settings icon
share icon
سوال

چگونه می توانم بیشتر شبیه عیسی مسیح بشوم؟

جواب


شبیه مسیح شدن خواست همه ایماندران است و بسیار دلگرم کننده است که بدانیم خواست خدا هم می باشد. در واقع کتاب مقدس می گوید که خدا « ابتدا می‌دانست چه كسانی به سوی او خواهند آمد، چنين اراده فرمود كه اينان به شباهت فرزندش درآيند» (رومیان فصل 8 آیه 29). این کار خداست که ما را بیشتر شبیه فرزند خود کند و او تا به آخر بر روی این کار نظارت می کند (فیلیپیان فصل 1 آیه 6).

اما این حقیقت که خداوند ما را به شباهت مسیح درخواهد آورد به این معنی نیست کاری نکنیم و در آخر با تخت پر از گل به بهشت برده شویم. این مراحل یاری ما با تکیه بر روح القدس را می طلبد. شبیه مسیح شدن نیازمند قدرت الهی و انجام مسئولیت های انسانی ما می باشد.

سه چیز به ما کمک می کند تا ببیشتر شبیه مسیح شویم: مطیع خدا بودن، نجات ما از اسارت گناه، و رشد روحانی.

1) شبیه مسیح شدن نتیجه تسلیم خداوند شدن است. رومیان فصل 12 آیه های 1 تا 2 به ما می گوید که عبادت شامل وقف کامل خود به خداوند است. ما بدن های خود را به عنوان «قربانی های زنده» به خدا تقدیم می کنیم و ذهن ما دگرگون می شود.

وقتی عیسی مسیح گفت «از من پیروی کن»، لاوی میز خراج را بلافاصله ترک کرد (مرقس فصل 2 آیه 14)؛ ما هم باید همه چیز خود را با میل و رغبت برای عیسی مسیح رها کنیم. همانطور که یحیی تعمید دهنده گفت، «او بايد روز‌به‌روز بزرگتر شود و من كوچكتر» (یوحنا فصل 3 آیه 30) ، پس ما هرچه بیشتر بر روی جلال عیسی مسیح تمرکز می کنیم و خود را به خواست او می سپاریم.

2) شبیه مسیح شدن نتیجه رهایی از بند گناه است. ازآنجایی که عیسی مسیح پاک و بدون گناه زندگی کرد، ما نیز باید خود را برای گناه مرده بدانیم (رومیان فصل 6 آیه 11) و با یک زندگی پاک بیشتر شبیه مسیح شویم. زمانی که خود را به خدا می سپاریم، گناه دیگر قدرتی بر ما ندارد، و در نهایت روز به روز بیشتر شبیه مسیح می شویم (رومیان فصل 6 آیه های 1 تا 14).

عیسی مسیح از ما دعوت می کند تا از او پیروی کنیم، او سرمشق ما در اطاعت کردن از خدا است (یوحنا فصل 15 آیه 10) ، کسی که از روی عشق جان خود را فدای ما کرد (یوحنا فصل 15 آیه های 12 تا 13) ، کسی که صبورانه رنج کشید(اول پطرس فصل 2 آیه های 19 تا 23). شاگردان هم سرمشق ما هستند چراکه آنها نیز از عیسی مسیح سرمشق گرفتند (اول قرنتیان فصل 11 آیه 1).

وقتی نوبت به مهار کردن گناه در زندگی می شود، ما کمک خداوند را داریم، خدا را سپاس برای کلام او (مزامیر فصل 119 آیه 11)، برای شفاعت مسیح (رومیان فصل 8 آیه 34، عبرانیان فصل 7 آیه 25) ، و برای قدرت روح القدس که درون ما ساکن است (رومیان فصل 8 آیه 4، غلاطیان فصل 5 آیه 16).

3) شبیه مسیح شدن نتیجه رشد مسیحی ما است. وقتی در ابتدای راه ایمان هستیم، در حکمت و دانش نابالغ می باشیم و بی تجربه در عشق و لطف خداوند. اما سپس رشد می کنیم. در هر یک از این موارد، مسئولیت ما این است که قوی تر شده و بیشتر شبیه مسیح شویم. «در قدرت روحانی رشد كنيد و در شناخت خداوند و نجات دهنده‌مان عيسی مسيح ترقی نماييد، كه هر چه جلال و شكوه و عزت هست، تا ابد برازندهٔ اوست. آمين» (دوم پطرس فصل 3 آیه 18). «خداوند محبت شما را چنان فزونی بخشد كه بتوانيد يكديگر و ديگران را به شدت محبت كنيد، همانگونه كه ما شما را محبت می‌نماييم» (اول تسالونیکیان فصل 3 آیه 12).

خداوند در همین لحظه مشغول کار بر روی ما می باشد: «اما ما مسيحيان نقابی بر صورت خود نداريم و همچون آينه‌ای روشن و شفاف، جلال خداوند را منعكس می‌كنيم؛ و در اثر كاری كه خداوند يعنی روح‌القدس در وجودمان انجام می‌دهد، با جلالی روزافزون، به تدریج شبيه او می‌شويم» (دوم قرنتیان فصل 3 آیه 18). اما روزی این مراحل تکمیل خواهند شد: «وقتی مسيح بازگردد، مانند او خواهيم شد، چون او را همانگونه كه هست خواهيم ديد» (اول یوحنا فصل 3 آیه 2). قول اینکه در آینده کاملا شبیه مسیح خواهیم شد یک انگیزه برای شبیه مسیح شدن در حال حاضر است: «هر كه به اين حقيقت ايمان دارد، می‌كوشد تا پاک بماند، زيرا كه مسيح نيز پاک است» (اول یوحنا فصل 3 آیه 3)

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چگونه می توانم بیشتر شبیه عیسی مسیح بشوم؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries