settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره سقط جنین چه می گوید؟

جواب


کتاب مقدس هرگز بطور خاص در مورد سقط جنین صحبت نکرده است. اما بهر حال تعالیم زیادی در کلام خدا وجود دارد که نظر خدا را نسبت به سقط جنین مشخص می کند. ارمیا فصل 1 آیه 5 به ما می گوید که خدا حتی قبل از اینکه ما را در رحم مادرمان شکل دهد می شناخته است. مزامیر فصل 139 آیه های 13-16 از نقش فعال خدا در آفرینش و شکل دادن انسان در رحم مادر صحبت می کند. خروج فصل 21 آیه های 22-25 می گوید مجازات کسی که جنین را در رحم می کشد مانند مجازات یک قاتل، مرگ است. این بطور کامل نشان می دهد که خدا جنین در رحم را به عنوان یک انسان و درست مثل یک انسان بالغ می بیند. برای مسیحیان، سقط جنین مسئله حق زن و انتخاب او نیست. موضوع مرگ و زندگی یک انسان است که به شکل خدا آفریده شده است (پیدایش فصل 1 آیه های 26-27، فصل 9 آیه 6).

اولین بحث که همیشه بر علیه مسیحیان و در مورد سقط جنین بوده این است که «در مورد حاملگی ناشی از تجاوز و یا زنای محارم چطور؟» هر چند که این موارد بسیار زشت و شنیع هستند، اما آیا راه حل آن کشتن جنین است؟ دو اشتباه چیزی را درست نخواهد کرد. چنین فرزندی می تواند برای فرزند خواندگی به خانواده ای مهربان داده شود که خودشان قادر به بچه دارشدن نیستند، و یا مادر اگر می تواند خودش بچه را بزرگ کند. در تمام این موارد بچه کاملا بیگناه است و نباید برای گناه پدرش تنبیه شود.

دومین بحثی که نظر مسیحیان در مورد سقط جنین را به چالش می کشد این است که «اگر جان مادر در خطر باشد چه؟» صادقانه باید گفت که این سخت ترین سوال در مورد سقط جنین می باشد. در ابتدا باید گفت که این شرایط فقط در یک هزارم موارد سقط جنین در دنیا اتفاق می افتد. زنان بیشتر برای راحتی خودشان عمل سقط جنین را انجام می دهند تا نجات جان خویش. سپس به یاد داشته باشیم که خداوند ما خدای معجزات است. او باوجود اینکه تمامی احتمالات پزشکی مخالف آن است می تواند جان مادر و فرزند را نجات دهد. در نهایت این تصمیمی است که باید توسط همسران و خداوند گرفته شود. هر زوجی که با این مشکل بسیار سخت روبرو می شود باید دعا کنند تا خداوند به آنها در این مورد حکمت دهد و خواست خود را در این مورد برای آنها آشکار سازد (یعقوب فصل 1 آیه 5).

بیش از نود و پنج درصد سقط جنین های امروزه به این علت صورت می گیرند که زن فقط نمی خواهد بچه دار شود. کمتر از پنج درصد همه سقط جنین ها به دلیل تجاوز و زنای محارم، و یا در خطر بودن سلامت مادر است. حتی در موارد سخت این پنج درصد هم سقط جنین نباید انتخاب اول باشد. زندگی یک انسان در رحم مادر با ارزش است و به این می ارزد که تمام سعی انجام شود تا آن فرزند بدنیا بیاید.

آنهایی که سقط جنین داشته اند، باید بیاد داشته باشند که گناه سقط جنین به اندازه گناهان دیگر قابل بخشش است. با ایمان به مسیح هر گناهی می تواند بخشیده شود (یوحنا فصل 3 آیه 16؛ رومیان فصل 8 آیه 1؛ کولسیان فصل 1 آیه 14). زنی که سقط جنین کرده است، مردی که زنی را تشویق به سقط جنین کرده است، و یا حتی دکتری که اینکار را انجام داده همه می توانند از طریق ایمان به مسیح بخشیده شوند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره سقط جنین چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries