settings icon
share icon
سوال

روز اول دوره آموزشی کتاب مقدس برای مسلمانان – عیسی مسیح چه کسی بود؟ - عیسی مسیح یک انسان کامل و بی عیب بود.

جواب


پاسخ: معرفی دوره آموزشی کتاب مقدس

شما به عنوان یک مسلمان به دنبال شناخت الله هستید، اما آیا عیسی مسیح یعنی کسی که خداوند او را فرستاد را می شناسید؟ «و زندگی جاويد از اين راه به دست می‌آيد كه تو را كه خدای واقعی و بی‌نظير هستی و عيسی مسيح را كه به اين جهان فرستاده‌ای، بشناسند» (یوحنا فصل 17 آیه 3). ما در این دوره آموزشی کتاب مقدس، زندگی عیسی مسیح را با استفاده از کتاب لوقا مطالعه می کنیم. جستجو برای زندگی ابدی را از امروز آغاز کنید.

روز اول: عیسی مسیح، انسان کامل

عیسی مسیح با دیگر انسان های فرق دارد. او در زندگی زمینی خود حتی یک مرتبه هم گناه نکرد و به کسی آزار نرساند. از زمانیکه آدم و حوا گناه کردند، همه انسان ها با ذات گناه آلود متولد می شوند. گرچه عیسی مسیح کاملا یک انسان بود، اما ذات گناه آلود آدم را به ارث نبرد، برای اینکه با قدرت خداوند از یک باکره متولد شد.

حتی خود شیطان هم نتوانست او را وسوسه کند. عیسی مسیح گفت: «كدام يک از شما می‌تواند حتی يک گناه به من نسبت دهد؟ هيچكدام! پس حال كه حقيقت را از من می‌شنويد، چرا به من ايمان نمی‌آوريد؟» (یوحنا فصل 8 آیه 46). کلام خدا را بخوانید و ایمان بیاورید که عیسی مسیح تنها انسان کامل و بی عیب است.

تولد از باکره

«در ششمين ماه بارداری اليزابت، خدا فرشته خود جبرائيل را به ناصره، يكی از شهرهای استان جليل فرستاد، تا وحی او را به دختری به نام مريم برساند. مريم نامزدی داشت به نام يوسف، از نسل داوود پادشاه. جبرائيل به مريم ظاهر شد و گفت: سلام بر تو ای دختری كه مورد لطف پروردگار قرار گرفته‌ای! خداوند با توست! مريم سخت پريشان و متحير شد، چون نمی‌توانست بفهمد منظور فرشته از اين سخنان چيست. فرشته به او گفت: ای مريم، نترس! زيرا خدا بر تو نظر لطف انداخته است! تو بزودی باردار شده، پسری به دنیا خواهی آورد و نامش را عيسی خواهی نهاد. او مردی بزرگ خواهد بود و پسر خدا ناميده خواهد شد و خداوند تخت سلطنت جدش داوود را به او واگذار خواهد كرد تا برای هميشه بر قوم اسرائيل سلطنت كند. سلطنت او هرگز پايان نخواهد يافت! مريم از فرشته پرسيد: اما چگونه چنين چيزی امكان دارد؟ دست هيچ مردی هرگز به من نرسيده است! فرشته جواب داد: روح‌القدس بر تو نازل خواهد شد و قدرت خدا بر تو سايه خواهد افكند. از اين رو آن نوزاد مقدس بوده، فرزند خدا خوانده خواهد شد» (لوقا فصل 1 آیه های 26 تا 35).

عیسی مسیح پدر زمینی نداشت، او پسر خدا خوانده شد – البته نه به این معنی که رابطه زن و شوهری بین مریم و خدا وجود داشت، بلکه به یک رابطه خاص بین خدا و عیسی مسیح اشاره می کند. عیسی مسیح از طرف خدا فرستاده شد.

غلبه بر وسوسه های شیطان

«عيسی كه پر از روح‌القدس شده بود، با هدايت همان روح، از رود اردن به بيابانهای يهوديه رفت. در آنجا شيطان برای مدت چهل روز او را وسوسه می‌كرد. در تمام اين مدت، عيسی چيزی نخورد؛ از این رو در پايان، بسيار گرسنه شد. شيطان به عيسی گفت: اگر تو فرزند خدا هستی، به اين سنگ بگو تا نان شود! عيسی در جواب فرمود: در كتاب آسمانی نوشته شده است كه نياز انسان در زندگی، فقط نان نيست. سپس شيطان او را به قله كوهی برد و در يک آن، تمام ممالک جهان را به او نشان داد، و گفت: اگر فقط زانو بزنی و مرا سجده كنی، تمام اين مملكتها را باشكوه و جلالشان، به تو خواهم بخشيد؛ چون همهٔ آنها از آن من است و به هر كه بخواهم واگذار می‌كنم. عيسی جواب داد: در كتاب آسمانی آمده كه انسان بايد فقط و فقط خدا را بپرستد! آنگاه شيطان از آنجا او را به اورشليم برد و بر مرتفع‌ترين نقطه خانهٔ خدا قرار داد و گفت: «اگر فرزند خدا هستی، خود را از اينجا به زير بينداز، چون در كتاب آسمانی آمده كه خدا فرشته‌های خود را خواهد فرستاد تا تو را محافظت كنند و در دستهای خود نگاه دارند كه پايت به سنگی نخورد! عيسی در جواب فرمود: كتاب آسمانی اين را نيز می‌فرمايد كه خداوند خود را آزمايش مكن! وقتی شيطان تمام وسوسه‌های خود را به پايان رسانيد، تا مدتی عيسی را رها كرد. آنگاه عيسی، پر از قدرت روح‌القدس، به ايالت جليل بازگشت. همه جا گفتگو درباره او بود، و برای موعظه‌هايش در عبادتگاه‌های يهود، همه از او تعريف می‌كردند» (لوقا فصل 4 آیه های 1 تا 15).

عیسی مسیح هرگز گناه نکرد

«هرگز از او گناهی سر نزد، و دروغی از دهان او بيرون نيامد» (اول پطرس فصل 2 آیه 22).

تولد از باکره و زندگی عاری از گناه، عیسی مسیح را به یک انسان منحصر به فرد تبدیل کرد. جای تعجب نیست که فرشتگان به مریم گفتند، «آن نوزاد مقدس بوده، فرزند خدا خوانده خواهد شد» (لوقا فصل 1 آیه 35). جلسه بعدی به معجزات شگفت انگیزی که عیسی مسیح انجام داد، می پردازیم.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

روز اول دوره آموزشی کتاب مقدس برای مسلمانان – عیسی مسیح چه کسی بود؟ - عیسی مسیح یک انسان کامل و بی عیب بود.
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries