settings icon
share icon
سوال

کتاب مقدس درباره بارداری چه می گوید؟

جواب


بارداری از زمانی آغاز می شود که اسپرم مردانه تخمک زنانه را در بدن او باردار می کند. در این لحظه، جنین شکل می گیرد. طی چند روز، آن جنین در رحم لانه گزینی کرده و رشد خود را آغاز می کند. متوسط دوران بارداری در انسان 280 روز یا 36 هفته است. نژاد انسان از طریق بارداری زیاد می شود، بنابراین مطابق با برکت و دستور خدا در پیدایش فصل 1 آیه 28، ما باید از کتاب مقدس این انتظار را داشته باشیم که درباره بارداری حرفی زده باشد - که زده است.

اولین بارداری بشر زمانی اتفاق افتاد که حوا از آدم باردار شد و قائن را به دنیا آورد (پیدایش فصل 4 آیه 1). بارداری ها ادامه یافت و نسل بشر بر روی زمین گسترش پیدا کرد، اما کتاب مقدس جزئیات آن بارداری ها را به ما نگفته است تا اینکه به داستان ابرام (ابراهیم) و سارای (ساره) می رسیم (پیدایش فصل 11 آیه 30): «سارای نازا بود و فرزندی نداشت.» خداوند، نازایی و سن بالای آنها را بیان می کند (پیدایش فصل 18 آیه 11) تا نشان دهد که اتفاق خیلی ویژه ای خواهد افتاد. خداوند به ابراهیم و ساره فرزندی به نام اسحاق داد که واقعا یک معجزه بود.

آنچه از کتاب مقدس در مورد بارداری یاد می گیریم این است که خداوند خالق زندگی است. او بر همه مراحل بارداری و رشد انسان ها دخالت دارد. مزامیر فصل 139 آیه های 13-16 از دخالت مستقیم خدا می گوید: «تو مرا در رحم مادرم نقش بستی و مرا بوجود آوردی. تو را شكر می‌كنم كه مرا اينچنين شگفت‌انگيز آفريده‌ای! با تمام وجود دريافته‌ام كه كارهای تو عظيم و شگفت‌انگيز است. وقتی استخوانهايم در رحم مادرم به دقت شكل می‌گرفت و من در نهان نمو می‌كردم، تو از وجود من آگاه بودی؛ بلی، حتی پيش از آنكه من بوجود بيايم تو مرا ديده بودی. پيش از آنكه روزهای زندگی من آغاز شود، تو همهٔ آنها را در دفتر خود ثبت كرده بودی.»

این متن شکی باقی نمی گذارد که خداوند طراح و خالق همه بچه ها است. او در اشعیا فصل 44 آیه 24 درباره خودش می گوید: «خداوند كه آفريننده و حامی اسرائيل است می‌فرمايد: «من خداوند هستم. همه چيز را من آفريده‌ام. من به تنهايی آسمانها را گسترانيدم و زمين و تمام موجودات آن را بوجود آوردم»

کتاب مقدس مثال هایی از برخی افراد می زند که نشان دهنده آگاهی خداوند از وجود آنها پیش از خلقتشان است. او در ارمیا فصل 1 آیه 5 می گوید، «پيش از آنكه در رحم مادرت شكل بگيری تو را انتخاب كردم. پيش از اينكه چشم به جهان بگشايی، تو را برگزيدم و تعيين كردم تا در ميان مردم جهان پيام‌آور من باشی.» اشعیا فصل 49 آیه 1 به ما می گوید که خداوند می تواند کودکانی که هنوز در شکم مادر هستند را برای خدمت فرابخواند. این حقیقت در مورد بارداری الیزابت، قبل از اینکه یحیی تعمید دهنده در شکم مادر شکل بگیرد، هم دیده می شود (لوقا فصل 1 آیه های 13-17)

روش خداوند برای آوردن انسان های جدید به این دنیا، بارداری است. همه انسان ها به شکل خدا آفریده شده اند (پیدایش فصل 1 آیه 27). خداوند خالق حیات است و بارداری زن نشان دهنده مشارکت مقدس او با خداوند است، بنابراین حق ندارد به آنچه خدا آغاز کرده، پایان دهد. سقط جنین، پایان خشونت آمیز حیات انسانی می باشد که خدا خلق کرده است. سقط جنین قتل موجودی است که شبیه خداوند آفریده می شود. چنین اقدامی هتک حرمت به خداوند است. خداوند اقدام بت پرستان در قربانی کردن نوزادان شان را به شت محکوم می کند (ارمیا فصل 32 آیه 35، لاویان فصل 20 آیه 2، تثنیه فصل 12 آیه 31)، و کسانی که این کار را می کردند مجازات کرد. خداوند، بارداری را کارگاه خود در نظر می گیرد، و یک زن با فراهم کردن محیطی امن برای پرورش نوزاد با خداوند همکاری می کند و از طریق این همکاری او را گرامی می دارد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

کتاب مقدس درباره بارداری چه می گوید؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries