settings icon
share icon
سوال

اگر یک مسیحی خودکشی کند، آیا همچنان نجات یافته باقی می ماند؟

جواب


خودکشی حقیقت تلخی است که برخی از مسیحیان مرتکب آن می شوند. موضوع ناراحت کننده تر این است که برخی می گویند خودکشی باعث رفتن آن شخص به جهنم می شود. بسیار بر این باور دارند که مسیحیان خودکشی کرده نجات پیدا نمی کنند. این آموزه غیر کتاب مقدسی است.

کتاب مقدس می گوید ما به محض اینکه به عیسی مسیح ایمان می آوریم، زندگی ابدی را برای خودمان تضمین می کنیم (یوحنا فصل 3 آیه 16). بر اساس کتاب مقدس، هیچ شکی در زندگی ابدی مسیحیان وجود ندارد (اول یوحنا فصل 5 آیه 13). هیچ چیزی نمی تواند یک مسیحی را از عشق خداوند جدا کند (رومیان فصل 8 آیه های 38 تا 39). هیچ پدیده ای حتی خودکشی نمی توان یک مسیحی را از خدا جدا کند. عیسی مسیح برای بخشش گناهان ما مُرد، بنابراین اگر یک مسیحی به خاطر ضعف روحانی دست به خودکشی بزند، همچنان زیر حمایت خون عیسی مسیح قرار دارد.

بر اساس کتاب مقدس، خودکشی عامل تعیین کننده ورود یک شخص به بهشت نیست. خودکشی یک غیر مسیحی فقط راه ورود او به جهنم را کوتاه تر می کند. کسانیکه عیسی مسیح را رد می کنند، به هر حال به جهنم خواهند رفت، خودکشی آنها در این مورد تعیین کننده نیست (نگاه کنید به یوحنا فصل 3 آیه 18). ما باید به این نکته هم توجه کنیم که هیچ کسی نمی داند در لحظه خودکشی در قلب آن فرد چه گذشته است. برخی از مردم در بستر مرگ یا لحظه فرارسیدن مرگ به عیسی مسیح ایمان می آورند. ممکن است خودکشی آخرین فریاد یک شخص برای دریافت لطف خدا بوده باشد. ما داوری را به عهده خدا می گذاریم (اول سموئیل فصل 16 آیه 7).

خودکشی یک ایماندار نشان دهنده این حقیقت است که هریک از ما دچار ناامیدی می شویم و اینکه شیطان قاتل بزرگ انسان از آغاز خلقت است (یوحنا فصل 8 آیه 44). اما خودکشی همچنان گناه بزرگی بر ضد خداست. بر اساس کتاب مقدس، خودکشی قتل است و در هر شرایطی کار اشتباهی است. مسیحیان فرخوانده شده اند تا برای خدا زندگی کنند و پایان زندگی تصمیمی است که فقط خدا می گیرد.

باشد که خداوند دیدگاه نویسنده مزامیر را در زمان سختی ها به ما بدهد: «ای جان من، چرا محزون و افسرده شده‌ای؟ بر خدا اميد داشته باش! او را دوباره ستايش كن، زيرا او خدا و نجات دهندهٔ توست!» (مزامیر فصل 43 آیه 5).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

اگر یک مسیحی خودکشی کند، آیا همچنان نجات یافته باقی می ماند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries