settings icon
share icon
سوال

من یک مسلمان هستم. چرا باید به فکر مسیحی شدن باشم؟

video
جواب


مردم معمولا دنباله روی دین و مذهب والدین و یا فرهنگ بومی خود هستند، که در آن زندگی می کنند. این فرهنگ می تواند اسلامی ، بودایی و یا کاتولیک باشد.اما در روزی داوری هر کسی باید در رابطه با خودش پاسخگو باشد که آیا به حقیقت خداوند ایمان داشته است! در میان این همه ادیان مختلف، حقیقت چیست؟ عیسی مسیح پاسخ این سوال را داده است: "راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچ كس نمی‌تواند به خدا برسد مگر بوسيله‌‌ء من." یوحنا فصل 14 آیه 6مسیحیان واقعی، پیرو مسیح هستند. چگونه عیسی مسیح توانست ادعا کند که تنها راه رسیدن به خدا می باشد؟ بیایید پاسخ این پرسش را در کتاب مقدس جستجو کنیم.

زندگی، مرگ و رستاخیز مسیح
کتاب مقدس نشان می دهد که بدنیا آمدن مسیح از باکره، پیش گویی کتاب مقدس را به سرانجام رسانده است. او در مقایسه با دیگر انسانها بسیار منحصر بفرد رشد نمود و زندگی کرد چون او هرگز مرتکب هیچ گناهی نشد ( اول پطرس فصل 2 آیه 22). مردم دسته دسته جمع می شدند تا به آموزه ای او گوش فرا دهند و از معجزات او حیرت زده می شدند. عیسی مسیح، بیماران را شفا داد، مرده را زنده کرد و بر روی آب راه رفت.

عیسی مصیح تنها کسی بود که سزاوار مرگ نبود. اما با این وجود، او مرگ و رستاخیز خود از مردگان را پیشگویی کرد ( متی فصل 20 آیه های 18 تا 19 ). هرآنچه او گفت اتفاق افتاد. سربازان او را کتک زدند. تاجی از خار بر سر او گذاشتند. مردم او را مسخره کردند و به صورتش آب دهان انداختند. دست و پاهای او را به صلیب میخکوب کردند. عیسی مسیح قدرت نجات دادن خودش را داشت اما داوطلبانه مرگ بر روی صلیب را انتخاب کرد (یوحنا فصل 19 آیه 30). و بعد از سه روز دوباره زنده شد.

چرا صلیب ؟
به عنوان یک مسلمان شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که چرا الله باید این اجازه را میداد که پیامبرش عیسی اینگونه مورد آزار و بی رحمی قرار بگیرد و کشته شود؟ مرگ مسیح مسیح ضروری بود و باید اتفاق می افتاد. برای اینکه ...

• همه گناهکار هستند:" زيرا همه گناه كرده‌اند و هيچكس به آن كمال مطلوب و پرجلالی كه خدا انتظار دارد، نرسيده است. " (رومیان فصل 3 آیه 23 ). چه از پدر و مادر خود نافرمانی کرده باشیم، دروغ گفته باشیم، خدا را آنگونه که باید، دوست نداشته باشیم و یا به کلام خدا اعتقادی نداشته باشیم. به هر حال بر ضد خدا مرتکب گناه شده ایم.

• مجازات گناه، مرگ است." زيرا هر كه گناه كند، تنها دستمزدی كه خواهد يافت، مرگ است..." (رومیان فصل 6 آیه 23 ). خداوند خشم خود نسبت به بی ایمانان را با دور کردن آنان از حضور خود و قرار دادن آنها در جهنم، نشان خواهد داد.( دوم تسالونیکیان فصل 1 آیه های 8 و 9 ). او به عنوان یک قاضی عادل از هیچ گناهی چشم پوشی نخواهد کرد.

• ما قادر به نجات خود از طریق اعمال نیک خود نیستیم: "بنابراين، در اثر بخشش رايگان و مهربانی خدا و توسط ايمانتان به مسيح است كه نجات يافته‌ايد؛ و اين كار شما نيست، بلكه هديۀ خداست. نجات نتيجۀ اعمال خوب ما نيست، از اينرو هيچكس نمی‌تواند به خود ببالد. " (افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9). این نکته تفاوت کلیدی بین مسیحیت و اسلام است. آموزه های اسلام می گوید که یک فرد با پیروی و اجرای اصول دین می تواند وارد بهشت شود. حتی اگر ممکن باشد که کارهای بد را با انجام کارهای خوب پوشش دهیم باز هم کتاب مقدس به ما می گوید که "حتی كارهای خوب ما نيز تمام به گناه آلوده است. "( اشعیا فصل 64 آیه 6 ). حتی یک گناه کوچک می تواند به منزله شکست تمام احکام خدا باشد ( یعقوب فصل 2 آیه 10). افراد گناهکار هیچکاری نمی توانند انجام دهند تا شایستگی ورود به پادشاهی آسمان را کسب کنند.

• خداوند، پسرش را برای گناهکاران قربانی کرد: "زيرا خدا بقدری مردم جهان را دوست دارد كه يگانه فرزند خود را فرستاده است، تا هر كه به او ايمان آورد، هلاک نشود بلكه زندگی جاويد بيابد."(یوحنا فصل 3 آیه 16). خدا می دانست که گناه بشر او را از بهشت دور کرده بود. خدا می دانست که پرداخت بهای گناه تنها توسط یک فرد کامل بی نقص که بتواند بهای مرگ را بپردازد ممکن بود. خدا می دانست که تنها، او می تواند چنین بهای سنگینی را بپردازد. بنابراین، برنامه جاودانه و غیر قابل تغییر خدا این بود که فرزند خودش، عیسی مسیح، را برای مردن به جای گناهکاران بفرستد.

مسیحی شدن
" به عیسی مسیح ایمان بیاور تا نجات یابی" (اعمال رسولان فصل 16 آیه 31)

به عنوان یک مسلمان ممکن است بگویید، " من به مسیح ایمان دارم. قبول دارم که عیسی یک معلم بزرگ، یک پیامبر بزرگ و یک مرد درستکار و خوب بود.

اما شما نمی توانید بگویید که مسیح یک معلم واقعی بود ولی در عین حال گفته او مبنی براینکه او راه، راستی و زندگی است را انکار کنید ( یوحنا فصل 14 آیه 6 ). شما نمی توانید ایمان داشته باشید که او یک پیامبر بزرگ بود ولی در عین حال، پیشگویی او را که بر روی صلیب خواهد مرد و پس از سه روز زنده خواهد شد را انکار نمایید (لوقا فصل 18 آیه های 31 تا 33 ). شما نمی توانید قبول داشته باشید که مسیح یک انسان خوب بود ولی در عین حال ادعای او مبنی بر فرزند خدا بودن را رد کنید( لوقا فصل 22 آیه 70؛ یوحنا فصل 5 آیه های 18 تا 47).

شما نمی توانید به فکر مسیحی شدن باشید بدون درک این حقیقت که مسیحیت جدا از دیگران ادیان است و هیچ دین دیگری را دربر نمی گیرد (اعمال رسولان فصل 4آیه 12). نتیجه گیری گریزناپذیر مسیحیت این است که : یا عیسی مسیح بار گناهان ما را بر روی صلیب به دوش خود کشید و یا اینکه شما بارگناهانتان را در دوزخ به دوش خود خواهید کشید. "خدا كسانی را كه به فرزند او ايمان آورند، نجات می‌دهد و زندگی جاويد نصيبشان می‌سازد. ولی كسانی كه به او ايمان نياورند و از او اطاعت نكنند، هرگز بحضور خدا راه نخواهند يافت، بلكه گرفتار خشم او خواهند شد." (یوحنا فصل 3 آیه 36).

امیدواریم همانطور که در کتاب مقدس جست و جو می کنید، خداوند قلبتان را بیدار کند تا از گناهان بازگردید و به عیسی مسیح ایمان بیاورید. زمانیکه خداوند قلب شما را بیدار کرد با دعایی مانند دعای زیر پاسخ این بیداری را بدهید. فراموش نکنید! که دعا شما را نجات نخواهد داد. تنها خداست که می تواند شما را نجات دهد. اما دعا می تواند بیان و اعتراف به ایمانی باشد که خداوند در قبول عیسی مسیح به شما عطا کرده است.

" خدای عزیزم! از اینکه بر ضد تو گناه کرده ام، غمگین و متاسف هستم. به عنوان یک گناهکار، سزاوار مرگ ابدی در دوزخ می باشم. اما ایمان دارم که تو فرزند خود عیسی مسیح را فرستادی تا برای گناهان ما بر روی صلیب جان خود را فدا کند و پس از مرگ، دوباره زنده شد. من در همین لحظه از خواسته های گناه آلود خود روی برمی گردانم و تلاش خود برای رسیدن به بهشت از طریق کارهای نیک خود را متوقف می کنم. مسیح را به عنوان تنها نجات دهنده خود از گناه قبول می کنم. تو را دوست دارم و متعهد می شوم تا فرمانبردار کلام تو باشم. آمین!"

آیا با خواندن این مطلب یه عیسی مسیح به عنوان تنها جات دهنده خود ایمان آوردید؟ اگر چنین است دکمه زیر را "امروز به عیسی مسیح ایمان آوردم" فشار دهید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

من یک مسلمان هستم. چرا باید به فکر مسیحی شدن باشم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries