settings icon
share icon
سوال

مدت کوتاهی است که به مسیح ایمان آورده ام... حالا چه باید بکنم؟

جواب


مدت کوتاهی است که به مسیح ایمان آورده ام... حالا چه باید بکنم؟

به شما تبریک می گوییم. شما تصمیم مُهّمی را اتخاذ نموده اید که زندگی شما را تغییر خواهد داد. حال شاید پرسش شما این باشد که "چگونه سفر ایمانی خود را با خدا آغاز کنم؟" پنج قدم ذیل، شما را بر اساس اصول کتاب مقدس، در این راه راهنمایی خواهند نمود. در صورتی که در این سفر به سؤالات دیگری برخورد کردید، میتوانید بهhttps://www.gotquestions.org/Farsi مراجعه کنید.

1. شما باید مطمئن شوید که معنی نجات را درک کرده اید.
اول یوحنا فصل 5 آیه 13 میگوید، "اين نامه را نوشتم تا شما كه به فرزند خدا ايمان داريد، بدانيد كه از هم اكنون، از حيات جاويد برخورداريد. " خدا می خواهد که ما مفهوم دقیق نجات را درک کنیم. او میخواهد که ما خاطر جمع باشیم که نجات یافته ایم. بیایید با هم به این چند نکته کلیدی درباره نجات نگاهی بیندازیم:

الف) همۀ ما گناه کرده ایم. همۀ ما مرتکب اعمالی شده ایم که باعث ناخشنودی خدا شده اند (رومیان فصل 3 آیه 23 )

ب) بخاطر وجود گناه در زندگی، سزاوار این شده ایم که بصورت ابدی از خداوند جدا شویم (رومیان فصل 6 آیه 23).

ج) عیسی مسیح بر روی صلیب مُرد تا تاوان گناهان ما را بپردازد. (رومیان فصل 5 آیه 8 ؛ دوم قرنتیان فصل 5 آیه 21) عیسی مسیح برای پرداخت تاوانی که ما سزاوار آن بودیم بر روی صلیب جان خود را فدا کرد. رستاخیز مسیح از مرگ ثابت کرد که مرگ او برای پرداخت تاوان گناهان ما کافی بود.

د) خدا آمرزش و نجات را به افرادی می بخشد که به مسیح ایمان آورند و اطمینان و اعتماد داشته باشند که او با مرگ خویش جریمۀ گناهان آنان را پرداخت کرده است. (یوحنا فصل 3 آیه 16 ؛ رومیان فصل 5 آیه 1 ؛ رومیان فصل 8 آیه 1).

ه) به محض اینکه به عیسی مسیح ایمان می آوریم، روح القدس در ما ساکن خواهد شد و ما را از زندگی ابدی مطمئن خواهد ساخت. او کلام خدا را به ما می آموزد و به ما قدرت می دهد تا بر اساس آن زندگی کنیم.

این، در واقع، خلاصه ای از پیام نجات میباشد! اگر به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده ایمان آورده اید، بنابراین نجات یافته اید! همۀ گناهان شما آمرزیده شده اند، و خدا قول میدهد که هرگز شما را تنها نخواهد گذاشت و رها نخواهد کرد (رومیان فصل 8 آیه های 38 تا 39 ؛ متی فصل 28 آیه 20). بیاد داشته باشید که نجات شما در صورت ایمان به عیسی مسیح تضمین شده است و کسی نمی تواند آن را از شما بگیرد. (یوحنا فصل 10 آیه های 28 تا 29). اگر تنها به مسیح اعتماد کنید، میتوانید اطمینان داشته باشید که تمام ابَدیّت را در آسمان نزد خدا سپری خواهید کرد.

2. شما باید کلیسایی پیدا کنید که کتاب مقدس را بطور صحیح تعلیم می دهد
.
فکر نکنید که کلیسا، یک ساختمان است. کلیسا یعنی مردمی که در آن ساختمان هستند. این نکته بسیار مهم است که ایمانداران (در عیسی مسیح) با هم معاشرت داشته باشند که در واقع، این یکی از اهداف اولیۀ کلیسا می باشد. حال که شما به مسیح ایمان آورده اید، شما را جدا تشویق میکنیم تا کلیسایی را پیدا کنید که تعلیماتش بر اساس کتاب مقدس است. با شبان آن کلیسا صحبت کنید و او را از ایمان تازۀ خود در مسیح مطلع سازید.

دومین هدف کلیسا تعلیم کتاب مقدس می باشد. از طریق کتاب مقدس میتوانید یاد بگیرید که چگونه قوانین خدا را در زندگی خود به کار گیرید. درک کردن کتاب مقدس کلیدی است که شما را به سوی یک زندگی مسیحی موفق و موثر سوق می دهد. دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 16 تا 17 به ما می گوید: "در واقع تمام قسمت‌های كتاب مقدس را خدا الهام فرموده است. از اين جهت، برای ما بسيار مفيد می‌باشد، زيرا كارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌كند، و ما را بسوی زندگی خداپسندانه هدايت می‌نمايد ."

سومین هدف کلیسا، پرستش است. پرستش یعنی تشکر کردن از خدا به خاطر هر آنچه که برای ما انجام داده است. خـدا ما را نجات داده است. خـدا ما را دوست دارد. خـدا نیازهای ما را برطرف میکند. خـدا ما را هدایت و راهنمایی میکند. خـدا مقدس، عادل، با محبت، بخشنده، و پر از لطف می باشد. چگونه می توانیم از او تشکر نکنیم؟ در مکاشفه فصل 4 آیه 11 اینطور می خوانیم: "خداوندا، جلال و حرمت و قدرت، برازندۀ توست؛ زيرا تو آفرينندۀ تمام موجودات هستی و همه چيز به ارادۀ تو بوجود آمد."

3. شما باید هر روز وقت مشخصی را برای تفکر و تمرکز بر خدا اختصاص دهید
.
این خیلی مهم است که هر روز، زمانی را برای تمرکز کردن بر روی خدا اختصاص دهیم. بعضی از مردم این وقت را "زمان آرامش" می نامند.برخی دیگر آن را "عبادت" می نامند، بخاطر اینکه در این زمان ما خود را به خدا اختصاص می دهیم. برخی از مردم ترجیح می دهند صبح ها با خدا راز و نیاز کنند، و برخی دیگر دوست دارند شب ها به راز و نیاز با او بپردازند. این مهم نیست که شما این وقت اختصاص داده شده به خدا را چه می نامید و یا چه زمانی از شبانه روز را به آن اختصاص می دهید. آنچه مهم است این است که بطور مرتب، هر روز، زمانی را به راز و نیاز با خدا اختصاص دهید. حال این زمانی که به خدا اختصاص داده می شود دارای چه بخش های می تواند باشد؟

الف) دعا. میتوان به طور ساده گفت: "دعا یعنی گفتگو با خدا." درباره مشکلات و نگرانی هایتان با خدا گفتگو کنید. از خدا بخواهید به شما حکمت بدهد و شما را هدایت کند. از او بخواهید تا نیازهای شما را برطرف نماید. به او بگویید که چقدر او را دوست دارید، و اینکه چقدر بابت آنچه برای شما انجام داده و انجام خواهد داد از او سپاسگزار هستید. دعا یعنی همین!

ب) مطالعه کتاب مقدس. در کنار هر آنچه در کلیسا و سایر جلسات تعلیم کتاب مقدس یاد میگیرید، باید شخصا نیزکتاب مقدس را مطالعه کنید. تمامی آنچه شما برای داشتن یک زندگی موفق مسیحی لازم دارید در کتاب مقدس یافت می شود. کتاب مقدس شما را راهنمایی میکند تا عاقلانه در مورد مسائل تصمیم بگیرید، به شما کمک می کند تا خواست خدا را تشخیص دهید، به شما تعلیم می دهد که چگونه به دیگران خدمت کنید، و چگونه از نظر روحانی رشد کنید. کتاب مقدس کلام خداست. اصولا، کتاب مقدس مانند کتابچه راهنما است که روش زندگی را به ما آموزش می دهد، تا هم خدا از ما راضی و خشنود گردد و هم ما از زندگی خود رضایت داشته باشیم.

4. شما باید با افرادی که می توانند به رشد روحانی شما کمک کنند، معاشرت کنید.
در اول قرنتیان فصل 15 آیه 33 می خوانیم: "فريب كسانی را كه اينچنين سخن می‌گويند، نخوريد و به گفته‌های آنان گوش ندهيد، زيرا اخلاق و رفتارتان مانند آنان فاسد خواهد شد." کتاب مقدس حاوی هشدارهای زیادی در بارۀ اثراتی است که افراد بد میتوانند بر ما داشته باشند. گذراندن وقت با اشخاصی که درگیر فعالیتهای گناه آلود هستند، می تواند ما را وسوسه کند تا ما نیز مرتکب آن اعمال شویم. در واقع افرادی که در اطراف ما هستند، تاثیر مستقیم و زیادی روی شخصیت ما خواهند گذاشت. به همین دلیل خیلی مهم است که با کسانی معاشرت کنیم که خدا را دوست دارند و از او پیروی می کنند.

سعی کنید یک و یا دو نفر دوست پیدا کنید، که بتوانند مشوق و کمک خوبی برای شما باشند. به احتمال قوی در معاشرت های کلیسایی با چنین افرادی آشنا خواهید شد. (عبرانیان فصل 3 آیه 13 ؛ فصل 10 آیه 24) از دوستان خود بخواهید تا بطور مُرّتب و جدّی در مورد عبادت ، فعالیتها، و معاشرت با خدا شما را ارزیابی کنند . بدین طریق شما خود را مسئول و جوابگو خواهید دید. شما نیز همین قدم را برای آنان بردارید. این بدان معنا نیست که با سایر دوستان خود که هنوز عیسی مسیح را به عنوان نجات دهنده نپذیرفته اند ، قطع رابطه نمایید. در عین حالی که رابطۀ دوستانه و محبت آمیز خود را با آنان حفظ میکنید، به آنها نشان دهید که مسیح زندگی شما را عوض کرده است و اینکه شما دیگر نمیتوانید همۀ آن چیزهائی را که در گذشته انجام می دادید دوباره تکرار کنید. از خدا بخواهید، برای شما موقعیت هایی را فراهم کند تا بتوانید دربارۀ عیسی مسیح با دوستان خود صحبت کنید.

5. شما باید غسل تعمید بگیرید.
اکثر مردم در مورد غسل تعمید دچار سوءتفاهم می باشند. کلمۀ "تعمید" به معنی "فرو رفتن کامل در آب" می باشد. تعمید روشی بر اساس کتاب مقدس است که طی آن به طور عمومی اعلام می کنید که به عیسی مسیح ایمان آورده اید و از او پیروی خواهید کرد. عمل فرو رفتن در آب به منزلۀ دفن شدن با مسیح است، و بیرون آمدن از آب سمبلی از رستاخیز او از قبر و دنیای مردگان می باشد. در تعمید، شما با مسیح می میرید، با او دفن می شوید، و با او از مردگان قیام می کنید (رومیان فصل 6 آیه های 3 تا 4)

غسل تعمید شما را نجات نمی دهد، و به هیچ وجه گناهان شما را پاک نمی کند. غسل تعمید نشان دهنده این است از خدا اطاعت کرده اید و ایمان خود به عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده را بطور علنی اعلام کرده اید. اگر برای تعمید گرفتن آمادگی دارید، باید با شبان یک کلیسا صحبت کنید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

مدت کوتاهی است که به مسیح ایمان آورده ام... حالا چه باید بکنم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries