settings icon
share icon
سوال

آیا فریب از سمت موجودات فرازمینی بخشی از وقایع آخر زمان است؟

جواب


بر اساس توضیحات کتاب مقدس، فریب بزرگ از سمت موجودات فرازمینی یکی از وقایع آخر زمان خواهد بود (متی فصل 24 آیه 14). اخیرا نظریه فریب بزرگ از سمت موجودات فرازمینی در بین مردم قوت گرفته است. ممکن است عجیب به نظر برسد اما این نظریه از بُعد مسیحی کاملا پذیرفتنی است. کتاب مقدس هیچ حرفی درباره موجودات فضایی نزده است، از آنها در داستان خلقت کتاب پیدایش نامی برده نشده است، و در هیچ جای دیگری از کتاب مقدس نیز ذکر نشده اند، اما کتاب مقدس به ما درباره کسانی از دنیایی دیگر (دنیای روحانی) می گوید.

از آغاز آفرینش، نمونه هایی از حضور ارواح پلید (فرشتگان سقوط کرده) بر روی زمین گزارش و ثبت شده است. ما از داستان رویارویی حوا و شیطان به این نتیجه می رسیم که ارواح پلید تمایل به نظارت بر پیشرفت زندگی بشر (تغییر آن) دارند. آنها می خواهند در روند زندگی بشر دخالت داشته باشند تا بتوانند توجه او را از پرستش خداوند به سمت خودشان جلب کنند. یکی دیگر از نمونه های قابل توجه تعامل آنها با ما را می توان در پیدایش فصل 6 آیه 4 با ظهور «پسران خدا» دید. کتاب پیدایش می گوید که این موجودات قدرتمند با زنان ازدواج کردند و نژاد غول آسایی به نام نفیلیم به وجود آمدند. این موضوع مانند داستان های علمی-تخیلی است، اما به هر حال در کتاب مقدس آمده است. شباهت های بسیار زیادی بین این داستان با داستان فرهنگ های باستانی وجود دارد. به عنوان مثال، در فرهنگ سومری ها (که اولین زبان نوشتاری را ابداع کردند) موجوداتی خدایی به نام «آنوناکی» وجود دارد که از آسمان آمده و در زمین ساکن شده اند و با بشر زندگی می کنند. جالب است که بدانیم خدایان سومری اغلب به شکل مار در میان بشر ظاهر شده اند.

این داستان ها باعث می شود تا بتوان در مورد این ارواح پلید که به زمین آمده اند، حکمت و شناخت حیرت انگیزی برای بشر آورده اند، و با دختران بشر ازدواج کردند تا با این کار انسان را از خداوند دور کنند، نظریه پردازی کرد. ما شاهد داستان حوا با مار هستیم که چگونه ارواح پلید از حکمت و خرد عالی استفاده می کنند تا بشر را به دام بیندازند و همچنین می بینیم که بشر تا چه اندازه مستعد گیر افتادن در این دام است.

آیا آخر زمان نیز می تواند شامل فریب انسان از سمت موجودات فرازمینی باشد؟ کتاب مقدس اشاره مستقیم به این موضوع نکرده است اما به دلایل متعددی این موضوع پذیرفتنی است. اول اینکه کتاب مقدس می گوید مردم دنیا زیر نظر و قدرت ضدمسیح متحد می شوند. برای دستیابی به توافق بین ادیان جهان، نیاز به یک موجود متحد کننده از یک دنیای جدید (دنیایی خارج از کره زمین) می باشد. بعید به نظر می رسد که یک دین بتواند رهبر دیگر ادیان باشد، مگراینکه سرچشمه آن حکمتی جدید و غیر زمینی باشد. این روش می تواند در فریب گروهی مردم بسیار موثر باشد.

این فریب می تواند پاسخی برای مشکل منشاء زمین ارائه بدهد. تئوری تکامل بر روی کره زمین هنوز پاسخی به سرچشمه های حیات نداده است. مدارکی برای نظریه مه بانگ (بیگ بنگ) وجود دارد، اما هنوز توضیحی برای وقوع خود مه بانگ وجود ندارد. اگر موجودات فضایی توضیحات فرازمینی درباره منشاء حیات بر روی زمین، منشاء ادیان جهان و حتی منشاء کره زمین را ارائه دهند، قطعا برای بشر جذاب و قانع کننده خواهد بود.

به این حال، ما نباید ترسی به دل خود راه بدهیم. خداوند خودش گفته که ما را تنها رها نخواهد کرد و از ما محافظت می کند (اول پادشاهان فصل 8 آیه 57، متی فصل 10 آیه 31، اشعیا فصل 41 آیه 10). ارواح پلید / فرشتگان قادر مطلق و حاضر مطلق نیستند. عیسی مسیح گفت بازگشت او در آخر زمان مانند رعد و برق بر همه آشکار خواهد بود. او به ما هشدار داد، کسانی می آیند و می گویند مسیح هستند یا می دانند مسیح کجاست (متی فصل 24 آیه های 23 تا 24). او گفت لاشخورها دور لاشه جمع می شوند، به این معنی که اگر گروهی از مردم را گرد کسی دیدید که ادعا می کند مسیح است، آن شخص خود مرگ و پیامبر دروغین است.

ما باید مراقب فرد یا موجودی باشیم که به صورت غیرکتاب مقدسی و غیر مسیحی دست به انجام معجزات و نشانه ها می زند. باید مراقب کسی باشیم که راهی را برای متحد کردن ادیان جهان و دولت ها در پیش می گیرد (مکاشفه فصل 13 آیه های 5 تا 8)، روابط جنسی غیرطبیعی را رواج می دهد (پیدایش فصل 6 آیه 4، یهودا فصل 1 آیه های 6 تا 7)، و خدای پسر را انکار می کند (دوم یوحنا فصل 1 آیه 7). علاوه بر این، هر کسی که جایگزینی برای مسیح به عنوان یک خدا، نه خود خدا، معرفی می کند، و یا کسی که می گوید او فقط یک معلم خوب، یک انسان معمولی، یک انسان خارق العاده و یا یک موجود فرازمینی بود، فردی فریبکار و گمراه کننده است.

در پایان، اگر ظهور موجودات فرازمینی در آخر زمان اتفاق بیفتد، باید به یاد داشته باشیم که آنها نیز مخلوق خدا هستند و در برابر او پاسخگو می باشند. توضیحات کتاب مکاشفه درباره ارواح پلید، حتی اگر در قالب موجودات فرازمینی باشند باز هم ترسناک است (مکاشفه فصل 9 آیه های 1 تا 12)، اما ما نباید از کسانی که جسم را می کشند بترسیم، بلکه باید از کسی بترسیم که می تواند هم جسم و هم روح را در جهنم برای همیشه از بین ببرد ( متی فصل 10 آیه 28). بدون توجه به این که چه اتفاقی برای ما بر روی زمین می افتد باید به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده، و محافظ جان ها ایمان بیاوریم (مزامیر فصل 9 آیه 10، فصل 22 آیه 5).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا فریب از سمت موجودات فرازمینی بخشی از وقایع آخر زمان است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries