settings icon
share icon
سوال

آیا عیسی مسیح به زبان ها سخن می گفت؟

جواب


کتاب مقدس سندی مبنی بر سخن گفتن عیسی مسیح به زبان ها ارائه نمی دهد. امروزه خیلی از مردم «سخن گفتن به زبان ها» را نوعی گفتار نامفهوم و ماورای طبیعی می دانند. از نظر کتاب مقدس، کسی که هدیه سخن گفتن به زبان ها را دارد می تواند به زبانی صحبت کند که هیچ نوع آشنایی با آن ندارد و از این قدرت برای تهذیب فردی استفاده می کند که به آن زبان صحبت می کند (اول قرنتیان فصل 14 آیه 6).

اگر عیسی مسیح قصد سخن گفتن به زبان ها را داشت این اتفاق باید هنگام غسل تعمید او همراه با نزول روح القدس به شکل یک کبوتر اتفاق می افتاد (مرقس فصل 1 آیه 10). ما می دانیم که بلافاصله پس از غسل تعمید عیسی مسیح، ندایی از آسمان آمد و خداوند طوری که همه شنیدند صحبت کرد (آیه 11)، اما مدرکی برای اثبات اینکه عیسی مسیح در آن هنگام و یا در مواقع دیگر به زبان ها سخن گفته باشد نداریم.

بسیاری از طرفداران سخن گفتن به زبان ها معتقدند که عیسی مسیح باید به زبان ها حرف زده باشد. آنها برای پشتیبانی از نظر خود به متونی مانند مرقس فصل 7 آیه 34 «سپس به سوی آسمان نگاه کرد و آهی کشید» و مرقس فصل 8 آیه 12 « عیسی آهی از دل برآورد» اشاره می کنند. با این وجود، «آه» چیزی شبیه به هدیه ماورای طبیعی سخن گفتن به زبان ها نیست. هر کسی می تواند به دلایل مختلف «آه» بکشد، اما این مدرکی برای وجود یک قدرت روحانی نیست.

عیسی مسیح گاهی به زبان «آرامی» که رایج ترین زبان محاوره ای در اسرائیل آن زمان بود صحبت میکرده است (نگاه کنید به مرقس فصل 5 آیه 41 و اعمال رسولان فصل 26 آیه 14). او به احتمال زیاد به عبری و یونانی نیز مسلط بوده است، برای اینکه هر دوی این زبان ها در آن زمان استفاده میشده است. اما کتاب مقدس درباره سخن گفتن عیسی مسیح با قدرت ماورای طبیعی به زبان دیگری، حرفی نزده است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا عیسی مسیح به زبان ها سخن می گفت؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries