settings icon
share icon
سوال

عیسی مسیح فرمانروای صلح است یعنی چه (اشعیا فصل 9 آیه 6)؟

جواب


اشعیا در پیشگویی ظهور مسیح می گوید: «زيرا فرزندی برای ما به دنیا آمده! پسری به ما بخشيده شده! او بر ما سلطنت خواهد كرد. نام او «عجيب»، «مشير»، «خدای قدير»، «پدر جاودانی» و «سرور صلح» خواهد بود» (اشعیا فصل 9 آیه 6).

در دنیایی که پر از جنگ و خشونت است، درک اینکه عیسی مسیح خداوند قادر مطلق و فرمانروای صلح است مشکل می باشد. اما امنیت جانی و تعادل سیاسی الزاما به معنی آرامشی که او از آن صحبت می کند نیست (یوحنا فصل 14 آیه 27).

معادل عبری برای کلمه «صلح» شالوم است که اغلب به آرامش و صلح مردم، گروه ها و ملتها اشاره می کند. کلمه یونانی ایرین به معنی «اتحاد و آشتی» است، پولس از این کلمه برای توضیح هدف کلیسای عهد جدید استفاده کرد. اما معنی عمیقتر و اساسی تر آرامش عبارتست از: تعادل روحانی که در نتیجه آشتی یک فرد با خدا حاصل می شود.

انسان گناهکار دشمن خداوند است (رومیان فصل 5 آیه 10). « اما ببينيد خدا چقدر ما را دوست داشت كه با وجود اينكه گناهكار بوديم، مسيح را فرستاد تا در راه ما فدا شود» (رومیان فصل 5 آیه 8). رابطه ما با خداوند به دلیل فداکاری عیسی مسیح مسالمت آمیز شده است (رومیان فصل 5 آیه 1). این آرامش و صلح عمیقی است که بین قلبهای ما با خداوند ساکن شده و نمی تواند از ما گرفته شود (یوحنا فصل 10 آیه های 27 تا 28) و این برکت به این دلیل نصیب ما شده که عیسی مسیح به عنوان «فرمانروای صلح» کار خود را به سرانجام رسانده است.

اما فداکاری عیسی مسیح کارهای بیشتری از صلح ابدی انجام می دهد، فداکاری او به ما اجازه می دهد تا با روح القدس رابطه داشته باشیم، کمک کننده ای که همیشه ما را راهنمایی خواهد کرد (یوحنا فصل 16 آیه های 7 و 13). علاوه بر این، حضور روح القدس زندگی ما را به شکلی تغییر خواهد داد که بدون او قادر به این نوع زندگی نخواهیم بود، یکی از این کارها جاری کردن محبت، خوشی و آرامش در زندگی ماست (غلاطیان فصل 5 آیه های 22 تا 23). خوشحالی، محبت و آرامش همگی نتیجه کار روح القدس در زندگی یک ایماندار است. این موهبت ها انعکاس وجود او در زندگی ما هستند. گرچه نتیجه اصلی آن برای ما زندگی در محبت، شادی و آرامش با خداوند است، اما این ویژگی ها در روابط ما با دیگر انسانها نیز خواه و ناخواه جاری خواهد شد.

همه ما شدیدا به این صلح نیاز داریم، مخصوصا اینکه خداوند از ما می خواهد با دیگر ایمانداران همراه با تواضع، آرامش و صبر در روح القدس زندگی کنیم (افسسیان فصل 4 آیه های 1 تا 3). این هدف مشترک و آرامش، بدون کار روح القدس در زندگی ما و آرامشی که با خدا داریم غیرممکن است و برای همه اینها از فداکاری عیسی مسیح سپاسگزاری می کنیم.

درک و حفظ ساده ترین معنی آرامش، یعنی حضور صلح و صفا در وجود یک فرد می تواند سخت ترین کار باشد. ما کاری برای کسب و حفظ آرامش در خداوند انجام نمی دهیم (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9). زندگی در اتحاد با دیگر ایمانداران می تواند بسیار کار سختی باشد اما زندگی آرام در درون خودمان در اکثر مواقع غیر ممکن بنظر می رسد

توجه کنید که آرامش به معنای «آسان» نیست. عیسی مسیح هرگز قول «آسانی» به ما نداد، بلکه قول مساعدت داد. در واقع، او به ما گفت که انتظار عذاب (یوحنا فصل 16 آیه 33) و آزمایش (یعقوب فصل 1 آیه 2) را داشته باشیم. اما او همچنین به ما گفت اگر از خدا بخواهیم «از آرامش خدا بهره‌مند خواهيد شد، آرامشی كه فكر انسان قادر به درک آن نيست» (فیلیپیان فصل 4 آیه های 6 تا 7). بدون توجه به مشکلاتی که در زندگی داریم، می توانیم آرامشی که از محبت خداوند جاری می شود را طلب کنیم. این آرامش به قدرت ما و یا شرایط زندگی ما وابسته نیست.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

عیسی مسیح فرمانروای صلح است یعنی چه (اشعیا فصل 9 آیه 6)؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries