settings icon
share icon
Запитання

Що означає бути рабом гріха?

Відповідь


Кожна людина є рабом у духовному розумінні. Ми – або раби гріха, що є нашим природним станом, або раби Христа. Письменники Нового Завіту охоче заявляли про свій статус рабів Ісуса. Апостол Павло починає своє послання до Римлян, називаючи себе «раб Ісуса Христа» (Римлянам 1:1; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства), а в посланні до Тита – «раб Божий» (Титу 1:1). Яків починає своє послання так само: «Яків, раб Бога й Господа Ісуса Христа» (Якова 1:1). У деяких перекладах у цих уривках використовується слово «слуга», проте грецьке слово «дулос» буквально означає «раб».

В Євангелії від Івана 8:34 Ісус каже фарисеям: «Знову й знову запевняю вас, що кожний, хто чинить гріх, є невільником гріха». Він використовує аналогію раба та його пана, щоб наголосити на тому, що раб підкоряється своєму господареві, бо належить йому. У рабів немає власної волі. Вони буквально перебувають у неволі в своїх господарів. Коли гріх є нашим паном, ми не можемо протистояти йому. Але з силою Христа ми можемо подолати гріх: «Звільнившись від гріха, ви стали рабами праведності» (Римлянам 6:18). Приходячи до Ісуса з каяттям та отримуючи прощення гріхів, ми одержуємо силу Святого Духа, Який оселяється в нас. Саме Його силою ми можемо протистояти гріху та ставати рабами праведності.

Послідовники Христа належать Йому та бажають робити те, що до вподоби Йому. Це означає, що діти Божі коряться Йому і живуть вільними від звичного гріха. Це можливо, бо Ісус звільнив нас від рабства гріха (Івана 8:36), і тому ми більше не перебуваємо під його прокляттям смерті та відокремлення від Бога.

Текст у Римлянам 6:1-23 ще далі розвиває ідею про раба та його господаря. Як християни ми не маємо продовжувати грішити за звичкою, бо ми померли для гріха. У Римлянам 6:4 сказано, що оскільки ми були поховані й воскресли з Христом, то тепер можемо ходити в цьому оновленні життя, на відміну від невіруючих, які все ще залишаються рабами гріха. У 6-му вірші думка продовжується – знаючи, що наше старе «я» було розп'яте з Ним, щоб можна було покінчити з нашою гріховною природою, ми більше не маємо бути рабами гріха. А в 11-му вірші написано, що нам слід вважати «себе мертвими для гріха і живими для Бога в нашому Господі Ісусі Христі».

Господь вказує нам не дозволяти гріху царювати в наших тілах, підкоряючись його пожаданням, а замість цього віддавати себе Йому як знаряддя праведності (Римлянам 6:12-14). Ми є рабами того, кому підкоряємося – або гріха, або праведності (вірші 16-18). Нам слід бути рабами Бога, від Якого ми отримуємо дари освячення й вічного життя. Ми робимо це, бо «заплата за гріх – смерть, а Божий дар благодаті – вічне життя в Ісусі Христі, нашому Господі» (в. 23).

Павло продовжує, кажучи, що знає, наскільки важко боротися з гріхом у житті, бо він продовжував цю боротьбу навіть після того, як став послідовником Христа. Це важливо знати всім віруючим. І хоча ми звільнені від покарання за гріх, ми продовжуємо жити в його присутності, перебуваючи на цій землі. Єдиний спосіб звільнитися з-під його гніту – це сила Святого Духа, яка надається віруючим у той момент, коли ми приходимо до Христа (Ефесянам 1:13-14).

Присутність Святого Духа в нашому житті означає, що в міру того, як ми зростаємо у своїй вірі та з кожним днем щораз більше любимо Господа, в нас буде дедалі більше сили боротися з гріхом. Завдяки дії Святого Духа ми маємо силу протистояти гріху, не піддаватися його спокусі та жити згідно з Божим Словом. Гріхи, які раніше були звичкою, будуть щораз огиднішими для нас, і ми виявимо, що не бажаємо робити те, що може завадити нашому спілкуванню з Богом.

Текст у Римлянам 7:17-8:2 чудово підбадьорює віруючих – нам сказано, що навіть коли ми чинимо гріх, уже немає ніякого осуду, бо ми перебуваємо в Христі. А в 1 Івана 1:9 ми знаходимо запевнення – коли ми грішимо, але визнаємо це перед Господом, то Він – вірний і праведний, очистить нас від гріха, щоб ми могли продовжувати стосунки з Ним. Протягом усього послання до Ефесян Павло закликає нас ходити у світлі, люблячи одне одного, як Христос полюбив нас, пізнавати, що до вподоби Господу, і застосовувати це на практиці (Ефесянам 2:1-10; 3:16-19; 4:1-6; 5:1-10). В Ефесянам 6:10-18 апостол показує нам, як бути сильними в Господі, щодня зодягаючись у Його зброю, аби протистояти задумам диявола.

Коли ми посвячуємо себе зростанню та зміцненню у вірі, щодня читаючи й вивчаючи Боже Слово та проводячи час із Ним у молитві, то виявляємо, що ми дедалі більше зростаємо в силі Святого Духа та здатності протистояти гріху. Щоденні перемоги над ним, які ми здобуваємо у Христі, надихатимуть і зміцнюватимуть нас та переконливо демонструватимуть, що ми – вже не раби гріха, а раби Бога.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає бути рабом гріха?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries