settings icon
share icon
Запитання

Що таке дар потішання?

Відповідь


Дар потішання згадується в переліку духовних дарів у посланні до Римлян 12:7-8. Грецьке слово, перекладене як «потішання», – це «параклесіс» (пов'язане зі словом «параклет»).

«Параклесіс» фактично означає «прикликати до себе», несучи ідею привертання когось до себе, щоб «утішати», «спонукати», «підбадьорювати», «дарувати радість» і «напучувати». Всі ці дії є складовими дару потішання. Наприклад, Павло часто закликав і спонукав своїх читачів діяти відповідно до написаного ним. Вдалим прикладом є текст у Римлянам 12:1-2, де апостол закликає римлян віддати свої тіла Богу як живу жертву. Зробивши це, вони зможуть пізнати та зрозуміти Його волю.

Цікаво те, що Ісус, розмовляючи з учнями вночі перед Своїм арештом, говорив про Святого Духа як про «Втішителя» (Івана 14:16, 26; 15:26); тому Його іноді називають «Параклетом» – Тим, хто перебуває поруч, аби напучувати та підбадьорювати нас.

Людина з духовним даром потішання може використовувати його як у публічному служінні, так і в індивідуальному. Підбадьорення корисне в консультуванні, учнівстві, наставництві та проповіді. Тіло Христа зростає у вірі завдяки служінню тих, хто володіє цим даром.

Між даром потішання і даром навчання є певна відмінність: перший полягає в практичному застосуванні Біблії, а другий зосереджений на значенні та змісті Слова. Людина, що володіє даром потішання, здатна ставитися до оточуючих із розумінням і симпатією. Якщо дар навчання говорить: «Ти повинен іти цим шляхом», то дар потішання запевняє: «Я підтримаю тебе на цьому шляху!».

Мабуть найкращим біблійним прикладом людини, що володіла даром потішання, є Варнава. Його справжнє ім'я було Йосип, але апостоли звали його «Варнавою», що означало «син потіхи» (Дії 4:36). Ми бачимо, як у Дії 9:27 Варнава іде із новонаверненим Павлом і представляє його настороженій церкві. У Дії 13:43 він закликає віруючих перебувати в Божій благодаті. У Дії 15:36-41 він обирає Івана-Марка партнером у служінні, незважаючи на те, що той залишив попередню місію. Інакше кажучи, Варнава дає Марку ще один шанс. Усіма своїми діями він демонстрував цей дар, привертаючи інших до себе, щоб утішати, підбадьорювати та допомагати їм ставати ефективнішими для Христа.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке дар потішання?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries