settings icon
share icon
Запитання

Які ролі можуть виконувати жінки у служінні?

Відповідь


Жінки у служінні – це питання, в якому християни, що дотримуються Біблії, можуть не погоджуватися. Розбіжності зосереджені навколо уривків Святого Письма, що забороняють жінкам говорити в церкві або «панувати над мужем» (1 Тимофію 2:12; пор. з 1 Коринтянам 14:34). Дискусії стосуються того, чи є ці уривки актуальними лише епохи, в якій вони були написані, чи ні. Дехто посилається на текст у Галатам 3:28: «Нема юдея, ні грека ... нема чоловічої статі, ані жіночої, – бо всі ви один у Христі Ісусі», наполягаючи, що жінки мають право служити в усіх сферах, доступних чоловікам. Інші вважають, що текст 1 Тимофію 2:12 є актуальним і досі, оскільки підстава для цієї вказівки не є характерною для якоїсь окремої культури, а універсальною, заснованою на послідовності створення (1 Тимофію 2:13-14).

Текст у 1 Петра 5:1-4 вказує, якими мають бути пресвітери. «Пресбутерос» – це грецьке слово, яке використовується в Новому Завіті шістдесят шість разів для позначення «досвідченого доглядача-чоловіка», оскільки слово подається в чоловічому роді. Слово жіночого роду, «пресбутера», жодного разу не застосовується щодо старійшин або пастирів. Ґрунтуючись на якостях, викладених у 1 Тимофію 3:1-7, роль старійшини еквівалентна ролі єпископа/пастиря (Титу 1:6-9; 1 Петра 5:1-3). І оскільки згідно з 1 Тимофію 2:12 жінка не має навчати або «панувати над мужем», то стає зрозумілим, що посади пресвітерів і пасторів – які покликані навчати, керувати громадою та контролювати її духовне зростання (1 Тимофію 3:2) – доступні лише для чоловіків.

Проте це – мабуть єдині посади з таким обмеженням. Жінки завжди відігравали важливу роль у церкві; вони були серед тих небагатьох, що стали свідками розп'яття Христа, коли більшість учнів утекли (Матвія 27:55; Івана 19:25). Апостол Павло дуже цінував їхній внесок, і в багатьох своїх листах до церков вітав певних жінок поіменно (Римлянам 16:6, 12; Колосянам 4:15; Филип'янам 4:2-3; Филимону 2). Апостол називає їх «співробітниками», й очевидно, що вони служили Господу на благо всієї церкви (Филип'янам 4:3; Колосянам 4:15).

Різні посади в ранній церкві були створені для задоволення її потреб. І хоча в багатьох сучасних громадах посади старійшини та диякона є взаємозамінними, в минулому вони відрізнялися. Диякони призначалися для надання практичної допомоги (Дії 6:2-3), і на служіння жінок на цій посаді немає чіткої заборони. Насправді, текст у Римлянам 16:1 може вказувати на те, що жінка на ім'я Фіва була шанованою дияконисою в римській церкві.

Немає біблійного прецеденту, який би забороняв жінкам також бути лідерами поклоніння, молодіжними або дитячими керівниками. Єдине обмеження полягає в тому, що вони не можуть мати духовну владу над дорослими чоловіками. Отже, будь-яка роль, що не має відношення до духовної влади, є допустимою для жінок.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Які ролі можуть виконувати жінки у служінні?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries