settings icon
share icon
سوال

اگر خداوند دارای قدرت مطلق است پس چرا شیطان را نابود نمی کند؟

جواب


یک از رازهای زندگی مسیحیان این است که چرا خداوند در همان ابتدا که شیطان گناه کرد او را نابود نکرد. ما می دانیم که روزی خداوند او را شکست داده و به دریاچه آتش می اندازد تا برای همیشه در آنجا عذاب بکشد (مکاشفه فصل 2 آیه 10)، اما بعضی وقتها تعجب می کنیم که چرا خداوند تا به حال این کار را نکرده است. شاید ما هرگز متوجه دلیل خداوند نشویم اما چیزهایی درباره ذات او می دانیم.

اول از همه این حقیقت را می دانیم که خداوند قدرت مطلق بر همه چیز و همه کس از جمله شیطان دارد. درست است که شیطان همراه با یارانش باعث پلیدی و آشوب در دنیا می شوند اما آزادی عمل آنها محدود است. ما همچنین می دانیم که خداوند برای همه چیز از ابتدای آفرینش تا انتهای آن برنامه ریزی کرده است. هیچ چیزی نمی تواند و قدرت آن را ندارد که جلوی برنامه های او را بگیرد، و همه چیز در زمان دقیق برنامه ریزی شده انجام خواهد شد. "خداوند قادر متعال قسم خورده، می‌گويد: آنچه اراده نموده و تقدير كرده‌ام به يقين واقع خواهد شد" (اشعیا فصل 14 آیه 24).

ما همچنین "می‌دانيم كه خدا همه چيزها را برای خيريت كسانی به کار می‌برد كه او را دوست دارند و فرا خوانده شده‌اند تا خواست او را انجام دهند" (رومیان فصل 8 آیه 28). هرآنچه خداوند برای شیطان برنامه ریزی کرده بدون شک بهترین برنامه خواهد بود. خشم خدا از بدکاران و عدالت او به طور کامل اجرا شده و تحسین خواهد شد. کسانی که او را دوست دارند و منتظر به سرانجام رسیدن برنامه های او هستند با دیدن سرانجام برنامه های او شگفت زده شده و او را ستایش خواهند کرد.

و در آخر، می دانیم که شک به برنامه خدا و زمان اجرای آن برنامه دقیقا مانند شک کردن به خود خدا، عدالت ، شخصیت و ذات او می باشد. عاقلانه نیست که به حق او برای انجام آنچه او را راضی می کند شک کنیم. همانطور که مزامیر فصل 18 آیه 30 می گوید ، "اعمال خداوند كامل و بی‌نقص است و وعده‌های او پاک و قابل اعتماد! ". هر برنامه ای که از ذهن خداوند قادر مطلق تراوش می کند بهترین و کامل ترین برنامه است. از ما انتظار نمی رود برنامه او را کاملا درک کنیم، در این مورد خداوند به ما می گوید، "فكرهای من فكرهای شما نيست، و راههای من هم راههای شما نيست. به همان اندازه كه آسمان بلندتر از زمين است، راههای من نيز از راههای شما و فكرهای من از فكرهای شما بلندتر و برتر است" (اشعیا فصل 55 آیه 8 تا 9). با همه این وجود، وظیفه ما اطاعت از خدا، اعتماد به او و پیروی از خواست او می باشد حتی اگر آن را درک نکنیم. در مورد زمان نابودی شیطان نیز باید بگوییم که زمان آن به بهترین شکل برنامه ریزی شده، برای اینکه برنامه ریزی خداوند بدون نقص است.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اگر خداوند دارای قدرت مطلق است پس چرا شیطان را نابود نمی کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries