settings icon
share icon
سوال

آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود؟

جواب


کشف و ترجمه "انجیل همسر عیسی" مبحث جدیدی را در رابطه با اینکه آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود، باز کرده است. در قسمتی از این انجیل آمده است که عیسی مسیح گفته است، "همسر من..." این کشف از این نظر جالب است که اولین نوشته عرفانی می باشد که می گوید، عیسی مسیح، همسر داشت. و این در حالی است که چندین انجیل عرفانی دیگر به رابطه نزدیک بین عیسی مسیح و مریم مجدلیه اشاره می کنند، هیچکدام از آنها به طور واضح و مستقیم اشاره نکرده که مسیح با او و یا هر کس دیگری ازدواج کرده بود. در نهایت، اصلا اهمیتی ندارد که "انجیل همسر عیسی مسیح" چه می گوید. این منابع، مرجعیت و اعتباری ندارند. این موضوع ثابت شده است که همه این ادعاها و مدارک جعلی، تلاشی برای ساختن یک چهره عرفانی از عیسی مسیح می باشند.

اگر عیسی ازدواج کرده بود، کتاب مقدس آن را به ما می گفت ، و یا چند گزارش و نوشته بدون ابهام در مورد این وجود داشت. کتاب مقدس درمورد چنین مسئله مهمی به طور کامل ساکت نمی ماند. کتاب مقدس به مادر عیسی، پدر خوانده، برادر خوانده و خواهر خوانده های او اشاره می کند. چرا ذکر این واقعیت که عیسی مسیح همسر داشته است را نادیده گرفته است؟ کسانی که بر این باورند یا آموزش می دهند که عیسی ازدواج کرده بود، با انجام این کار تلاش می کنند که به او بیشتر جنبه انسانی و زمینی‌ بدهند، او را معمولی تر و مانند بقیه نشان دهند. مردم در حقیقت نمی خواهند باور کنند که عیسی خدا در جسم انسان بود (یوحنا فصل 1 آیه های 1 و14؛ فصل 10 آیه 30). بنابراین، آنها افسانه هایی در مورد عیسی مسیحی که ازدواج کرده بود، فرزند داشت، و همانند یک انسان عادی بود را اختراع و باور کرده اند.

سوال دوم این خواهد بود که، "آیا عیسی مسیح می توانست که ازدواج کرده باشد؟" هیچ گناهی در مورد ازدواج کردن وجود ندارد. هیچ گناهی در مورد داشتن رابطه جنسی در ازدواج وجود ندارد. بنابراین، بله، عیسی می توانست ازدواج کرده باشد و هنوز هم بره ی بیگناه خدا و نجات دهنده جهان باشد. ولی این در حالی است که، هیچ دلیل و مدرکی بر اساس کتاب مقدس مبنی بر این که عیسی ازدواج کرده بود، وجود ندارد. این البته بحث تنها این نیست بلکه کسانی که باور دارند، عیسی ازدواج کرده بود؛ معتقد نیستند که او بی گناه بود، و یا او مسیح موعود بود. ازدواج و داشتن فرزند دلایلی نیستند که به خاطر آنها، خدا عیسی را فرستاد. مرقس فصل 10 آیه 45 به ما می گوید که چرا عیسی آمد: "من نيز كه مسيح هستم، نيامده‌ام تا كسی به من خدمت كند، بلكه آمده‌ام تا به ديگران كمک كنم و جانم را در راه آزادی ديگران فدا سازم".

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا عیسی مسیح ازدواج کرده بود؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries