settings icon
share icon
سوال

چرا خداوند اجازه می دهد شیطان به ما حمله کند؟

جواب


حملات شیطان به ما انواع مختلفی دارد: 1) او از این دنیای ناپاک که خودش آن را کنترل می کند (اول یوحنا فصل 5 آیه 19)، استفاده می کند تا با خواهش های نفسانی ما را وسوسه کند. 2) او از حکمت ها و فلسفه های این دنیای بی ایمان که مخالف حقیقت الهی است، برای فریب ما استفاده می کند . 3) او از مسیحیان غیرواقعی استفاده می کند تا ما را به سمت انجیل دروغین که بر اساس گفته یک مسیح دروغین است، بکشاند. 4) او گاهی به عزیزان ما با بیماری، جرم، تراژدی یا آزار حمله فیزیکی می کند. ما می دانیم که خداوند فرمانروای یکتای جهان است، بنابراین این سوال به طور طبیعی در ذهن ما شکل می گیرد که چرا خداوند به شیطان اجازه می دهد که از راه های مختلف به ما حمله کند؟

کتاب مقدس می گوید خداوند آزادی محدودی به شیطان می دهد (نگاه کنید به ایوب فصل 1 آیه 12)، این آزادی محدود همیشه تحت کنترل خداوند است. شیطان نمی تواند هرکاری که می خواهد را انجام بدهد. او حمله به فرزندان خدا را انتخاب می کند (نگاه کنید به اول پطرس فصل 5 آیه 8)، و برنامه او همیشه پلید است. شیطان یک قاتل است (یوحنا فصل 8 آیه 44). در مقابل، برنامه خدا برای صدور مجوز حملات شیطانی همیشه خوب است، خداوند فرزندان خود را دوست دارد (اول یوحنا فصل 4 آیه 16). یوسف در طول زندگی خود با حملات شیطانی زیادی روبرو شد، اما در نهایت با اطمینان از دو هدف متضاد پشت این وقایع یاد می کند و می گوید: «هر چند شما به من بدی كرديد، اما خدا عمل بد شما را برای من به نيكی مبدل نمود» (پیدایش فصل 50 آیه 20).

ما نمی توانیم خداوند را به خاطر اعمال شیطان سرزنش کنیم. حساسیت ما به حملات شیطانی از زمانی آغاز شد که آدم تصمیم به پذیرش پیشنهاد شیطان در باغ عدن گرفت. شیطان به خانواده، اموال و سلامتی ایوب حمله کرد، اما ایوب خدا را سرزنش نکرد. ایوب فصل 1 آیه های 21 تا 22: «از شكم مادر برهنه به دنيا آمدم و برهنه هم از اين دنيا خواهم رفت. خداوند داد و خداوند گرفت. نام خداوند متبارک باد. با همهٔ اين پيش‌آمدها، ايوب گناه نكرد و به خدا ناسزا نگفت».

زمانی که ایماندران مورد حملات شیطان قرار می گیرند باید به حقیقت رومیان فصل 8 آیه 28 اعتماد کنند: «ما می‌دانيم كه خدا همه چيزها را برای خيريت كسانی به کار می‌برد كه او را دوست دارند و فرا خوانده شده‌اند تا خواست او را انجام دهند». بنابراین، ما با خوبی ها و بدی ها در زندگی مواجه می شویم، اما خداوند از همه آنها برای خیریت ما استفاده می کند. پس حتی حملات شیطان با اینکه بد هستند اما نتیجه خوبی خواهند داشت، برای اینکه خداوند از آنها استفاده می کند تا ما را هرچه بیشتر شبیه پسرش نماید (نگاه کنید به رومیان فصل 8 آیه 29). حملات شیطان و دیگر عذاب ها می توانند باعث شوند تا ایماندران، خداوند را بیشتر دوست داشته باشند، در برابر شیطان بیشتر مقاومت کنند، صبر بیشتری داشته باشند و ایمان خود را در زمینه های دیگر قوی تر کنند. خدا را سپاس برای پشتیبانی الهی از ما. از او سپاسگزاریم که از همه چیز حتی حملات شیطان به نفع ما استفاده می کند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا خداوند اجازه می دهد شیطان به ما حمله کند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries