settings icon
share icon
سوال

آیا تفاوتی بین دفترِ حیات و دفتر حیاتِ بره وجود دارد؟

جواب


در عهد جدید هشت بار به "دفترِ حیات"، اشاره شده است و دو مورد از آنها، بطور خاص به "دفترِ حیات" که متعلق به بره، عیسیِ مسیح است، اشاره دارد. هفت بار از آنها در کتاب مکاشفه آمده است. آنانی که اسمشان در دفترِ حیات ثبت شده، کسانی هستند که به خدا تعلق دارند، یعنی کسانی که حیاتِ جاودان یافته اند.

پولس، به آنانی اشاره می کند که در کنار او متحمل رنجها شدند و اسامی شان در دفترِ حیات ثبت شده است (فیلیپیان 3:4)؛ او مجدداً، دفترِ حیات را به عنوان محل ثبت اسامی آنانی که نجاتِ ابدی دارند، مشخص می کند. به همین نحو، مکاشفه 5:3 به دفتر حیات اشاره می کند، جایی که اسامی ایمانداران در خداوند در آن یافت می شود. ایشان کسانی هستند که بر آزمایشهای زندگی زمینی غلبه کرده و ثابت می کنند که نجاتشان حقیقی است. همچنین، این آیه این نکته را روشن می سازد که به محض نوشته شدن نام فرد در دفترِ حیات، عیسی وعده می دهد که هرگز آن را پاک نخواهد کرد و این یکبار دیگر اصل اطمینان ابدی از نجات را ثابت می کند. خداوند عیسی که در این قسمت از مکاشفه با کلیساها سخن می گوید، وعده می دهد که اسامی غالب آمدگان را در حضور پدرش، بر زبان خواهد آورد. برعکس، مکاشفه 15:20، سرنوشت آنانی را که اسمشان در دفترِ حیات نوشته نشده -ابدیت در دریاچهٔ آتش- آشکار می کند.

در مکاشفه 8:13 و 27:21، چند مورد را می بینیم که به "دفترِ حیات بره" اشاره شده که در آنها اسامی کسانی که با خون برهٔ خدا، عیسای مسیح، شسته شده اند نیز وجود دارد. بره ای که "از پیدایش جهان، فدیه شده"، دفتری دارد که اسامی همهٔ افرادی که با قربانی او بازخرید شده اند، نوشته شده است. اینها، کسانی هستند که وارد شهر مقدس، اورشلیم سماوی (جدید) (مکاشفه 10:21) خواهند شد و تا ابد در آسمان با خدا زندگی خواهند کرد. از آنجایی که دفترِ حیات، دفتری است که در آن اسامی کسانی که به واسطهٔ برهٔ خدا زندگی جاودان دارند نوشته شده، مشخص است که این دو (دفترِ حیات و دفترِ حیاتِ بره) یکی هستند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا تفاوتی بین دفترِ حیات و دفتر حیاتِ بره وجود دارد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries