settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره ایدز چه می گوید؟ آیا ایدز/اچ آی وی مجازات از جانب خداست؟

جواب


اصولا همه بیماری ها سزا و کیفر از طرف خدا هستند. آدم و حوا قبل از سقوط هیچ نوع فسادی را نمی شناختند. وقتی خداوند آدم را داوری کرد، مرگ وارد دنیا شد (پیدایش فصل 3 آیه 19، رومیان فصل 5 آیه 12). همه بیماری های از سرما خوردگی ساده تا سرطان بخشی از آن نفرین می باشند، ما در دنیای نفرین شده زندگی می کنیم و در معرض نابودی قرار داریم. بنابراین، بله، ایدز و دیگر بیماری های آمیزشی بخشی از جزای الهی برای دنیای نفرین شده است.

کتاب مقدس به وضوح می گوید که انتخاب های ما پیامد دارند. هرکس هرآنچه بکارد درو می کند (غلاطیان فصل 6 آیه های 7 تا 8). پرهیزکاری برکت به دنبال دارد: «اوامر مرا به جا آور تا زنده بمانی» (امثال فصل 7 آیه 2) و جزا و داوری پیامد گناه است: «هر كه ظلم بكارد مصيبت درو خواهد كرد و قدرتش در هم خواهد شكست»(امثال فصل 22 آیه 8). یکی از مشکلات ما این است که آزادی عمل کامل می خواهیم، اما پیامدهای کارهای خود را نمی خواهیم. در واقع وقتی انجام یک سری کارها را انتخاب می کنیم، به صورت خودکار پیامدهای آن را هم انتخاب کرده ایم. کتاب مقدس به ما هشدار می دهد که گناه جنسی از پایه و اساس توسط خدا محکوم می شود و جزا دارد. «به همين دليل است كه می‌گويم از زنا فرار كنيد. هيچ گناهی تا به اين اندازه، بر بدن اثر شوم نمی‌گذارد. وقتی مرتكب اين گناه می‌شويد، به بدن خود صدمه می‌زنيد» (اول قرنتیان فصل 6 آیه 18). «به ازدواج خود و به عهد و پيمانی كه بسته‌ايد وفادار باشيد، و پيوند زناشويی‌تان را از آلودگی دور نگاه داريد، زيرا خدا افراد فاسد و زناكار را حتماً مجازات خواهد كرد» (عبرانیان فصل 13 آیه 4). شکی نیست که زندگی بر اساس اصول کتاب مقدس ( وفاداری به همسر) شانس ابتلا به ایدز و دیگر بیماری های آمیزشی را به شدت کاهش خواهد داد.

رومیان فصل 1 آیه های 18 تا 32 اعلام جرم علیه دنیای کافر و بت پرست است: « خدا خشم و غضب خود را بر تمام اشخاص گناهكار و نادرست كه از حقيقت گريزانند، نازل می‌كند ». این متن به ما می گوید که گناه همجنس گرایی ریشه در انکار خدا دارد و نتیجه آن سرافکندگی و کیفر است. ایدز و بیماری های آمیزشی نتیجه گناه جنسی می باشند که جزای آن خشم خداوند نسبت به شرارت انسان است (آیه 18). عبارت کلیدی این متون «آنها به حال خود رها می شوند» است که سه بار تکرار شده است. « بنابراين، خدا نيز ايشان را به حال خود رها كرده تا هر چه می‌خواهند بكنند و در آتش شهوات گناه‌آلود خود بسوزند و با بدنهای خود مرتكب گناهان شرم‌آور شوند » (آیه 24)، «به همين دليل است كه خدا مردم را به حال خود رها كرده است تا خويشتن را به گناهان زشت آلوده سازند، به طوری كه حتی زنها به جای روابط جنسی طبيعی، با زنان ديگر مرتكب اعمال قبيح می‌گردند» (آیه 26) و «خدا نيز ايشان را به حال خود رها كرده است تا هر آنچه به ذهن ناپاكشان خطور می‌كند، به عمل آورند» (آیه 28). مفهوم این عبارت این است که انسان انتخاب کرده تا راه خودش را برود و خدا هم به او اجازه می دهد به همان راه برود. اجازه آزادی عمل و ادامه راه خود انسان در واقع مجازات دیگری برای همان گناه است.

هیچ کدام از این گفته ها به این معنی نیست که کسانی که ایدز دارند به گناه جنسی متهم هستند و یا همجنس گرایی غیرقابل بخشش است. متاسفانه برخی از مردم از طریق انتقال خون، رابطه جنسی مشروع با فرد آلوده و بدتر از همه از طریق انتقال به نوزاد درون رحم به بیماری ایدز دچار شده اند. واکنش مسیحیان به ایدز باید همیشه با عطوفت و مهربانی باشد. وظیفه ما بدون توجه به روش انتقال ایدز به فرد بیمار باید ابراز عشق، محبت، لطف و بخشش باشد. ما حق نداریم بگوییم که ایدز مجازات آن فرد برای آن گناهش از طرف خداوند می باشد. وظیفه ما خوبی کردن به همه است (لوقا فصل 10 آیه های 29 تا 37)، و انجیلی که بشارت می دهیم هنوز هم «قدرت خداست برای نجات تمام كسانی كه ايمان بياورند» (رومیان فصل 1 آیه 16).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره ایدز چه می گوید؟ آیا ایدز/اچ آی وی مجازات از جانب خداست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries