settings icon
share icon
سوال

از کجا متوجه شوم که خدا انجام کاری را از من می خواهد؟

جواب


دعا کنید، مخصوصا زمانی که از خواست خدا برای زندگی خود مطمئن نیستید. «اما اگر كسی از شما طالب حكمت و فهم برای درک اراده و خواست خداست، بايد دعا كند و آن را از خدا بخواهد؛ زيرا خدا خرد و حكمت را به هر كه از او درخواست كند، سخاوتمندانه عطا می‌فرمايد بدون اينكه او را سرزنش نمايد» (یعقوب فصل 1 آیه 5). «در حضور خداوند سكوت نما و با صبر و شكيبايی منتظر عمل او باش» (مزامیر فصل 37 آیه 7). اگر نمی دانید که چگونه دعا کنید، همیشه می توانید از آیه های کتاب مقدس به عنوان مثال استفاده کنید و آن را با کلمات خود بیان کنید. به عنوان مثال: «هر روز صبح رحمت خود را به من بنمايان، زيرا بر تو توكل دارم. راهی را كه بايد بپيمايم به من نشان ده، زيرا از صميم قلب به حضور تو دعا می‌كنم» (مزامیر فصل 143 آیه 8) ، و یا «راستی خود را به من تعليم ده و مرا هدايت فرما، زيرا تو نجات دهندهٔ من هستی و من هميشه به تو اميدوار بوده‌ام» (مزامیر فصل 25 آیه 5).

اصلی ترین راهی که خداوند از طریق آن به ما دستور می دهد کتاب مقدس است. «در واقع تمام قسمتهای كتاب‌مقدس را خدا الهام فرموده است. از اين جهت، برای ما بسيار مفيد می‌باشد، زيرا كارهای راست را به ما می‌آموزد، اعمال نادرست را مورد سرزنش قرار می‌دهد و اصلاح می‌كند، و ما را به سوی زندگی خداپسندانه هدايت می‌نمايد» (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه 16). اگر کتاب مقدس دستوری به ما می دهد دیگر جای شک وجود ندارد که آیا واقعا خواست خدا برای ما می باشد یا نه. او بسیار زیاد به ما اهمیت می دهد، تا اندازه ای که کتاب راهنمای زندگی یعنی کتاب مقدس را به ما داده است.« كلام تو چراغ راهنمای من است؛ نوری است كه راه را پيش پايم روشن می‌سازد!» (مزامیر فصل 119 آیه 105). «احكام خداوند كامل است و جان را تازه می‌سازد، كلام خداوند قابل اعتماد است و به ساده‌دلان حكمت می‌بخشد» (مزامیر فصل 19 آیه 7). «مرد جوان چگونه می‌تواند زندگی خود را پاک نگاه دارد؟ بوسيلهٔ خواندن كلام خدا و اطاعت از دستورات آن!» (مزامیر فصل 119 آیه 9). خداوند هرگز خودش را نقض نمی کند، بنابراین، از شما انجام کاری که ناقض کتاب مقدس باشد را نمی خواهد. او هرگز از شما نمی خواهد گناه کنید. او هرگز از شما نمی خواهد کاری را انجام دهید که عیسی مسیح انجام نمی داد. ما باید غرق در کتاب مقدس شویم تا به این بینش برسیم که چه کارهایی بر اساس استاندارد او هستند. «اين كتاب تورات از تو دور نشود؛ شب و روز آن را بخوان و در گفته‌های آن تفكر كن تا متوجه تمام دستورات آن شده، بتوانی به آنها عمل كنی. آنگاه پيروز و كامياب خواهی شد» (یوشع فصل 1 آیه 8).

مسیحیان روح القدس را در اختیار دارند که به آنها قوه تشخیص خوب و بد را می دهد. «ولی وقتی روح‌القدس كه سرچشمه‌ ی همهٔ راستی‌ها است بيايد، تمام حقيقت را به شما آشكار خواهد ساخت. زيرا نه از جانب خود، بلكه هر چه از من شنيده است خواهد گفت. او از آينده نيز شما را باخبر خواهد ساخت» (یوحنا فصل 16 آیه 13). اگر تصمیم اشتباهی بگیریم، روح القدس وجدان ما را ناراحت می کند و وقتی تصمیم درستی می گیریم ما را تشویق می کند و یا آرامش درونی به ما می دهد. حتی اگر با چنین روش هایی در تصمیم گیری های ما دخالت نکند، بازهم می توانیم اطمینان داشته باشیم که او مسئول است. خداوند گاهی اوقات شرایط را جوری تغییر می دهد که حتی متوجه آن نمی شویم. «خداوند همیشه تو را هدایت خواهد کرد» (اشعیا فصل 58 آیه 11).

خداوند شما را فرا می خواند تا ایمان داشته باشید و با حضور او دلگرمی پیدا کنید. «آری، قوی و شجاع باش و ترس و واهمه را از خود دور كن و به ياد داشته باش كه هر جا بروی من كه خداوند، خدای تو هستم، با تو خواهم بود» (یوشع فصل 1 آیه 9). و به یاد داشته باشید که، «بگذاريد خداوند بار تمام غصه‌ها و نگرانيهای شما را به دوش گيرد، زيرا او در تمام اوقات به فكر شما می‌باشد» (اول پطرس فصل 5 آیه 7). «با تمام دل خود به خداوند اعتماد كن و بر عقل خود تكيه منما. در هر كاری كه انجام می‌دهی خدا را در نظر داشته باش و او در تمام كارهايت تو را موفق خواهد ساخت» (امثال فصل 3 آیه های 5 تا 6).

چیزی که نباید انتظار داشته باشیم شنیدن صدای فیزیکی خداوند است. امروزه بعضی از مردم در انتظار شنیدن صدای فیزیکی خداوند هستند، این انتظار و توقع خطرناکی می تواند باشد. عبارت «خدا به من گفت» تبدیل به یک سرود در مسیحیت شده است. متاسفانه در اغلب موارد آنچه او به یک فرد می گوید متضاد با آن چیزی است که به فرد دیگر می گوید، این وحی های خارج از کتاب مقدس بسیار تفرقه انگیز شده اند و باعث ایجاد رقابت در بین افراد و بحث آنها بر سر این موضوع که کدام وحی درست است شده و در نهایت در کلیسا شکاف و تفرقه به وجود آمده است. نتیجه این وحی های خودخوانده آشوب است یعنی آن چیزی که شیطان می خواهد. ما باید از پطرس به عنوان سرمشق در این موارد استفاده کنیم. او بر خلاف تجربه شگفت انگیزی که در کوه تجلی داشت، جایی که چهره دگرگون شده عیسی مسیح را دید که با موسی و الیشع سخن می گوید، اما بر آن تجربه تکیه نکرد و گفت «وقتی بر آن كوه مقدس، جلال و شكوه خدای پدر از او می‌درخشيد، من آنجا بودم. من آن صدا را شنيدم كه از آسمان طنين افكند و گفت: اين فرزند عزيز من است؛ از او بسيار خشنودم. پس ملاحظه می‌كنيد كه ما آنچه را كه انبیا گفته‌اند، به چشم ديده و ثابت كرده‌ايم كه گفتار آنان حقيقت دارد. شما نيز اگر به نوشته‌های ايشان با دقت بيشتری توجه نماييد، كار بسيار خوبی می‌كنيد. زيرا كلام ايشان همچون نور بر همهٔ زوايای تاريک می‌تابد و نكات مبهم و دشوار را برای ما روشن می‌سازد. با مطالعه و دقت در كلام ايشان، نور در وجودتان طلوع خواهد كرد و مسيح، اين «ستارهٔ صبح» در قلبتان خواهد درخشيد» (دوم پطرس فصل 1 آیه های 18 تا 19).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

از کجا متوجه شوم که خدا انجام کاری را از من می خواهد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries