settings icon
share icon
سوال

چرا خدا می خواهد او را پرستش کنیم؟

جواب


پرستش به معنی «احترام، سپاسگزاری، تجلیل، تحسین، عبادت و جلال دادن یک موجود برتر می باشد». خداوند می خواهد پرستش شود برای اینکه تنها موجودی است که لیاقت آن را دارد. او تنها موجودی است که واقعا استحقاق پرستش شدن را دارد. او می خواهد تا ما بزرگی، قدرت و شکوه او را اعلام کنیم. مکاشفه فصل 4 آیه 11 می گوید، «خداوندا، جلال و حرمت و قدرت، برازندهٔ توست؛ زيرا تو آفرينندهٔ تمام موجودات هستی و همه چيز به ارادهٔ تو بوجود آمد». خداوند ما را خلق کرد و قدرت او را نمی توان غصب کرد. او به اسرائیلی ها فرمان داد: «تو را خدايان ديگر غير از من نباشد. هيچگونه بتی به شكل حيوان يا پرنده يا ماهی برای خود درست نكن. در برابر آنها زانو نزن و آنها را پرستش نكن، زيرا من كه خداوند، خدای تو می‌باشم، خدای غيوری هستم و كسانی را كه با من دشمنی كنند، مجازات می‌كنم. اين مجازات، شامل حال فرزندان آنها تا نسل سوم و چهارم نيز می‌گردد» (خروج فصل 20 آیه های 3 تا 5). ما باید این نکته را بدانیم که حسادت خداوند از روی غیرت است و مانند حسادت بشر نیست، چراکه حسادت انسان از ذات گناه آلود او سرچشمه می گیرد و از روی غرور و خودخواهی است. حسادت و رشک خداوند، مقدس و پاک است و نمی تواند اجازه بدهد تا جلال و شکوه او به دیگری داده شود.

خداوند می خواهد او را پرستش کنیم تا با این کار احترام و شکرگزاری خود را نسبت به او ادا کرده باشیم. خداوند همچنین انتظار دارد تا مطیع او باشیم. او نه تنها می خواهد او را دوست داشته باشیم بلکه می خواهد تا نسبت به دیگران هم همین حس را داشته باشیم. به این روش، خودمان را مانند قربانی زنده ، پاک و رضایت بخش به او تقدیم می کنیم. با این کار خداوند را جلال داده و به او خدمت کرده ایم (رومیان فصل 12 آیه 1). وقتی با قلبی مطیع و روحی توبه کرده و بی آلایش خداوند را عبادت می کنیم، در واقع خدا جلال داده شده، مسیحیان پالایش می شوند ، کلیسا تقدیس می شود و گمشدگان بشارت داده می شوند. اینها مشخصات پرستش واقعی هستند.

دلیل دیگری که خدا از ما می خواهد او را عبادت کنیم این است که عبادت پاسخ و واکنش طبیعی ما به کار نجات از طریق عیسی مسیح است. فیلیپیان فصل 3 آیه 3 کلیسای واقعی را جمعی از ایمانداران که سرنوشت ابدی شان بهشت است توصیف می کند. «ما با قطع كردن قسمتی از بدن خود، فرزند خدا نمی‌شويم، بلكه با پرستش خدا بوسيلهٔ روح او. ختنهٔ واقعی همين است. ما مسيحيان به آن فداكاری كه عيسی مسيح در راه ما كرده است افتخار می‌كنيم و تصديق می‌نماييم كه با توانايی‌ها و امتيازات انسانی خود، قادر به نجات خود نيستيم ». به عبارت دیگر، کلیسا دقیقا با فرزندان خدا شناخته می شود نه از طریق ختنه جسمانی. کلیسا از کسانی تشکیل شده که خدا را با روحیه ای شاد در عیسی مسیح پرستش می کنند و برای نجات به خودشان متکی نیستند. کسانی که خداوند واقعی و زنده را پرستش نمی کنند عضو این گروه نیستند و سرنوشت ابدی آنها جهنم می باشد. پرستندگان واقعی از طریق عبادتشان به درگاه خدا شناخته می شود و خانه ابدی آنها نزد خداوند است.

خداوند از ما می خواهد او را عبادت کنیم برای اینکه شایسته پرستش است، برای اینکه ماهیت و طبیعت مسیحیت پرستش خداوند است و برای اینکه سرنوشت ابدی ما به آن بستگی دارد. طرح کلی داستان رستگاری این است: پرستش خداوند زنده، حقیقی و با شکوه.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا خدا می خواهد او را پرستش کنیم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries