settings icon
share icon
سوال

مسیحیان چه واکنشی باید نسبت به کسی داشته باشند که ادعا می کند مسیح در جسم او تناسخ یافته است؟

جواب


گاهی افرادی پیدا می شوند و ادعا می کنند که مسیح در جسم آنها تناسخ یافته است. برخی از این افراد حتی شبیه نقاشی های معروفی از چهره مسیح هستند. این مدعیان مسیح تناسخ یافته در آنها برای مدت کوتاهی پیروانی نیز پیدا می کنند. در نهایت معلوم می شود که همه آنها کلاهبردار و حقه باز بوده اند. تظاهر به داشتن یک زندگی بی نقص، کار بسیار مشکلی است. مسیحیان و غیرمسیحیان چه واکنشی باید در برابر اینگونه اشخاص داشته باشند؟

اول از همه باید به این نکته توجه کنیم که تناسخ یک مفهوم کتاب مقدسی نیست. کتاب مقدس می گوید همه خواهند مرد و سپس داوری می شوند (عبرانیان فصل 9 آیه 27). عقیده چرخه مرگ و زندگی (تناسخ) از آیین هندو و بودایی می آید. تناسخ هرگز یک مفهوم کتاب مقدسی / مسیحی نبوده است. بازگشت دوباره مسیح به شکل تناسخ یافته نخواهد بود.

بازگشت دوباره مسیح با جزئیات در مکاشفه فصل 19 آیه های 11-16 عنوان شده است. این رویداد تناسخ مسیح نیست. بلکه خود مسیح با جلال و شکوهش باز خواهد گشت. در بازگشت دوباره مسیح، او دیگر به شکل تولد یک نوزاد مانند ظهور اولش به این دنیا نمی آید. بلکه با همان بدنی که دنیا را ترک کرد به صورت جلال یافته باز خواهد گشت (اعمال رسولان فصل 1 آیه 11). کتاب مقدس همچنین می گوید بازگشت دوباره او هنگامی رخ خواهد داد که دنیا دچار اغتشاش عظیمی شده باشد. بازگشت دوباره او در پایان دوران برآشفتگی بزرگ اتفاق خواهد افتاد. بازگشت او مانند یک مبارز پیروز خواهد بود نه به شکل سرور صلح و آرامش.

عیسی مسیح به ما هشدار می دهد که مسیح های دروغین زیادی ظهور خواهند کرد. بنابراین هرکسی که ادعا می کند تناسخ مسیح است در واقع یک مسیح قلابی می باشد. عیسی مسیح در لوقا فصل 17 آیه های 23-24 می گوید، «به شما خبر خواهد رسيد كه من بازگشته‌ام و در فلان جا هستم. اما باور نكنيد و به دنبال من نگرديد. زيرا وقتی بازگردم، بدون شک شما از آن آگاه خواهيد شد. بازگشت من، در واقع همچون برق خواهد بود كه تمام آسمان را روشن می‌سازد.» همچنین نگاه کنید به متی فصل 24 آیه های 23-25. عیسی مسیح می گوید که بازگشت دوباره او حتمی و غیرقابل اشتباه خواهد بود. شکی در آن وجود ندارد و بازگشت دوباره او به وضوح برق آسمان در دل شب تاریک خواهد بود.

هرکسی که ادعا می کند تناسخ مسیح است؛ یک حقه باز، دروغگو، کلاهبردار، پیامبر دروغین و مسیح جعلی می باشد. به او هیچ توجهی نکنید و هیچ پولی به او ندهید. تناسخ یک مفهوم کاملا غیرکتاب مقدسی است. بازگشت دوباره مسیح، همانطور که در کتاب مقدس توضیح داده شده است، به هیچ عنوان شبیه تناسخ نیست. عیسی مسیح یک بار به دنیا آمد، یکبار مرد، زنده شد و برای همیشه زنده خواهد ماند (مکاشفه فصل 1 آیه 18).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

مسیحیان چه واکنشی باید نسبت به کسی داشته باشند که ادعا می کند مسیح در جسم او تناسخ یافته است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries