settings icon
share icon
سوال

آیا مسیحیان باید نگران احکام اسلام (شرع اسلام) باشند؟

جواب


در ابتدا باید قوانین شرع یا احکام اسلامی را معنی کنیم. احکام اسلامی همانطوری که در قرآن و سنت پیامبر گفته می شود احکام الهی است. سنت پیامبر به گزارش زندگی و اعمال محمد گفته می شود. احادیث یا گزارشی از گفته های محمد، اعمال او، اعمال مورد تایید او و برخورد او شامل سنت پیامبر می شوند. احکام اسلامی در جایگاه رسمی توسط قاضیان اسلامی تفسیر می شوند، این قضات تحت تاثیر و نفوذ رهبران دینی یا امامان هستند.

در کشورهای مسلمان سکولار (مانند مالی، قزاقستان و ترکیه) احکام اسلامی به یک شخص و امور خانوادگی محدود می شود. کشورهایی مانند پاکستان، اندونزی، افغانستان، مصر، سودان و مراکش شدیدا تحت تاثیر احکام اسلامی قرار دارند اما قدرت نهایی در دست قانون اساسی و حاکمیت قانون است. عربستان سعودی و کشورهای خلیج فارس احکام سنتی اسلامی را اعمال می کنند. ایران مجلسی دارد که بر اساس احکام اسلامی قانون گذاری می کند.

به طور مرسوم، یک امت اسلامی جهان را به سه بخش تقسیم می کند: قلمرو اسلام (دار الاسلام)، قلمرو صلح (دار الصلح) و قلمرو جنگ (دار الحرب)....

احکام اسلامی در کشورهایی مانند پاکستان، ایران و لیبی پایه های حکومت را تشکیل می دهند. دومین قلمرو به مناطقی مانند هند و آفریقا گفته می شود که مسلمانان در اقلیت هستند اما این حق را دارند که در آرامش و صلح زندگی کنند و آزادانه دین خود را داشته باشند. مابقی مناطق جهان در سومین قلمرو قرار دارند که بیشتر به چشم میدان نبرد ایدئولوژیکی در نظر گرفته می شوند. در این قلمرو، جهاد اسلامی بر علیه غیرمسلمانان یا کافران تا زمانی که به اسلام بپیوندند ادامه خواهد داشت. در قرآن یا حدیث هیچ نوع شرح منظمی از عقاید مسلمانان عنوان نشده است. به جای آن، این شرح و توضیح در احکام اسلامی (شرع اسلام) جمع آوری شده اند که الهی در نظر گرفته می شوند و همه پیروان اسلام را به اطاعت جدی از این احکام در همه ابعاد زندگی فرا می خواند. منابع اصلی احکام اسلامی عبارتند از: قرآن، سنت، اجماع و قیاس. شیعیان اجماع را قبول ندارند و به جای آن خود را ملزم به اطاعت از شخصی خطاناپذیر و معصوم به نام امام می کنند که الله او را تعیین کرده است (اسلام: راه تسلیم نوشته سلیمان نیگوسیان 1987).

ابعادی از احکام اسلامی که مسیحیان باید به آنها توجه کنند:

جهاد: جهاد به جنگ مقدس با کافران در جهان گفته می شود. همه مسلمانان موظفند که کافران را بکشند. به هرغیرمسلمانی کافر گفته می شود. بسیاری از مسلمانان معتقدند که با کشتن کافران رفتن آنها به بهشت تضمین خواهد شد.

مرتد: همه مرتدان باید کشته شوند. مرتد به هرکسی گفته می شود که از اسلام خارج شده و به دین دیگری می پیوندد. مسیحیان نمی توانند مسلمانان را مسیحی کنند. تغییر دین کفر محسوب می شود و مجازات آن مرگ است. در احکام اسلامی، انتشار هر نوع نوشته مسیحی می تواند به پنج سال زندان منتهی شود.

انتقاد از اسلام: مسلمانانی که از محمد، قرآن یا احکام اسلامی انتقاد کنند با مجازات مرگ روبرو خواهند شد. مسیحیانی هم که بر علیه اسلام صحبت می کنند نیز با مجازات های متعددی مواجه خواهند شد.

آزادی عقاید: گرچه اسلام درباره اهل کتاب (ادیان ابراهیمی) حرف می زند و قرآن می گوید که به همه انسان ها بدون توجه به دین آنها باید احترام گذاشت، اما حقیقت این است که برخی از کشورهای اسلامی مسیحیان را مورد آزار و اذیت قرار می دهند، به مکان های پرستشی آنها یورش می برند، و ایمانداران را می کشند و زندانی می کنند. کشورهای عربستان سعودی، افغانستان، عراق، سومالی، یمن، مالدیو و دیگر کشورهایی که تحت تاثیر شدید اسلام هستند مسیحیان را به شدت مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

زنان قربانی تجاوز: احکام اسلامی از متجاوزان جنسی حمایت می کند. اگر یک زن به کسی اتهام تجاوز بزند باید چهار شاهد مرد بیاورد. اگر نتواند این چهار شاهد را ارائه دهد به زنا محکوم می شود، جرم زنا شلاق یا سنگسار است. هزاران زن به دلیل عدم توانایی در اثبات انجام گرفتن تجاوز در زندان هستند. برخی از آنها حتی سنگسار شده اند. در 27 اکتبر سال 2008، دختر سیزده ساله ای به نام عایشه در کیسایو در سومالی به جرم زنا سنگسار شد؛ عمه او بعدها به بی بی سی گفت که سه نظامی به عایشه تجاوز کردند. متجاوزان جنسی بندرت به دادگاه احضار می شوند چه برسد به مجازات و محاکمه.

جرایم گوناگون: زنای غیر محصنه و محصنه: مجازات افراد مجردی که مرتکب زنای غیر محصنه می شوند شلاق و افرادی که مرتکب زنان محصنه می شوند سنگسار است. همجنس گرایی: همجنس گراها باید اعدام شوند. دزدی: کسی که در حال دزدی دستگیر می شود دستش را قطع می کنند. ضرب و جرح: قانون چشم در برابر چشم اعمال می شود، فرد مجروح می تواند به شکل قانونی انتقام بگیرد.

آیا مسیحیان باید نگران باشند؟ بسیاری از مردم در اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا از تاثیر و نفوذ احکام اسلامی در کشورهای مسلمان هیچ اطلاعی ندارند و هرگز این موضوع را در نظر نمی گیرند که شاید این احکام اسلامی در کشور آنها نیز رواج پیدا کند. بر اساس نظر سنجی موسسه مک دونالد لوریر از مسلمانان کانادایی در سال 2011، 75 درصد شرکت کنندگان در این نظر سنجی خواهان اجرای احکام اسلامی هستند. روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد در دسامبر سال 2012 اعلام کرد که امام بزرگترین مسجد استرالیا بر علیه کریسمس فتوا داد. افراطیون اسلامی در جولای سال 2011 مسلمانان بریتانیایی را به تشکیل سه کشور مستقل در بریتانیا فرا خواندند. گروه های مسلمانی هم در ایالت متحده آمریکا وجود دارند که خواستار اجرا احکام اسلامی در آمریکا هستند.

اسلام و مسیحیت دارای عقاید متضادی می باشند. نام عیسی مسیح 25 بار در قرآن آمده است، اما عیسی در قرآن هیچ شباهتی به عیسی در کتاب مقدس ندارد. قرآن می گوید که عیسی مسیح فقط یک پیامبر عادی بود و کشته نشد بلکه الله او را به آسمان برد (سوره النساء آیه های 157-158). عیسی مسیح دوباره باز می گردد و یکی از پیروان محمد خواهد شد و ضد مسیح را خواهند کشت، صلیب را می شکند و خوک ها را می کشد. هر کسی که به اسلام نمی پیوندد کشته خواهد شد (حدیث 656). عیسی مسیح پس از حدود چهل سال حکومت در روی زمین خواهد مرد.

کتاب مقدس می گوید عیسی مسیح کلام ابدی است که نزد خدا بود و خود خداست. کلمه در بین ما ساکن شد (یوحنا فصل 1). کتاب مقدس می گوید عیسی مسیح در برابر شاهدان عینی مصلوب شد، پس از سه روز زنده شد و در نهایت به آسمان نزد پدر رفت. او دوباره باز خواهد گشت و دنیا را به درستی و عدالت قضاوت خواهد کرد.

الله به مسلمانان می گوید هرکسی که اسلام را رد می کند، مسیحی میشود یا خداناباور می شود باید کشته شود. عیسی مسیح به مسیحیان می گوید که مسلمانان را دوست داشته باشند، برای اینکه او می خواهد مسلمانان همراه با مسیحیان در بهشت به او ملحق شوند: «شنيده‌ايد كه می‌گويند با دوستان خود دوست باش، و با دشمنانت دشمن؟ اما من می‌گويم كه دشمنان خود را دوست بداريد، و هر كه شما را لعنت كند، برای او دعای بركت كنيد؛ به آنانی كه از شما نفرت دارند، نيكی كنيد، و برای آنانی كه به شما ناسزا می‌گويند و شما را آزار می‌دهند، دعای خير نماييد» (متی فصل 5 آیه های 43-44). مسیحیان برای کسانی آنها را لعنت می کنند، دعای خیر می کنند و به کسانی که از آنها متنفرند، خوبی می کنند. روش اسلام به این شکل نیست.

مسیحیان باید خیلی زیاد مراقب و نگران انتشار اسلام به طور کلی و تاثیر احکام اسلامی به طور خاص باشند. ما همیشه باید از فرصت ها استفاده کنیم و عشق خداوند از طریق عیسی مسیح را به مسلمانان بشارت دهیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا مسیحیان باید نگران احکام اسلام (شرع اسلام) باشند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries