settings icon
share icon
سوال

یک همسر مسیحی چگونه باید به مسئله فرزندی که حاصل رابطه نامشروع اوست رسیدگی کند؟

جواب


ازدواج عهد و پیمانی است که یک زوج را از نظر روحانی و جسمانی به هم مرتبط می سازد. خیانت مانند یک انفجار در رابطه زناشویی، باعث تخریب یگانگی در ازدواج و خسارت غیر قابل جبران می شود. این موضوع زمانی شکل بسیاری جدی تری به خود می گیرد که فرزندی از رابطه جنسی نامشروع به وجود آمده باشد.

مسئولیت پدر و مادر نسبت به فرزند ربطی به شرایط تولد آن فرزند ندارد. به دنیا آمدن فرزندی که حاصل رابطه نامشروع است برای هیچ یک از دو طرف خوشایند نیست، اما باید به یاد داشته باشیم که آن فرزند گناهی ندارد و داشتن پدر و مادر حق اوست.

اگر زنی حتی پس از خیانت جنسی همسرش که نتیجه آن یک فرزند بوده، تصمیم به ادامه زندگی با او بگیرد باید آماده بخشیدن او باشد. کتاب مقدس به ما می گوید که مسیحیان باید یکدیگر را ببخشند، همانطور که خدا ما را می بخشد (متی فصل 6 آیه های 14 تا 15)؛ یعنی آن زن باید تصمیم بگیرد که حس عصبانیت و حسادت را کنار بگذارد.

ایده آل ترین حالت این است که زنی که همسرش به او خیانت کرده و حاصل رابطه نامشروع او یک فرزند می باشد بتواند آن فرزند را به عنوان فرزند خوانده خویش قبول کند. او نباید سد راه رابطه پدر و فرزند شود حتی اگر این حس برای آن زن دردناک باشد. مرد نسبت به همه فرزندانش از نظر مالی، معنوی و عاطفی مسئولیت دارد (افسسیان فصل 6 آیه 4).

گرچه زنا گناه است و احتمال از هم پاشیده شدن خانواده وجود دارد، اما الزاما نباید ازدواج را به این دلیل نابود کنیم. در عوض، زن و شوهر باید برای برقراری دوباره رابطه خود بیشتر تلاش کنند. رابطه ای بر اساس ایمان و پیروی از عیسی مسیح بسازند. فقط لطف و بخشش خداوند و ایمان قوی به عیسی مسیح می تواند زن و شوهر را از این شرایط نجات دهد. لطف، بخشش و ایمان همگی هدایای روح القدس است و برای همه کسانی که به دنبال جلال دادن نام خداوند در همه مشکلات زندگی هستند در دسترس می باشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

یک همسر مسیحی چگونه باید به مسئله فرزندی که حاصل رابطه نامشروع اوست رسیدگی کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries