settings icon
share icon
سوال

دنبال چه ویژگی هایی در یک دوست دختر مسیحی باشم؟

جواب


دوستی ها و قرار گذاشتن های امروزی پسران و دختران در کتاب مقدس عنوان نشده است. اما کتاب مقدس در مورد اصول ازدواج به ما آموزش داده است. قرار گذاشتن راهی برای شناخت دختر و پسر و ارزیابی یکدیگر به عنوان شریک زندگی احتمالی در آینده است؛ بنابراین دوست دختر مسیحی باید در بالاترین اولویت برای ازدواج قرار بگیرد. یک مرد مسیحی باید به دنبال یک زن برای ازدواج و زندگی زناشویی باشد، نه صرفا وقت گذرانی. اگر مرد آمادگی ازدواج ندارد نباید به دنبال دوست دختر مسیحی باشد.

مردی که به دنبال دوست دختر می گردد باید بداند که مهمترین ویژگی آن دختر (به عنوان زنی که همسر بالقوه او و کسی که نفوذ و تاثیر بسیار زیادی در زندگی آن مرد خواهد داشت) این است که به عیسی مسیح ایمان داشته و زندگی خود را به او تسلیم کرده باشد. پولس در دوم قرنتیان فصل 6 آیه 14 به ما می گوید که با غیرایمانداران پیوند نداشته باشیم. اگر یک مرد مسیحی یک زن غیر مسیحی را برای دوست دختری یا همسری در نظر بگیرد، تصمیم غیرعاقلانه ای گرفته است.

با این وجود، مسیحی بودن یک زن به این معنی نیست که برای هر مرد مسیحی ای جفت مناسبی می باشد. عوامل دیگری هم در این پیوند برابر وجود دارند. برای مثال، اهداف روحانی مشابه، عقاید بنیادی، و دیدگاه یک شخص به زندگی از عوامل بسیار مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند. به علاوه، عواملی مانند میزان جنب و جوش یک فرد، علایق مشترک، و انتظاراتی که یک شخص از خانواده و سبک زندگی دارد نیز باید در نظر گرفته شوند. بسیاری از مردان فقط بر اساس جذابیت های ظاهری و احساسی با یک زن ازدواج می کنند اما این نگرش به شکست و نابودی ازدواج منجر خواهد شد.

کتاب مقدس رهنمودهایی به مردان برای انتخاب دوست دختر مسیحی ارائه داده است. یک زن مسیحی باید مطیع خداوند باشد. پولس می گوید زنان باید همانطوری که مطیع خداوند هستند از همسر خود نیز اطاعت کنند (افسسیان فصل 5 آیه های 22 تا 24). اگر او نتواند از خدا اطاعت کند، به احتمال زیاد نمی تواند اهمیت و ارزش اطاعت از همسر خود را نیز ببیند. ما باید بدانیم که روحیه مطیع بودن یک ویژگی روحانی است نه ویژگی شخصیتی. یک شخصیت دوست داشتنی الزاما به معنی داشتن ویژگی مطیع بودن نیست، و یک شخصیت پرانرژی و مصمم نیز الزاما به معنی یک شخصیت لجوج و یکدنده نیست. یک زن مطیع، خودش را به روح القدس تسلیم می کند، خدا را دوست دارد و کلام او را می خواند؛ زن به اندازه ای که تحت تاثیر روح القدس قرار دارد، مطیع مرد خواهد بود.

یک زن مسیحی باید به همسر خود فایده و برکت برساند. او باید مانند نقشی که آدم و حوا نسبت به هم داشتند، برای همسر خود یار و شریک زندگی باشد. او باید در ماموریت ها و موقعیت های مهم، یار و همراه همسر خود باشد. به عنوان مثال، اگر مردی برای کشیشی یا میسیونری فراخوانده شده است باید دوست دختری انتخاب کند که در این راه با او همدل باشد. اگر یک مرد خواهان یک خانواده پرجمعیت است باید به دنبال دختری باشد که او هم همین خواسته را داشته باشد. اما مهمتر از همه و بر اساس ماموریتی که به عنوان نمایندگان مسیح به عهده ما گذاشته شده است (دوم قرنتیان فصل 5 آیه 20)، مرد باید زنی را پیدا کند که در این ماموریت به او کمک کند نه اینکه سد راه او باشد. زن باید برای همه چیز دعا کند (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 17)، روحیه تشویق کردن و دلگرمی دادن داشته باشد (اول تسالونیکیان فصل 5 آیه 11)، روحیه خدمت به دیگران داشته باشد (عبرانیان فصل 6 آیه 10) و حکمتی داشته باشد که از شناخت او از کتاب مقدس سرچشمه می گیرد (کولیسیان فصل 3 آیه 16). این زنی است که می تواند برای یک مرد مسیحی مفید باشد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

دنبال چه ویژگی هایی در یک دوست دختر مسیحی باشم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries