settings icon
share icon
سوال

یک مسیحی باید چه دیدگاهی در مورد آموزش جنسی داشته باشد؟

جواب


بچه ها به هر حال اطلاعات مربوط به امور جنسی را کسب خواهند کرد. آنها از طریق هم سن و سال های خودشان، پرنوگرافی، محیط مدرسه، تجربیات و والدین با امور جنسی به شکلی آشنا خواهند شد. خانه بهترین مکان، به عنوان بخشی از راهی که باید برود، برای آموزش جنسی است «بچه را در راهی كه بايد برود تربيت كن و او تا آخر عمر از آن منحرف نخواهد شد» (امثال فصل 22 آیه 6). مسئولیت آموزش اصول الهی در مورد همه ابعاد زندگی، از جمله آموزش جنسی، را خداوند به عهده والدین قرار داده است (افسسیان فصل 6 آیه های 1-4).

به دلیل پیچیدگی های ذاتی تمایلات جنسی، ابعاد جسمانی تولید مثل بیولوژیکی را نمی توان از مسئولیت های اخلاقی جدا کرد. بدون در نظر گرفتن این موضوع که آیا فرزندان از طریق مدرسه یا حتی کلیسا اطلاعاتی درباره امور جنسی دریافت می کنند، والدین باید مطمئن شوند که آنها به طور مناسب در مورد ابعاد بیولوژیکی و اخلاقی تمایلات جنسی آموزش می بینند. سپردن آموزش ارزش ها به دیگران کار خطرناکی است، مخصوصا اگر در مورد مسائل جنسی، در جوامع امروزی، باشد.

کتاب مقدس درباره رابطه جنسی چه می گوید؟ تمایل جنسی یک هدیه از طرف خداست و باید مانند یک هدیه به آن نگاه کرد. خداوند رابطه جنسی را به دو منظور خلق کرد: تولید مثل و اتحاد بین زن و شوهر (پیدایش فصل 1 آیه 28، متی فصل 19 آیه 6، مرقس فصل 10 آیه های 7-8، اول قرنتیان فصل 7 آیه های 1-5). هر نوع استفاده دیگری از این رابطه گناه است (اول قرنتیان فصل 6 آیه 9، 18؛ اول تسالونیکیان فصل 4 آیه 3). متاسفانه، امروزه خیلی از مردم به این حقایق ایمان ندارد. به همین دلیل، انحرافات جنسی رواج پیدا کرده اند و درد و رنجهای غیرضروری را به وجود آورده اند. والدینی که فرزندان خود را به خوبی در مورد مسائل جنسی آموزش داده اند، به آنها کمک کرده اند که درست را از غلط تشخیص دهند، عاقلانه زندگی کنند، و در نهایت تجربه بسیار سالم تری از هدیه تمایل جنسی داشته باشند.

جدیدترین آموزش های جنسی مسائلی مانند انحرافات جنسی، زنا، همجنس گرایی و عادی سازی زندگی مشترک قبل از ازدواج را ترویج می دهند. همه این آموزش ها بر خلاف کتاب مقدس است (اول قرنتیان فصل 6 آیه 9، لاویان فصل 20 آیه های 15-16، متی فصل 5 آیه 28). مرزبندی ها به جلوگیری از عواقب مخرب و منفی کمک می کنند. پدر و مادر مسیحی باید در همه ابعاد تربیتی فرزندان شان حضور و مشارکت فعال داشته باشند، مخصوصا در مواردی که اصول کتاب مقدس به خطر می افتد. پدر و مادر باید از محتوای تعالیمی که فرزندان شان دریافت می کنند آگاهی کامل داشته باشند و هرگونه اطلاعات غلطی که به آنها داده می شود را تصحیح کنند. آنها همچنین باید به گونه ای به فرزندان شان آموزش دهند که بتوانند حقایق کتاب مقدسی را از خطاهای فرهنگی تشخیص دهند. خداوند، پدر و مادر را مسئول تربیت فرزندان می داند (افسسیان فصل 6 آیه 4)، نه مدرسه ها، کلیساها یا دولت ها.

بسیاری از پدران و مادران موضوع آموزش جنسی را زشت و خجالت آور می دانند، اما این طرز فکر درستی نیست. آنها باید از سنین خیلی پایین به فرزندان خود آموزش بدهند، به پیش دبستانی ها درباره بدن هایشان و تفاوت خلقت زن و مرد آموزش بدهند. آغاز این نوع گفتگوها از دوران کودکی به طور طبیعی کمک می کند که بتوانیم همراه با رشد کودکان به توضیح مسائل پیچیده تری بپردازیم. خیلی مهم است که یک کودک بداند می تواند در مورد هر مسئله گیج کننده ای با پدر و مادر خود صحبت کند.

ما زیر بمباران اطلاعات جنسی قرار داریم، بنابراین گفتگوی پدر و مادر با فرزندان باید خیلی بی پرده شروع شود. پدران و مادران قبل از اینکه به سیستم آموزشی مدارس اجازه دهند تا فرزندان آنها را در مورد تمایلات جنسی و مسائل اخلاقی هدایت کنند، باید مطمئن شوند که فرزندان حقیقت را می دانند. سپس باید شانه به شانه آنچه فرزندان شان یاد می گیرند حرکت کنند و بر روی به کار بردن آنچه یاد گرفته اند، نظارت داشته باشند. گفتگوی همیشگی و بی پرده با فرزندان نکته اصلی مسئولیت شما در آموزش آنهاست. اگر پدران و مادران نقش پویایی در آموزش و پرورش فرزندان داشته باشند، آنها معیاری برای تشخیص درست از غلط را خواهند داشت و می توانند آنچه جامعه در قالب حقیقت به آنها آموزش می دهد را رد کنند.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

یک مسیحی باید چه دیدگاهی در مورد آموزش جنسی داشته باشد؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries