settings icon
share icon
سوال

آیا عیسی مسیح، تنها راه رسیدن به بهشت است؟

video
جواب


بله عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت است. چنین ادعایی ممکن است برای افراد پُست مدرن امروزی بسیار گوش خراش و آزار دهنده باشد. ولی به هر حال، اینکه عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت می باشد، یک حقیقت است. کتاب مقدس نیز به ما می گوید که هیچ راه دیگری جز ایمان به عیسی مسیح برای دستیابی به نجات وجود ندارد. عیسی مسیح در یوحنا فصل 14 آیه 6 با زبان خودش می گوید:" راه منم، راستی منم، زندگی منم. هيچ كس نمی‌تواند به خدا برسد مگر بوسيله‌‌ء من". او تنها یک راه در بین راه های مختلف برای رسیدن به نجات نیست بلکه او تنها راه رسیدن به نجات است. هیچ فردی بر اساس شهرت، دست آوردها، دانش و یا پاک بودن و فرد خوبی بودن به نجات نمی رسد، هیچکدام این موارد باعث نجات یک انسان نخواهد شد و تنها چیزی و تنها کسی که باعث نجات انسان خواهد شد ایمان به عیسی مسیح به عنوان تنها نجات دهنده می باشد.عیسی مسیح به دلایل مختلف تنها راه رسیدن به بهشت است. عیسی مسیح توسط خداوند انتخاب شده بود تا تنها نجات دهنده باشد (اول پطرس فصل 2 آیه 4). عیسی مسیح تنها کسی است که از آسمان به زمین آمد و دوباره به آنجا بازگشت (یوحنا فصل 3 آیه 13). او تنها شخصی بود که در جسم یک انسان، زندگی کاملا بی نقص و عاری از گناه داشت ( عبرانیان فصل 4 آیه 15). او تنها کسی است که برای گناهان ما قربانی شد ( اول یوحنا فصل 2 آیه 2 ؛ عبرانیان فصل 10 آیه 26). او همچنین شریعت و کار پیامبران پیش از خود را تکمیل و به سرانجام رسانید ( متی فصل 5 آیه 17). او تنها کسی است که بر مرگ برای همیشه غلبه کرد(عبرانیان فصل 2 آیه های 14 تا 15) او تنها میانجی بین خدا و انسان است ( اول تیموتائوس فصل 2 آیه 5). او تنها فردی است که خدا مقام او را به بالاترین جایگاه رسانید "به همين جهت، خدا او را بی‌نهايت سرافراز كرد و نامی به او بخشيد كه از هر نام ديگری والاتر است" (فیلیپیان فصل 2 آیه 9 ).

عیسی مسیح علاوه بر یوحنا فصل 14 آیه 6 در جاهای دیگری از انجیل نیز خود را تنها راه رسیدن به بهشت معرفی میکند. خود را به عنوان هدف ایمان معرفی می کند ( متی فصل 7 آیه های 21 تا 27). او به کسانیکه به او ایمان بیاورند قول زندگی ابدی می دهد (یوحنا فصل 3 آیه های 14 تا 15). خود را در ورودی معرفی می کند ( یوحنا فصل 10 آیه 7 ). خود را نان حیات معرفی می کند ( یوحنا فصل 6 آیه 35). خود را قیام و رستاخیز معرفی می کند (یوحنا فصل 11 آیه 25).

پطرس بسیار واضح و روشن به شورای عالی یهود اعلام می کند که عیسی مسیح تنها راه رسیدن به بهشت می باشد: "غير از عيسی مسيح كسی نيست كه بتواند ما را رستگار سازد! چون در زير اين آسمان، نام ديگری وجود ندارد كه مردم بتوانند توسط آن از گناهان نجات يابند." (اعمال رسولان فصل 4 آیه 12 ). پولس در کنیسه یهود در انطاکیه، عیسی مسیح را به عنوان تنها نجات دهنده معرفی می کند: "برادران، توجه كنيد! در اين عيسی برای گناهان شما اميد آمرزش هست. هركه به او ايمان آورد، از قيد تمام گناهانش آزاد خواهد شد و خدا او را خوب و شايسته به حساب خواهد آورد؛ و اين كاری است كه شريعت يهود هرگز نمی‌تواند برای ما انجام دهد." (اعمال رسولان فصل 13 آیه های 38 تا 39 ). یوحنا به طور کلی به کلیسا اعلام می کند که عیسی مسیح پایه و اساس نجات و رستگاری است:" ای فرزندان، اين چيزها را برای شما می‌نويسم، زيرا گناهانتان بخاطر نام عيسی مسيح آمرزيده شده است"( اول یوحنا فصل 2 آیه 12 ). هیچ کسی بجزعیسی مسیح نمی تواند گناه را ببخشد.

زندگی ابدی تنها از طریق عیسی مسیح امکان پذیر می باشد. عیسی مسیح این چنین دعا کرد:" و زندگی جاويد از اين راه بدست می‌آيد كه تو را كه خدای واقعی و بی‌نظير هستی و عيسی مسيح را كه به اين جهان فرستاده‌ای، بشناسند"( یوحنا فصل 17 آیه 3 ). برای دریافت هدیه رایگان نجات از خداوند، نگاه ما باید فقط به عیسی مسیح باشد. ما باید به مرگ او بر روی صلیب برای آمرزش گناهان و سپس رستاخیز او از مردگان ایمان آوریم. " خدا چنين مقرر داشته كه اگر كسی به مسيح ايمان بياورد، از سر تقصيرات او بگذرد و او را كاملاً «بی‌گناه» بحساب آورد. همه انسانها نيز بدون توجه به مقام و يا سوابقشان، می‌توانند ازهمين راه، يعنی «ايمان به عيسی مسيح» نجات يابند"(رومیان فصل 3 آیه 22).

در مقطعی از دوران خدمت و بشارت عیسی مسیح، بسیاری از مردم به او پشت کردند و او را به امید اینکه نجات دهنده دیگری پیدا کنند، ترک کردند. مسیح از 12 شاگرد خود پرسید،"شما نيز می‌خواهيد برويد؟"(یوحنا فصل 6 آیه 67). اما براستی که پاسخ پطرس کاملا درست بود:" استاد، نزد كه برويم؟ فقط شماييد كه با سخنانتان به انسان زندگی جاويد می‌دهيد. و ما ايمان آورده‌ايم و می‌دانيم كه شما فرزند مقدس خدا هستيد"( یوحنا فصل 6 آیه های 68 تا 69 ). باشد تا ما ایمان پطرس را به همه اعلام کنیم که زندگی جاودانه فقط نزد عیسی مسیح می باشد.

آیا با خواندن این مطالب تصمیم گرفته اید تا به عیسی مسیح ایمان آورید؟ اگر چنین است، دکمه زیر "امروز عیسی مسیح را پذیرفتم" را فشار دهید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا عیسی مسیح، تنها راه رسیدن به بهشت است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries