settings icon
share icon
سوال

آیا آدم و حوا نجات پیدا کرده بودند؟

جواب


آیا آدم و حوا نجات پیدا کرده بودند؟ کتاب مقدس مشخصا چیزی در مورد نجات آدم و حوا نمی گوید. آدم و حوا تنها انسان هایی بودند که قبل از آلوده شدن به گناه خدا را می شناختند. در نتیجه، حتی پس از سقوط هم خدا را بیشتر از همه می شناختند. آنها بدون شک به خدا اعتقاد داشتند و به او تکیه می کردند. خداوند همچنان پس از سقوط نیز با آنها حرف می زد و نیازهای ایشان را برطرف می کرد. آنها از قول خداوند مبنی بر فرستادن نجات دهنده آگاهی داشتند (پیدایش فصل 3 آیه 15). خداوند پس از راندن آدم و حوا برای آنها تن پوشی از پوست درست کرد (پیدایش فصل 3 آیه 21). بسیاری از محققان این مطلب را به عنوان اولین قربانی در نظر می گیرند و آن را پیشگویی قربانی شدن عیسی مسیح بر روی صلیب برای گناهان بشر می دانند. بر اساس این اطلاعات، به نظر می رسد که آدم و حوا نجات پیدا کرده بودند و پس از مرگ به بهشت رفتند.

آدم و حوا چند فرزند داشتند؟ کتاب مقدس تعداد مشخصی را عنوان نکرده است. آنها قائن (پیدایش فصل 4 آیه 1)، هابیل (پیدایش فصل 4 آیه 2)، شیث (پیدایش فصل 4 آیه 25) و پسران و دختران دیگری هم داشتند (پیدایش فصل 5 آیه 4). احتمالا با توانایی بچه دار شدن برای صدها سال بیش از 50 فرزند در طول زندگی خود داشتند.

آدم و حوا در چه زمانی آفریده شدند؟ اگر تاریخ عهد قدیم و سن افراد را در پیدایش فصل 5 دنبال کنیم، تقریبا 4000 سال قبل از میلاد مسیح آفریده شدند.

آیا آدم و حوا غار نشین بودند؟ پیدایش فصل 3 می گوید آدم و حوا گفتگو و معاشرتی کاملا هوشمندانه با خدا داشتند. شاید در درک بسیاری از مفاهیم انسان بدوی بوده اند، اما به هیچ عنوان به شکل میمون و یا غیرهوشمند نبوده اند. آدم و حوا کامل ترین انسان ها در طول تاریخ بشر هستند.

آدم و حوا چه مدت زمانی در باغ عدن (تا قبل از رانده شدن) زندگی می کردند؟ کتاب مقدس به وضوح درباره مدت زمان زندگی آنها در باغ عدن مطلبی نگفته است. به نظر می رسد که مدت زمان اقامت آنها در باغ عدن بسیار کوتاه بوده است احتمالا به اندازه یکی دو روز بوده است. آدم و حوا تا بعد از رانده شدن بچه دار نشدند (پیدایش فصل 4 آیه های 1 تا 2)، بنابراین بعید به نظر می رسد که برای مدت زمان طولانی در باغ عدن بوده باشند.

آیا آدم و حوا ناف داشتند؟ ناف توسط بند ناف تشکیل می شوند و بچه را در رحم به مادر وصل می کند. آدم و حوا مستقیما توسط خدا آفریده شدند و روند طبیعی جنینی را طی نکردند. بنابراین احتمالا ناف نداشته اند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا آدم و حوا نجات پیدا کرده بودند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries