردان مرتبا سیاره ای جدید در منظومه های دوردست پیدا می کنند. بعضی می گویند که وجود تعداد زیاد سیارات ثابت می کند که باید در جایی دیگر از کهکشان حیات وجود داشته باشد. حقیقت این است که تا بحال ثابت نشده است که در هیچ یک از اینها علامتی از حیات باشد. مسافت زیاد بین زمین و این سیارات قضاوت درباره اینکه آیا در این سیارات امکان وجود حیات هست یا نه را غیر ممکن می سازد. می دانیم که در بین کرات منظومه شمسی فقط در زمین حیات وجود دارد، و این حقیقت پیروان تئوری تکامل را وا می دارد که حیات را در کره دیگری از منظومه شمسی هم ثابت کنند تا نشان بدهند که حیات تکامل می یابد. کرات زیاد دیگری در کهکشان وجود دارند، اما مطمئنا ما درباره آنها آنقدر نمی دانیم که بتوانیم وجود حیات را در آنها تایید کنیم.

کتاب مقدس در اینباره چه می گوید؟ زمین و انسان در خلقت خدا منحصر بفرد هستند. پیدایش فصل یک به ما یاد می دهد که خدا زمین را حتی قبل از اینکه خورشید و ماه و ستارگان را بیافریند، خلق کرد. اعمال رسولان فصل 17 آیه های 24-26 می گوید که «او همان كسی است كه اين دنيا و هر چه را كه در آن هست آفريده است. چون او خود، صاحب آسمان و زمين است، در اين بتخانه‌ها كه بدست انسان ساخته شده‌اند، ساكن نمی‌شود، و احتياج به دسترنج ما ندارد، چون بی‌نياز است! زيرا خود او به همه نَفَس و حيات می‌بخشد، و هر نياز انسان را رفع می‌كند. او تمام مردم دنيا را از يكنفر بوجود آورد، يعنی از آدم، و قوم‌ها را در سرتاسر اين زمين پراكنده ساخت؛ او زمان به قدرت رسيدن و سقوط هر يک از قوم‌های جهان و مرزهای آنها را از پيش تعيين كرد».

در ابتدا، انسان بدون گناه بود و همه چیز در دنیا «بسیار نیکو» بود (پیدایش فصل 1 آیه 31). وقتی اولین انسان گناه کرد (پیدایش فصل 3)، نتیجه آن انواع و اقسام مشکلات بود، منجمله بیماری و مرگ. با وجود اینکه حیوانات در حضور خدا گناهی ندارند (آنها موجوداتی با استانداردهای اخلاقی نیستند)، اما آنها هم به درد و مرگ دچار می شوند (رومیان فصل 8 آیه های 19-22). عیسی مسیح مرد تا تنبیهی را که ما بخاطر گناهانمان لایق آن بودیم از ما بردارد. وقتی او برگردد، لعنتی را که از زمان آدم وجود داشته است بر می دارد (مکاشفه فصل های 21-22). توجه کنید که رومیان فصل 8 آیه های 19-22 می گوید که همه موجودات بی صبرانه منتظر آن زمان هستند. خیلی مهم است که توجه داشته باشیم مسیح آمد تا جانش را برای انسان بدهد و او فقط یکبار جانش را داد (عبرانیان فصل 7 آیه 27، فصل 9 آیه های 26-28، فصل 10 آیه 10).

اگر همه خلقت در حال حاضر زیر لعنت و نفرین زجر می کشند، هر نوع حیاتی هم اگر در خارج از زمین باشد در زجر است. برای مثال، اگر موجوداتی با استانداردهای اخلاقی در سیارات دیگر وجود داشته باشند، آنها هم زجر می کشند، و اگر الان زجر نکشند، قطعا وقتیکه همه چیز با صدایی عظیم نابود می شوند و همه عناصر با حرارت زیاد ذوب میگردند، زجر خواهند کشید (دوم پطرس فصل 3 آیه 10). اگر آنها هرگز گناه نکرده باشند، آنوقت خدا عادل نیست که آنها را تنبیه می کند. اما اگر آنها گناه کرده اند و مسیح فقط یکبار مرد (که اینکار بر روی زمین انجام گرفت)، پس در گناه خود می مانند، که این هم برخلاف ویژگی خداست (دوم پطرس فصل 3 آیه 9). این برای ما یک ضد و نقیض حل نشده باقی می گذارد – مگر اینکه موجودات دیگری با استانداردهای اخلاقی در جایی خارج از زمین وجود نداشته باشند.

درمورد وجود موجودات بدون معیارهای اخلاقی و یا بدون قدرت ادراک و شعور در خارج از زمین چطور؟ آیا جلبک ها و یا سگ و گربه ها در کرات دیگر یافت می شوند؟ تصور کنیم که اینطور باشد، و این با اصول کتاب مقدس تناقضی نداشته باشد، آنوقت این سوال پیش می آید که از آنجائیکه تمام خلقت در رنج است، منظور خدا از آفرینش موجوداتی بدون معیارهای اخلاقی و شعور در جایی از کهکشان و دور از زمین که درد می کشند چه بوده است؟

در نتیجه، کتاب مقدس به ما دلیلی برای قبول اینکه در جایی از کهکشان حیات موجود باشد، نمی دهد. در واقع، کتاب مقدس به ما چندین دلیل کلیدی می دهد که چرا اینطور نیست. بله، چیزهای عجیب و غیر قابل توضیح اتفاق می افتند. اما دلیلی وجود ندارد که آنها را به آدمهای فضایی یا بشقاب پرنده ها نسبت بدهیم. اگر دلیلی قابل تشخیص برای این وقایع وجود دارند، احتمالا دلایل روحانی هستند، و به احتمال قوی منشا شیطانی دارند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا آدم فضایی ها یا بشقاب پرنده ها وجود دارند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries