settings icon
share icon
سوال

"راه نجات بر اساس رومیان" چیست؟

video
جواب


" کتاب رومیان با استفاده از آیات موجود در آن، راه و روش نجات را برای همه ما توضیح داده است. این روش ساده، و در عین حال بسیار مؤثر، به روشنی توضیح می دهد که چرا ما به نجات احتیاج داریم، خدا چگونه نجات را فراهم نمود، ما چگونه می توانیم نجات را دریافت نماییم، و اینکه نجات چه نتایجی دارد.اولین آیه "راه نجات بر اساس رومیان" رومیان فصل 3 آیه 23 می باشد: "يرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است." همۀ ما گناه کرده ایم و مرتکب اعمالی شده ایم که باعث ناخشنودی خدا شده است. روی زمین هیچ شخص بی گناهی یافت نمی شود. رومیان فصل 3 آیه های 10 تا 18 تصویر واضح تری از گناه و نتایج آن در زندگی ما ارائه می دهد. دومین آیه "راه نجات بر اساس رومیان" رومیان فصل 6 آیه 23 است که در مورد عواقب گناه به ما تعلیم می دهد: "زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است؛ اما هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است." مرگ مجازاتی است که ما در ازای گناهان خویش دریافت کرده ایم. این مرگ هم جسمانی است و هم روحانی!

سومین آیه "راه نجات بر اساس رومیان" قسمت دوم رومیان فصل 6 آیه23 است که می گوید: "هر كه به خداوند ما عيسی مسيح ايمان آورد، پاداش او از خدا زندگی جاويد است." در رومیان فصل 5 آیه 8 می خوانیم: "اما ببينيد خدا چقدر ما را دوست داشت كه با وجود اينكه گناهكار بوديم، مسيح را فرستاد تا در راه ما فدا شود. " عیسی مسیح با فدا کردن جان خویش برای ما، قیمتی را که ما می بایستی برای گناهان خود بپردازیم، پرداخت نمود. قیام مسیح ثابت نمود که خدا مرگ مسیح را به عنوان پرداخت جریمۀ گناهان ما پذیرفته است.

چهارمین آیه "راه نجات بر اساس رومیان رومیان فصل 10 آیه 9 می باشد: "درواقع، اگر انسان با زبان خود نزد ديگران اقرار كند كه عيسی مسيح خداوند اوست و در قلب خود نيز ايمان داشته باشد كه خدا او را پس از مرگ زنده كرد، نجات خواهد يافت." کاری که ما باید در قبال مرگ مسیح انجام دهیم این است که به او ایمان و اینکه او برای آمرزش گناهان ما مرد، ایمان بیاوریم و نجات پیدا کنیم.این واقعّیت در رومیان فصل 10 آیه 13 مجدداً به ما گفته شده است: "پس خداوند هركس را كه به او پناه ببرد، نجات خواهد داد." عیسی مسیح مُرد تا جریمۀ گناهان ما را بپردازد و ما را از هلاکت ابدی نجات بخشد. این نجات (یعنی آمرزش گناهان) برای هر کس که به عیسی مسیح به عنوان خداوند و نجات دهنده شخصی خود اعتماد کند، مهیا می باشد.

آخرین آیه "راه نجات بر اساس رومیان" به شرح نتایج نجات می پردازد. رومیان فصل 5 آیه 1 حاوی این پیام بی نظیر است: "پس چون بوسيلۀ ايمان به عيسی مسيح در نظر خدا پاک و بی‌گناه محسوب شده‌ايم، از رابطۀ مسالمت‌آميزی با خدا بهره‌مند هستيم. اين رابطه زمانی ايجاد شد كه خداوند ما عيسی مسيح جانش را روی صليب در راه ما فدا كرد." ما بواسطه ایمان به عیسی مسیح، می توانیم با خدا یک رابطه دوستانه و صلح آمیز داشته باشیم. رومیان فصل 8 آیه 1 به ما میگوید:" بنابراين، چون به عيسی مسيح تعلق داريم، هيچ محكوميت و مجازاتی در انتظار ما نيست. "

از آنجا که مسیح به جای ما مُرد، ما دیگر به خاطر گناهانمان محکوم نخواهیم شد. خدا در رومیان فصل 8 آیه های 38 تا 39 این وعدۀ باارزش را به ما می دهد: "زيرا من يقين می‌دانم كه هيچ چيز نمی‌تواند محبت مسيح را از ما باز دارد. نه مرگ، نه زندگی، نه فرشتگان و نه قدرتهای جهنم، هيچيک قدرت چنين كاری را ندارند. حوادث امروز و نگرانيهای فردا نيز قادر نيستند خللی در اين محبت وارد كنند. در اوج آسمان و در عمق اقيانوسها، هيچ موجودی نمی‌تواند ما را از محبت خدا كه در مرگ فداكارانۀ خداوند ما عيسی مسيح آشكار شده، محروم سازد."

آیا شما مایلید از "راه نجات بر اساس رومیان" پیروی کنید؟ در این صورت می توانید اینگونه دعا کنید. گفتن این دعا راهی است که بوسیله آن به خدا می گویید برای نجات به عیسی تکیه خواهید کرد.ولی این حقیقت را همیشه بیاد داشته باشید که گفتن و یا تکرار این دعا (و یا هر دعای دیگر) باعث نجات شما نمیشود. نجات واقعی تنها با اعتماد قلبی به عیسی مسیح که بر صلیب گناهان ما را آمرزید دریافت میشود. این دعا راه ساده ای است برای ابراز ایمان و قدردانی شما از خدایی که راه نجات را برای شما تدارک دید. "خداوندا، می دانم که بر ضّد تو گناه کرده ام و مستحق مجازات می باشم. اما می دانم که عیسی مسیح، مجازاتی را که من شایستۀ آن بودم بر خود گرفت تا من بتوانم بوسیلۀ ایمان به او آمرزیده شوم. از گناه خود توبه میکنم و برای نجات فقط به تو اعتماد میکنم. تو را شکر می کنم که محض فیض عجیب خود گناهانم را بخشیده و به من حیات جاودانی داده ای. آمین."

آیا با مطالعۀ این مطالب تصمیم گرفتید تا به عیسی مسیح ایمان بیاورید؟ اگر اینچنین است، لطفاً دکمۀ زیر را فشار دهید. "امروز مسیح را در قلب خود پذیرفتم"

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

"راه نجات بر اساس رومیان" چیست؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries