settings icon
share icon
Запитання

Чому здорове вчення настільки важливе?

Відповідь


Павло вказує Титу: «А ти говори, що відповідає здоровій науці» (Титу 2:1). У світлі такої вказівки стає очевидним, що здорове вчення є важливим. Але чому? Чи дійсно має значення те, у що ми віримо?

Здорове вчення важливе, бо наша віра заснована на конкретній звістці. Загальне вчення церкви містить багато елементів, але головна звістка визначена надзвичайно чітко: «що Христос був умер ради наших гріхів за Писанням … і що третього дня Він воскрес за Писанням» (1 Коринтянам 15:3-4). Це – однозначна блага звістка, і вона має першорядне значення. Якщо її змінити, то основа віри зміститься від Христа до чогось іншого. Наша вічна доля залежить від того, чи чуємо ми «слово істини, Євангелію спасіння свого» (Ефесянам 1:13, див. також 2 Солунянам 2:13-14).

Здорове вчення важливе, бо Євангеліє – це довірений нам священний дар, і ми не маємо права втручатися у Божу звістку світові. Наш обов'язок – повідомляти й поширювати її, а не змінювати. Юда каже про важливість збереження того, що нам було довірене: «Я признав за потрібне писати до вас, благаючи боротись за віру, раз дану святим» (Юди 3, див. також Филип'янам 1:27). «Боротись» (або «відстоювати» в деяких перекладах) означає посилену боротьбу за щось із цілковитою відданістю. У Біблії міститься попередження: нічого не додавати до Божого Слова та не віднімати від нього (Об'явлення 22:18-19). Замість того, щоб змінювати вчення апостолів, ми отримуємо те, що було передано нам, і зберігаємо як «взір здорових слів … у вірі й любові, що в Христі Ісусі вона» (2 Тимофію 1:13).

Здорове вчення важливе, адже те, у що ми віримо, впливає на те, що ми робимо. Поведінка є продовженням богослов'я, і існує прямий зв'язок між нашими думками та діями. Наприклад, на мості стоять дві людини; одна вірить, що може літати, а інша – що не може. Їхні подальші дії будуть абсолютно різними. Так само й людина, яка вірить, що не існує правильного чи неправильного, поводитиметься інакше, ніж людина, яка вірить у чітко визначені моральні норми. В одному з біблійних списків гріхів згадуються такі речі, як беззаконня, непослух, убивство, неправда, розпуста тощо. Список закінчується словами «…і для всього іншого, що противне здоровій науці» (1 Тимофію 1:9-10). Інакше кажучи, істинне вчення сприяє праведності; гріх же процвітає там, де здоровому вченню противляться.

Здорове вчення важливе, оскільки ми маємо утверджувати істину у світі неправди, «бо неправдивих пророків багато з'явилося в світ» (1 Івана 4:1). Посеред пшениці є бур'ян і посеред овець – вовки (Матвія 13:25; Дії 20:29). Найкращий спосіб відрізнити істину від неправди – знати, що є істиною.

Здорове вчення важливе, бо результат здорового вчення – це життя. «Уважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає!» (1 Тимофію 4:16). І навпаки, результатом «нездорового» вчення є руйнація. «Бо крадькома повходили деякі люди, на цей осуд віддавна призначені, безбожні, що благодать нашого Бога обертають у розпусту, і відкидаються єдиного Владики і Господа нашого – Ісуса Христа» (Юди 4). Зміна Господньої звістки благодаті є «безбожжям», за що буде суворе покарання. Проповідування «іншого євангелія» призводить до прокляття та вічної кари (див. Галатам 1:6-9).

Здорове вчення важливе, бо воно зміцнює віруючих. Любов до Божого Слова несе мир (Псалом 118:165). «Які гарні на горах ноги благовісника, що звіщає про мир … що спасіння звіщає» (Ісаї 52:7). Учитель повинен триматися «вірного слова згідно з наукою, щоб мав силу й навчати в здоровій науці, і переконувати противних» (Титу 1:9).

Мудрість каже: «Не пересувай вікової границі, яку встановили батьки твої» (Приповісті 22:28). Якщо ми застосуємо це до здорового вчення, то зміст полягає в тому, що нам слід зберегти його недоторканим. Нехай допоможе нам Господь ніколи не відступати «від простоти й чистості, що в Христі» (2 Коринтянам 11:3)!

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чому здорове вчення настільки важливе?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries