settings icon
share icon
سوال

چرا خداوند انسان هایی را خلق می کند که می داند به جهنم خواهند رفت؟

جواب


لطفا این موضوع از یاد نبریم که خداوند باعث به جهنم رفتن کسی نمی شود؛ بلکه انسان با انتخاب خودش به آنجا می رود. در سه فصل آغازین کتاب رومیان شاهد کسانی هستیم که عیسی مسیح را رد می کنند. خشم خدا بر تمامی خدانشناسان آشکار می شود برای اینکه خدای خود را رد کردند و مخلوقات او را پرستیدند (رومیان فصل 1 آیه های 18 تا 20). خود را دانا می پنداشتند (رومیان فصل 1 آیه 22) و شکوه خدا را با ساخته دست خودشان معاوضه کردند (رومیان فصل 1 آیه های 23 تا 25). سپس هر چه بیشتر در گناهان فهرست شده در رومیان فصل 1 آیه های 28 تا 31 فرو رفتند، گناهانی که همه ما مرتکب می شویم. آنها نه تنها مرتکب این گناهان می شوند بلکه دیگران را هم به انجام آنها تشویق کردند (رومیان فصل 1 آیه 32). انسان می تواند با مشاهده جهان هستی به قدرت خدا پی ببرد و وجدان نیز او را نسبت به گناهش متهم می کند (رومیان فصل 2 آیه های 14 تا 15). در آخر، مردم بهانه ای ندارند. ما شایسته ی مرگ برای گناهان مان و محکومیت در برابر خدا هستیم.

عیسی مسیح در بدن انسان به این دنیا آمد «تا ایمان آورید که عیسی، همان مسیح و پسر خداست و با ایمان به او، زندگی جاوید بیابید » (یوحنا فصل 20 آیه 31). این هم یک مدرک دیگر برای اثبات وجود خداوند و همچنین محکومیت کسانی که عیسی مسیح را به عنوان پسر خدا رد می کنند. عیسی مسیح آمد تا بهای گناه را بپردازد و پدر را به ما بشناساند (یوحنا فصل 1 آیه 18)، مردم هیچ بهانه ای برای رد کردن او ندارند. انسان ها برای اینکه عیسی مسیح را رد می کنند به جهنم می روند نه برای اینکه خداوند باعث می شود آنها به جهنم بروند. خداوند بهای گناه را پرداخت کرد، خودش را بر همه آشکار ساخت، و حال دیگر بهانه ای برای انسان باقی نمانده است (رومیان فصل 1 آیه 20). خداوند فرصت زندگی به انسان می دهد تا بتواند ایمان بیاورد، اما این انتخاب بر عهده ی خود انسان است. خدایی که فرصت ایمان آوردن به بندگانش ندهد چه جور خدایی است؟

با همه اینها، درک این بحث همچنان دشوار است. ما تنها می توانیم به آنچه از ذات و شخصیت خداوند می دانیم متوسل شویم، به حاکمیت و مهربانی او که کاملا منطبق بر یکدیگرند اعتماد کنیم، و ایمان داشته باشیم هر کاری که انجام می دهد یا اجازه انجام آن را صادر می کند برای شکوه و جلال خودش است. ما فرمانبردارانه او را پرستش می کنیم و اطمینان داریم که او همه چیز را مطابق با برنامه و هدفش انجام می دهد (افسسیان فصل 1 آیه 11) و راه های او حتی اگر ما درک شان نکنیم کامل و بی نقص هستند. «خداوند همچون صخره‌ای است و اعمالش کامل و عادل، اوست خدای امین و دادگر، از گناه مبرا و با انصاف» (تثنیه فصل 32 آیه 4).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا خداوند انسان هایی را خلق می کند که می داند به جهنم خواهند رفت؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries