settings icon
share icon
سوال

آیا محمد و قرآن، کتاب مقدس را قبول دارند یا رد می کنند؟

جواب


قرآن، کتاب مقدس را به عنوان حقیقت محفوظ خداوند می ستاید. تکلیف شما به عنوان یک مسلمان چیست؟ اگر گفته های حدیث و امامان با قرآن متفاوت باشد، کدامیک را باور می کنید؟ به احتمال زیاد، قرآن مرجع کامل و اصلی شماست. آیا قرآن به شما اجازه یادگیری کتاب مقدس را می دهد؟

• ما تورات را فرستادیم که در آن هدایت و روشنایی است (سوره المائده آیه 44، سوره بقره آیه 87).

• و از پی آن رسولان باز عیسی پسر مریم را فرستادیم که تصدیق به درستی توراتی که پیش او بود داشت و انجیل را نیز به او دادیم که در آن هدایت و روشنی (دلها) است، و تصدیق به درستی تورات که پیش از او بود دارد و راهنمایی خلق و اندرز برای پرهیزکاران عالم است (سوره مائده آیه 46).

• آن خدایی که قرآن را به راستی بر تو فرستاد که تصدیق کننده کتب آسمانی قبل از خود است و (پیش از قرآن) تورات و انجیل را فرستاد (سوره آل عمران آیه 3).

• پس اگر شک و ریبی از آنچه به تو فرستادیم در دل داری از خود علمای اهل کتاب که کتاب آسمانی پیش از تو را می‌خوانند بپرس. همانا (کتاب آسمانی) حق از جانب خدایت بر تو آمد و ابدا نباید شک و ریبی در دل راه دهی .و نباید هرگز از آنان که تکذیب آیات خدا کردند باشی که از زیانکاران عالم خواهی شد (سوره یونس آیه های 94 تا 95، سورخ نحل آیه 43).

با توجه به این سوره ها، اگر مسلمان هستید، بهانه ای برای اجتناب از خواندن کتاب مقدس ندارید. خواندن کتاب مقدس دستور قرآن است. چرا از امروز آغاز نمی کنید؟ از انجیل لوقا شروع کنید که داستان زندگی عیسی مسیح را روایت می کند. عیسی مسیح تنها کسی است که می تواند بهشت را برای شما تضمین کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا محمد و قرآن، کتاب مقدس را قبول دارند یا رد می کنند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries