settings icon
share icon
Klausimas

Ką Biblija moko apie alkoholio/vyno vartojimą? Ar krikščionis nusideda vartodamas alkoholį/vyną?

Atsakymas


Šventasis Raštas daug kalba apie alkoholio vartojimą (Kunigų 10:9; Skaičių 6:3; Pakartoto Įstatymo 29:6; Teisėjų 13:4,7,14; Patarlių 20:1; 31:4; Izaijo 5:11,22; 24:9; 28:7; 29:9; 56:12). Tačiau Biblija nedraudžia krikščioniui gerti alų, vyną ar kokį nors kitą alkoholinį gėrimą. Kai kurios Rašto vietos netgi teigiamai kalba apie alkoholį. Ekleziasto 9:7 parašyta: „gerai nusiteikęs, gerk vyną“. Psalmių 104:14-15 parašyta, kad Dievas davė vyną, „kuris linksmina žmogaus širdį“. Amoso 9:14 kalba apie vyno iš nuosavo vynuogyno gėrimą kaip apie Dievo palaiminimo ženklą. Izaijo 55:1 ragina: „ateikite, pirkite vyno ir pieno…“

Nors Dievas nedraudžia tikintiesiems vartoti alkoholio, Jis draudžia krikščionims pasigerti (Efeziečiams 5:18). Biblija smerkia pasigėrimą ir jo pasekmes (Patarlių23:29-35). Krikščionims taip pat įsakyta saugoti savo kūnus ir neleisti, kad kas nors jiems „viešpatautų“ (1Коrintiečiams 6:12; 2 Petro 2:19). O alkoholio vartojimas dideliais kiekiais tikrai taps priklausomybe. Šventasis Raštas taip pat draudžia krikščionims daryti kažką, kas gali įžeisti kitus krikščionis ar pastūmėti juos nusidėti prieš savo sąžinę (1 Коrintiečiams 8:9-13). Turint omenyje šiuos principus, bet kuriam krikščioniui būtų labai sunku tvirtinti, kad jis geria alkoholį Dievo šlovei (1 Коrintiečiams 10:31).

Jėzus pavertė vandenį vynu. Atrodo, kad Jis taip pat kartais gerdavo vyną (Jono 2:1-11; Mato 26:29). Naujojo Testamento laikais vanduo nebuvo labai švarus. Tuo metu dar nebuvo šiuolaikinių sanitarinių sąlygų, tad vandenyje dažnai atsirasdavo bakterijų, virusų ir įvairių rūšių teršalų. Tokia pati situacija yra daugelyje trečiojo pasaulio šalių ir šiandien. Dėl šios priežasties žmonės dažnai gėrė vyną (ar vynuogių sultis) vietoje vandens. 1 Timotiejui 5:23 Paulius pataria Timotiejui nustoti gerti vandenį (dėl kurio, tikriausiai, jis turėjo skrandžio negalavimų) ir vietoj to vartoti vyną. Tais laikais vynas buvo fermentuojamas, bet ne iki tokio laipsnio kaip šiandien. Būtų neteisinga sakyti, kad jie gėrė vynuogių sultis, bet taip pat ne visai teisinga tvirtinti, kad tai tas pats vynas, kuris geriamas šiandien. Vėlgi, Šventajame Rašte nedrauždiama krikščioniui gerti alų, vyną ar kitą alkoholinį gėrimą. Pats alkoholis nėra nuodėmė, tačiau krikščionis neabejotinai turėtų susilaikyti nuo girtuokliavimo ir priklausomybės nuo alkoholio (Efeziečiams 5:18; 1 Korintiečiams 6:12).

Mažomis dozėmis vartojamas alkoholis nėra žalingas ir nesukelia priklausomybės. Kai kurie daktarai rekomenduoja raudonojo vyno vartojimą mažomis dozėmis sveikatai gerinti, ypač širdžiai. Mažų alkoholio dozių vartojimas yra laisvas krikščionio pasirinkimas, o pasigėrimas ir priklausomybė yra nuodėmė. Tačiau dėl Biblijoje aprašytų pavojų, kuriuos sukelia alkoholis ir jo poveikis, dėl galimybės papiktinti kitus ir/ar tapti kitų suklupimo priežastimi – krikščioniui yra geriausia visiškai susilaikyti nuo alkoholio gėrimo.

English



Grįžti į svetainę lietuvių kalba

Ką Biblija moko apie alkoholio/vyno vartojimą? Ar krikščionis nusideda vartodamas alkoholį/vyną?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries