settings icon
share icon
سوال

چگونه یک زن بعد از سقط جنین می تواند بهبود یابد؟

جواب


بهبود پس از سقط جنین امکان پذیر است. سقط جنین و پشیمانی بعد از آن تجربه رایجی است که یک زن پس از انجام آن دارد. کار انجام شده را نمی توان برگرداند، شما می توانید پس از سقط جنین بهبود پیدا کنید. خداوند خالق آرامش، کاملا توانایی شفا و التیام درد و غم سقط جنین را دارد. او می تواند شما را به زندگی عادی و شاد بازگرداند.

بارداری ناخواسته می تواند تجربه دلهره آوری باشد، مخصوصا برای فردی که از نظر مالی، عاطفی و فیزیکی برای چنین مسئولیتی آمادگی ندارد. شاید شما یکی از صدها زن و یا نوجوانی باشید که در این شرایط ترسیده، گیج و ناامید شده است. در مسیر یافتن پاسخ برای سوالات خود بی شک فریب خورده و باور خواهید کرد که بچه در رحم فقط یک تکه بافت به درد نخور است و انسان نبوده است. در اغلب موارد درک واقعی از حقیقت بعدها حاصل می شود، یعنی زمانی که استرس، احساس گناه و افسردی پس از سقط جنین به سراغ فرد می رود. این همان نقطه ای است که بهبود و شفا پس از سقط جنین ضروری می شود.

خبر خوب برای همه کسانی که جنین خود را سقط کرده اند این است که خداوند هرکسی که از او بخواهد را می بخشد. بهبود و شفا پس از سقط جنین زمانی حاصل می شود که این بخشش را بپذیریم. رومیان فصل 3 آیه 23 می گوید: «همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است». هرگز برای درخواست شفا و التیام از خدا دیر نیست. هیچ کار غیر قابل بخششی وجود ندارد. خداوند بخشش را از طریق عیسی مسیح به ما می دهد و همراه با او به ما آرامش قلب و فکر اعطا می کند. بهبودی و التیام پس از سقط جین به شما اعطا خواهد شد، اگر به عیسی مسیح ایمان بیاورید و اجازه بدهید تا او برای همیشه در وجود شما ساکن شود و اداره زندگی شما را به دست گیرد.

احتمالا شما یک مسیحی هستید و در هر حال به دلیل ترس از نحوه برخورد اطرافیان مسیحی خود تصمیم به سقط جنین گرفته اید. حتی اگر نظر خدا در مورد سقط جنین را درک کرده باشید اما از روی ناامیدی به این نتیجه رسیده اید که باید این کار را انجام بدهید. لطفا در نظر داشته باشید که شفا و بهبودی پس از سقط جنین برای شما امکان پذیر است. خداوند همیشه آماده اعطای بخشش، نجات و التیام به شما است. بله! سقط جنین کار نادرستی است و یک زندگی را از بین می برد اما غیرقابل بخشش نیست. عیسی مسیح می گوید محکومیتی برای ایمانداران به مسیح وجود ندارد (رومیان فصل 8 آیه 1) ، بنابراین وقتی به گناه خود نزد خدا اعتراف می کنیم او ما را خواهد بخشید (اول یوحنا فصل 1 آیه 9) ، نه به این دلیل که ما لیاقت بخشیده شدن را داریم، بلکه به این دلیل که ذات خداوند عشق و محبت است.

وقتی به پیامدهای سقط جنین پی می برید، سخت می توانید خودتان را ببخشید. اما خدا نمی خواهد با احساس دائمی گناه زندگی کنیم، او می خواهد تا ما از اشتباهاتمان درس بگیریم و از آنها به نفع او و خودمان استفاده کنیم. بهبودی و شفا پس از سقط جنین ما را از احساس گناه رهایی می دهد. فقط نیازمند دعاهای زیادی می باشد که این دعاها صرفا گفتگو و مکالمه با خدا هستند. دعا و مطالعه کتاب مقدس به ما برای شناخت بهتر و بیشتر خدا کمک می کند و می توانیم به شفا و التیام از طرف او اعتماد کنیم و برای انجام برنامه های او مجهزتر شویم. ممکن است به مشاوره مسیحی برای پرداختن به این مشکل نیاز داشته باشید. اما در فرایند شفا یافتن و التیام، اگر به خدا اعتماد کنید قوی تر خواهید شد و از نظر روحانی نیز بالغ تر می شوید. شما می توانید پس از سقط جنین از دردها و استرس های ناشی از آن شفا و التیام پیدا کنید. شما چیزی را تجربه می کنید که خدا به وسیله آن شخصیت شما را قوی تر کرده و برای خدمت به دیگران آماده می کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه یک زن بعد از سقط جنین می تواند بهبود یابد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries