settings icon
share icon
Запитання

Що таке духовний дар тлумачення мов?

Відповідь


Разом із даром інших мов у 1 Коринтянам 12:10 згадується ще один – дар «вияснення» (або тлумачення) мов. Це – здатність перекладати іноземну мову на мову слухачів. Дар тлумачення мов є окремим даром, але він, вочевидь, найчастіше застосовувався у поєднанні з даром інших мов.

Дар інших мов був надприродною здатністю говорити іноземною мовою, яку мовець ніколи не вивчав. Ми читаємо про використання цього дару в книзі Дії Апостолів 2:4-12, коли євреї в Єрусалимі чули, як Євангеліє проповідувалося різноманітними мовами. Людина з даром тлумачення мов могла зрозуміти іншу мову, навіть не знаючи її. Відсутність попереднього знання мови – саме це відрізняє духовний дар від природної здібності до навчання та розуміння різних мов. «Тлумач», почувши сказане іншою мовою, передавав повідомлення присутнім, які не розуміли цю мову. Мета дару полягала в тому, щоб усі могли отримати користь від істини. За словами апостола Павла та згідно з описами з книги Дії дар інших мов був призначений для донесення Божої звістки різним людям їхньою рідною мовою. Безперечно, якщо решта присутніх не розуміла цієї мови, то дар інших мов був даремним – саме тому був потрібний тлумач мов. Метою було збудування церкви (1 Коринтянам 14:5, 12).

Одна з проблем коринтської церкви полягала в тому, що ті, хто говорив іншими мовами, виступали на богослужіннях, використовуючи свій дар без перекладача і коли були відсутні носії цих мов. Унаслідок цього людина, що розмовляла іншими мовами, привертала увагу, але її слова були беззмістовними, оскільки ніхто їх не міг зрозуміти. Павло настійно радив супроводжувати тлумаченням будь-яке використання дару мов у церкві: «Але в Церкві волію п'ять слів зрозумілих сказати, щоб і інших навчити, аніж десять тисяч слів чужою мовою!» (1 Коринтянам 14:19). Для інших членів церкви не було жодної користі з того, що вони не могли зрозуміти. Використання дару мов у церкві, просто аби продемонструвати всім наявність такого дару, було лише виявом марнославства. Апостол сказав коринтянам, що якщо двоє чи троє людей, які розмовляють іншими мовами, бажають виступити на зібранні, то тоді також мала бути присутньою людина із духовним даром тлумачення мов. «А коли б не було перекладача, то нехай він у Церкві мовчить, а говорить нехай собі й Богові!» (1 Коринтянам 14:28).

Тимчасова природа дару мов означає, що і дар тлумачення мов був тимчасовим. Якби дар мов був поширений у сучасній церкві, то він реалізувався би відповідно до Святого Письма. Це була би реальна та зрозуміла мова (1 Коринтянам 14:10). Вона використовувалася би для того, аби повідомляти Боже Слово носіям інших мов (Дії 2:6-12), і це було би «добропристойно і статечно» (1 Коринтянам 14:40), «бо Бог не є Богом безладу, але миру. Як по всіх Церквах у святих» (1 Коринтянам 14:33).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке духовний дар тлумачення мов?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries