settings icon
share icon
سوال

مسیحیان در برابر آزار و اذیت هایی که در راه مسیح می بینند، چه واکنشی باید داشته باشند؟

جواب


شکی نیست که آزار و اذیت، بخش مسلم زندگی یک مسیحی است. شکنجه و اذیت مسیحیان کاملا قابل انتظار است. پولس هشدار می دهد که، «در واقع، همهٔ آنانی كه می‌خواهند مطابق ارادهٔ خدا زندگی كنند، از دشمنان مسيح رنج و آزار خواهند ديد» (دوم تیموتائوس فصل 3 آیه 12). عیسی مسیح گفت اگر او را اذیت کرده اند، پیروان او را نیز اذیت خواهند کرد (یوحنا فصل 15 آیه 20). او گفت اهل دنیا از شما متنفر خواهد بود چراکه اول از مسیح متنفر بودند. اگر مسیحیان مانند مردم دنیا -مادی، دنباله رو خواسته های جسمانی، مال اندوز و هوس ران- بودند، کسی از آنها متنفر نبود. اما مسیحیان از این دنیا نیستند، به همین دلیل مورد آزار و اذیت قرار می گیرند (نگاه کنید به یوحنا فصل 15 آیه های 18 تا 19). مشوق ما عشق خداوند و راه درست است، در حالیکه عشق به گناه دنیا را هدایت می کند. جدایی ما از دنیا باعث تنفر و دشمنی آن با ما شده است (اول پطرس فصل 4 آیه های 3 تا 4).

شکنجه در راه مسیح ارزش معنوی بسیار بالایی دارد، بنابراین مسیحیان باید قدر آن را بدانند و برای آن خوشحال باشند، البته نباید با خودنمایی این کار را نشان دهند بلکه این خوشحالی باید متواضعانه باشد. نکته اول این است که مسیح نیز آزار دید و شکنجه شد، بنابراین مسیحیان باید برای اینکه مانند او آزار و اذیت می شوند خوشحال باشند. پولس با خوشحالی به آزار و اذیت هایی اشاره می کند که در راه مسیح دیده است. اما او همه چیز در برابر شناخت عیسی مسیح را بی ارزش می داند (فیلیپیان فصل 3 آیه 8 تا 10). او حتی در زندان بودن را هم لطفی از طرف مسیح می داند (فیلیپیان فصل 1 آیه 7).

دوم اینکه، آزار و اذیت مسیحیان برای آنها خوب و مفید است. یعقوب می گوید سختی ها ایمان را آزمایش می کند، صبر و تحمل را در زندگی افزایش می دهد و یک ایماندار را به بلوغ بیشتر روحانی می رساند (یعقوب فصل 1 آیه های 2 تا 4). سختی ها مانند آهن در کوره آهنگری، شخصیت ایمانداران را قوی تر می کنند. ایمانداری که فرصت سختی کشیدن را پیدا کرده است، مقاومت و قدرت بسیار بیشتری در مقابل مخالفان از خود نشان می دهد (نگاه کنید به عبرانیان فصل 11 آیه 38). منفور بودن آسان است، اما وقتی شبیه مسیح می شویم، واکنش ما در برابر بدی ها، مهربانی و برکت خواهد بود. پطرس در مورد عیسی مسیح می گوید، «وقتی به او ناسزا می‌گفتند، پاسخی نمی‌داد؛ و زمانی كه او را عذاب می‌دادند، تهديد به انتقام نمی‌كرد، بلكه زندگی خود را به خدايی واگذار كرد كه داور عادل و با انصاف می‌باشد» (اول پطرس فصل 2 آیه 23).

سوم اینکه، آزار و اذیت مسیحیان باعث می شود تا قدر حمایت دوستان واقعی را بیشتر بدانند. کشمکش ها می تواند فرزندان خدا را بیشتر از هر زمانی به کمک به یکدیگر تشویق کند. سختی ها باعث می شود تا فرزندان خداوند بیشتر به فکر کمک و محبت بیفتند و برای هم در پیشگاه خدا دعا کنند. هیچ چیزی مانند یک واقعه ناخوشایند نمی تواند محبت ما به دیگر ایمانداران را افزایش دهد.

اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتیم، باید از آن استقبال هم بکنیم. ازخدا برای مهربانی و صبرش در برابر ما سپاسگزاری کنیم. از ایماندارانی که در زمان سختی ها کنار ما هستند، قدردانی کنیم. و برای کسانی که ما را متهم کردند، از ما سوء استفاده کردند و ما را آزار دادند، دعا کنیم (دوم قرنتیان فصل 11 آیه 24، رومیان فصل 10 آیه 1).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

مسیحیان در برابر آزار و اذیت هایی که در راه مسیح می بینند، چه واکنشی باید داشته باشند؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries