settings icon
share icon
Запитання

Якими є найкращі аргументи на користь розумного задуму?

Відповідь


Різні дисципліни сучасної науки – від біології до астрономії, від фізики до космології – демонструють вражаючі докази на користь розумного задуму. Мета даної статті полягає в тому, щоб узагальнити деякі з основних аргументів.

Аргументи на користь розумного задуму з біології
В останні роки Вільям Дембскі розробив методологію, відому як "пояснювальний фільтр", за допомогою якої може бути виявлена наявність задуму в деяких живих організмах. Цей "фільтр" складається з послідовності трьох позитивних або негативних відповідей стосовно того, чи можна певне явище назвати результатом розумного задуму. Таким чином, якщо подія, система чи об'єкт є продуктом розумного задуму, то вони будуть:

1) залежними
2) складними
3) демонструвати незалежно задану структуру

Отже, аби певне явище вважалося результатом розумного задуму, воно не може бути закономірністю, що витікає із законів природи, як і не може бути результатом випадковості. Згідно з Дембскі, "пояснювальний фільтр" виділяє найважливішу якість систем, що містять розумний задум, – задану складність. Інакше кажучи, самої складності недостатньо, аби підтвердити наявність розумного задуму; вона має також відповідати незалежно заданій структурі.

Серед найпереконливіших доказів на користь розумного задуму в галузі біології є відкриття цифрової інформації, закладеної в живих клітинах. Як з'ясовується, біологічна інформація містить складну неповторювану послідовність, надзвичайно конкретну щодо функціональних або комунікаційних завдань, які виконують ці клітини. Така схожість зокрема пояснює спостереження Докінза, що "машинний код генів зловісно схожий на комп'ютерний". Що ми можемо зрозуміти з цієї схожості в інформаційному коді комп'ютерної програми – безперечному витворі свідомого інтелекту – і в інформаційних послідовностях, знайдених у ДНК та інших важливих біомолекулах?

Аргументи на користь розумного задуму з фізики
У фізиці поняття космічного тонкого налаштування надає додаткову підтримку теорії про розумний задум. Ця концепція стосується унікальної властивості нашого всесвіту, завдяки якій фізичні константи та закони балансують на "вістрі бритви", щоб уможливити виникнення складного життя. Ступінь, до якого фізичні константи мають відповідати точним критеріям, є такою, що деякі вчені-агностики дійшли висновку, що на космічній арені справді має існувати якась вища мета. Британський астрофізик Фред Хойл пише: "Здорове тлумачення фактів говорить про те, що вищий інтелект "побавився" з фізикою, а також із хімією та біологією, і що в природі немає сліпих сил, про які варто говорити. Числа, які ми отримуємо з фактів, видаються мені настільки приголомшливими, що такий висновок практично не підлягає сумніву".

Одним із прикладів тонкого налаштування є швидкість розширення всесвіту. Це значення має бути збалансоване з високою точністю – 1 до 1055. Якби всесвіт розширювався занадто швидко, то й матерія розширювалась би надто швидко для утворення зірок, планет і галактик. Якби ж усесвіт розширювався занадто повільно, то він би зруйнувався ще до утворення зірок.

Відношення електромагнітної сили до гравітації також має бути тонко збалансоване до ступеня, рівного 1 до 1040. Якби це значення трохи збільшилося, то всі зірки були би принаймні на 40% масивніші за наше сонце. Це означало би, що горіння зірок було б занадто коротким і нерівномірним для підтримки складного життя. Якби це значення трохи зменшилося, то всі зірки були би принаймні на 20% менші за сонце. Це зробило би їх нездатними виробляти важкі елементи, необхідні для підтримки життя.

Аргументи на користь розумного задуму з космології
Із сучасними відкриттями в галузі космології концепція точного початку космосу була майже беззастережно підтверджена. Аргумент Калама стверджує наступне:

1. Усе, що починає існувати, має причину за межами самого себе.
2. Всесвіт почав існувати.
3. Таким чином, всесвіт має причину за межами самого себе.

Отже, з різних даних ми бачимо, що поза чотирма вимірами простору та часу існує першопричина, що має володіти вічними, особистісними та інтелектуальними якостями для того, аби бути здатною свідомо привести до існування простір, матерію і навіть сам час.

На закінчення
Ця стаття є лише стислим оглядом основних складових висновків щодо існування розумного задуму. Її мета полягає в тому, щоби продемонструвати широкий спектр підтримки розумного задуму із багатьох дисциплін, включаючи біологію, фізику та космологію.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Якими є найкращі аргументи на користь розумного задуму?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries