settings icon
share icon
سوال

چرا حفظ کردن کتاب مقدس مهم است؟

جواب


حفظ کردن کتاب مقدس بیشترین اهمیت را در زندگی یک مسیحی دارد. در واقع، حفظ کردن کتاب مقدس شاید مهمترین عامل در زندگی یک مسیحی برای رشد روحانی و غلبه بر گناه است. کتاب مقدس کلام الهام شده خداوند و از ذهن روح القدس جاری شده است، بنابراین قدرت حقیقی و واقعی دارد(دوم تیموتائوس فصل 3 آیه های 16 تا 17). وقتی ذهن خود را پر از کلام خدا می کنیم، در واقع قوی ترین ابزار روحانی را در اختیار خود قرار داده ایم.

حفظ کردن کتاب مقدس چندین اتفاق را برای ما رقم می زند. مزامیر فصل 119 آیه 11 می گوید که سراینده کلام خود را درون قلب و جان خود حفظ می کند تا گناه نکند. او (سراینده مزامیر) نه تنها کلام خدا را شنید و مطالعه کرد بلکه آن را درون جان و ذهن خود ذخیره کرد تا در آینده از آن استفاده کند. کلام خدا در واقع تنها اسلحه قدرتمند یک ایماندار بر ضد گناه است، و زمانی که با حفظ کردن کتاب مقدس آن را درون ذهن خود نگه می داریم، بیشترین تاثیر و فایده را از زندگی خداپسندانه و پاک خواهیم برد. عبرانیان فصل 4 آیه 12 به ما می گوید کلام خدا زنده و بانفوذ است، یعنی قدرتی ماورای طبیعی دارد و تفکر بر روی آن می تواند زندگی ما را طوری شکل دهد که هرچه بیشتر شبیه مسیح شویم، هیچ راه بهتری برای تفکر بر روی کتاب مقدس جز حفظ کردن آن وجود ندارد.

افسسیان فصل 6 آیه های 13 تا 17 سلاح های یک ایماندار برای نبرد روحانی را نام می برد. همه این سلاح ها به جز یکی تدافعی هستند. تنها سلاح تهاجمی «شمشیر روح القدس یعنی همان شمشیر خداست» (ایه 17). درست مانند عیسی مسیح که برای مهار حملات شیطان از کلام خدا استفاده کرد (متی فصل 4 آیه های 1 تا 11) ما نیز باید و می توانیم از آن استفاده کنیم. اما شیطان شرایطی را فراهم می کند که به ندرت وقت می کنیم به سراغ کتاب مقدس برویم تا بتوانیم دروغ های شیطان را شناسایی و با آنها مبارزه کنیم. حفظ کردن کتاب مقدس به ما این اطمینان را می دهد که حقایق و اصول درست را همیشه در ذهن خود داریم و در زمان مورد نیاز فورا می توانیم متن مربوط به آن موقعیت را به یاد بیاوریم و با قدرت به کسی که قصد نابودی ما را دارد پاسخ دهیم (اول پطرس فصل 5 ایه 8). رومیان فصل 12 آیه های 1 تا 2 ما را به نوسازی ذهن خود تشویق می کند تا دیگر تحت تاثیر این دنیا قرار نگیریم و زندگی دنیوی نتواند ما را آنطوری که می خواهد شکل دهد. تنها راه نوسازی ذهن، پر کردن آن از کلام خداوند است.

حفظ کردن کتاب مقدس یک امتیاز و البته مسئولیت برای همه مسیحیان است. روش های متعدد و سودمندی برای حفظ کردن کتاب مقدس ابداع شده اند. حتی بدون یک روش ابداع شده و علمی نیز می توانیم با حفظ کردن آیه های کلیدی مانند یوحنا فصل 3 آیه 16 و افسسیان فصل 2 آیه های 8 تا 9 شروع کنیم و دامنه آن را روز به روز گسترش بدهیم. قانون طلایی در حفظ کلام خدا این است که آیه حفظ شده را قبل از یادگیری آیه دیگر مرور کنیم تا در ذهنمان ثبت شود. روش حفظ کردن کتاب مقدس کاملا به سلیقه شما بستگی دارد، مهم است که بدانیم این کار پیروزی بر گناه، تقویت ایمان و شادی در زندگی مسیحی را برای ما به ارمغان خواهد آورد.

Englishبازگشت به خانۀ فارسی

چرا حفظ کردن کتاب مقدس مهم است؟
Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon این صفحه را به اشتراک بگذار:
© Copyright Got Questions Ministries