settings icon
share icon
سوال

دنبال چه ویژگی هایی در یک دوست پسر مسیحی باشم؟

جواب


کتاب مقدس درباره قرار گذاشتن ها و دوستی های امروزی حرفی نزده است. اما در مورد روابط عاشقانه در ازدواج مطالب زیادی گفته است. قرار گذاشتن ها و دوستی های امروزی راهی برای ارزیابی این موضوع است که آیا زن و مرد مناسب ازدواج با هم هستند یا نه. بنابراین این مفهوم رسانده می شود که دوست پسر مسیحی باید به عنوان همسر مسیحی احتمالی شما در آینده در نظر گرفته شود. یک زن مسیحی باید دنبال کسی باشد که در رابطه اش با خدا و شما جدی باشد. هرکسی می تواند بگوید مسیح را دوست دارد یا مسیحی است. از کجا بدانید که عاشق یک فرد واقعی و اصیل شده اید؟

کتاب مقدس سرشار از متونی است که ویژگی های یک مرد مسیحی را توضیح می دهند، این اصول کتاب مقدسی برای زنی که در حال ارزیابی همسر آینده خود است، بسیار مفید و قابل اعتماد می باشند. موارد زیر اصول کتاب مقدسی در مورد یک مرد خوب مسیحی است. یک دوست پسر مسیحی باید:

متواضع و آموزش پذیر باشد: کتاب مقدس می گوید یک مرد پرهیزکار و عاقل، تادیب و انتقاد را حتی اگر نارحت کننده باشد با کمال میل می پذیرد (مزامیر فصل 141 آیه 5؛ امثال فصل 9 آیه 9، فصل 12 آیه 15). یک مرد پرهیزکار آماده تصحیح و تطبیق خود با دستورت کتاب مقدس است و کسانی که اصول کتاب مقدس را به او آموزش می دهند دوست دارد و به آنها گوش می دهد.

صادق است: آیا حرف و عملش یکی است؟ کتاب مقدس می گوید یک مرد خداشناس در تجارت و زندگی شخصی صادقانه رفتار می کند (افسسیان فصل 4 آیه 28). علاوه بر آن، وقتی یک مرد مسیحی قول می دهد به آن عمل خواهد کرد حتی اگر به ضررش تمام شود (مزامیر فصل 15 آیه های2-5). به طور خلاصه، باید درستکار باشد.

فداکار باشد: کتاب مقدس مستقیما درباره عشق مردان به همسران شان صحبت می کند و از آنها می خواهد همسران خود را مانند بدن خود دوست داشته باشند، درست مانند عیسی مسیح که کلیسای خود را به اندازه ای دوست داشت که جانش را برای او فدا کرد (افسسیان فصل 5 آیه های 25-28). دوست پسر مسیحی باید چنین عشق و اهمیتی را قبل از ازدواج به دوست دختر خود نشان دهد. عشق در مراحل اولیه خیلی آسان به نظر می رسد، اما رفتار و اهداف یک دوست پسر مسیحی باید نشان دهنده یک عشق پایدار و واقعی باشد (اول یوحنا فصل 3 آیه 18).

به نیازهای دوست دخترخود اهمیت بدهد: کتاب مقدس می گوید مردی که به احتیاجات خانواده خود اهمیت نمی دهد از کافر بدتر است (اول تیموتائوس فصل 5 آیه 8). اهمیت به نیازها الزاما به این معنی نیست که پول خیلی زیادی خرج کند، بلکه باید مسئولیت رفاه و آسایش همسر و فرزندان خود را به عهده می گیرد. زنان باید با جدیت به مفهوم این آیه پی ببرند. اگر یک مرد تمایلی به برآورده کردن احتیاجات خانواده نداشته باشد، زن نمی تواند به او احترام بگذارد، و اگر زنی نتواند به همسرش احترام بگذارد، مشکلات زناشویی بیشتر خواهند شد. احترام زن به مرد و عشق مرد به همسرش لازم و ملزوم هستند و به زندگی زناشویی دوام و حیات می بخشند (افسسیان فصل 5 آیه های 25-32).

باید آماده حمایت از دوست دختر خود باشد و همیشه قدم اول را بردارد: زنان از نظر فیزیکی و احساسی ضعیف تر و شکننده تر از مردان هستند. زنان نیاز دارند تا به شکل فعالانه ای از آنها حفاظت شده و به آنها اهمیت داده شود. یک دوست پسر مسیحی خوب، مردی است که از دوست دخترش مراقبت و محافظت می کند و این رفتار را در زندگی مشترک زناشویی هم ادامه می دهد (اول پطرس فصل 3 آیه 7).

این موارد منفی را نیز باید در نظر گرفت: مادی گرایی (اول یوحنا فصل 2 آیه های 15-16، اول تیموتائوس فصل 6 آیه 10)، دروغ گویی (امثال فصل 12 آیه 22، فصل 19 آیه 22)، خیانت جنسی ( جامعه فصل 7 آیه 26، امثال فصل 7)، بدرفتاری با اعضای خانواده به خصوص با مادرش (امثال فصل 15 آیه 20، فصل 19 آیه 26، فصل 20 آیه 20، فصل 23 آیه 22). معمولا رفتار یک مرد با مادرش نشان دهنده نوع رفتار او با همسرش خواهد بود. همچنین گرایش هایی مانند غیر منطقی بودن، کنترل کننده بودن یا حسادت را نیز در نظر داشته باشید، چراکه این موارد اغلب به خشونت منتهی می شوند (امثال فصل 6 آیه 34، فصل 27 آیه 4).

در آخر، یک دوست پسر مسیحی کسی است که با شما هماهنگ و جور است. رابطه روحانی یک زوج با خداوند عامل اصلی در رابطه آنها می باشد و در این مورد باید با هم جور درآیند. ایمانداران باید با ایمانداران ازدواج کنند (دوم قرنتیان فصل 6 آیه 14)، بنابراین دلیلی برای قرارگذاشتن با غیر ایماندار وجود ندارد. یک زوج در مواردی مانند سلایق شخصی، میزان جنب و جوش، اهداف مشترک زندگی و علایق نیز باید با هم جور درآیند. این موارد به میزان بسیار زیادی به خوشبختی یک زوج کمک می کنند.

علاوه بر اینها، طبیعت شاد و پایدار و حس شوخ طبعی یک مرد نیز برای یک زن بسیار دلگرم کننده است. هیچ کسی نمی تواند همیشه شاد و درجه یک باشد، اما مردی که شادی و آرامش روح القدس را دارد گزینه واقعی برای همسری آینده شماست. زندگی و ازدواج سخت است. در زندگی غم و چالش وجود خواهد داشت. به همین دلیل، یک همسر مشوق و سرزنده واقعا یک برکت است (امثال فصل 16 آیه 24، فصل 17 آیه 22، فصل 15 آیه 30).

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

دنبال چه ویژگی هایی در یک دوست پسر مسیحی باشم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries