settings icon
share icon
سوال

آیا مسیحیان کتاب مقدس را تحریف کرده اند؟

جواب


برخی از مسلمانان، مسیحیان را متهم به تحریف کتاب مقدس می کنند. این اتهام تفاوت های بین قرآن و کتاب مقدس را توضیح می دهد، اما شواهد مستندی برای آن وجود ندارد. قرآن، کتاب مقدس را تحسین می کند، و محققان صحت آن را تایید کرده اند.

کتاب مقدس در قرآن تحسین شده است

اسلام می گوید، کتاب مقدس تحریف شده است. با این حال، قرآن آن را تحسین می کند: «و به دنبال پیامبران پیشین، عیسى پسر مریم را قرار دادیم در حالى که توراتِ پیش از خود را راست مى‌شمرد و به او انجیل دادیم که در آن هدایت و نورى بود و تورات را که پیش از آن بود، راست مى‌شمرد و هدایت و پند براى پرهیزکاران بود» (سوره المائده آیه 46). الله به محمد دستور داد، «آنچه را از کتاب (آسمانی) به تو وحی شده تلاوت کن، و نماز را برپا دار، که نماز (انسان را) از زشتیها و گناه بازمی‌دارد، و یاد خدا بزرگتر است؛ و خداوند می‌داند شما چه کارهایی انجام می‌دهید!»(سوره عنکبوت آیه 45).

علاوه بر این، قرآن می گوید کلام خداوند غیرقابل تغییر است (سوره انعام آیه 34، سوره یونس آیه های 34 و 64)، و تفاوتی هم بین رونمایی های خداوند از خودش قائل نمی شود. «بگویید: «ما به خدا ایمان آورده‌ایم؛ و به آنچه بر ما نازل شده؛ و آنچه بر ابراهیم و اسماعیل و اسحاق و یعقوب و پیامبران از فرزندان او نازل گردید، و (همچنین) آنچه به موسی و عیسی و پیامبران (دیگر) از طرف پروردگار داده شده است، و در میان هیچ یک از آنها جدایی قائل نمی‌شویم، و در برابر فرمان خدا تسلیم هستیم؛ (و تعصبات نژادی و اغراض شخصی، سبب نمی‌شود که بعضی را بپذیریم و بعضی را رها کنیم» (سوره بقره آیه 136).

محققان صحت کتاب مقدس را تایید می کنند

مدارک علمی-تحقیقی به هیچ نوع تفاوت عقیدتی بین نسخه های مختلف یونانی و عبری کتاب مقدس دست نیافته است. به غیر از تغییرات دستوری و املایی، کتاب مقدس همان کتابی است که محمد آن را ستود (سوره آل عمران آیه 3).

نگارش عهد جدید پانصد سال قبل از نگارش قرآن به پایان رسیده بود. بنابراین نمی توان گفت، «کتاب مقدس و قرآن با هم تفاوت دارند، پس کتاب مقدس اشتباه است». برای اثبات تحریف باید سند و مدرک ارائه شود . اگر یک نویسنده امروزی کتابی راجع به جنگ های گالیا بنویسد که با گزارش های ژولیوس سزار از آن جنگ ها تناقض دارد، متون قدیمی تر و مورد قبول از نظر تاریخی، قابل استنادتر است. نوشته های سزار که همزمان با آن رویدادها بوده است اعتبار بیشتری از نوشته نویسندگان امروزی دارد. به عبارت دیگر، وظیفه اثبات، زمانی بر عهده متون جدیدتر می باشد که بر سر اسناد قدیمی اختلاف نظر وجود داشته باشد.

کتاب مقدس حقیقت است

خداوند حقیت خودش را برای همیشه محفوظ نگه داشته است. «سخنان خدا تمام پاک و مبراست. او مانند يک سپر از تمام كسانی كه به او پناه می‌برند محافظت می‌كند. به سخنان او چيزی اضافه نكن، مبادا تو را توبيخ نمايد و تو دروغگو قلمداد شوی» (امثال فصل 30 آیه های 5 تا 6، نگاه کنید به مزامیر فصل 119 آیه 160، متی فصل 5 آیه 17 و 18، لوقا فصل 16 آیه 17، یوحنا فصل 10 آیه 35، اول تسالونیکیان فصل 2 آیه 13، دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 13 تا 17، دوم پطرس فصل 1 آیه های 20 تا 21، مکاشفه فصل 22 آیه های 18 و 19).

کسانیکه از اتهام بی پایه و اساس تحریف کتاب مقدس دفاع می کنند، در واقع منکر حقیقت حیات بخش می شوند. کتاب مقدس راه رسیدن به بهشت را نشان می دهد. به دنبال راه حل خداوند برای فرار از جهنم و رسیدن به بهشت باشید.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

آیا مسیحیان کتاب مقدس را تحریف کرده اند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries