settings icon
share icon
Запитання

Чи чує Бог мої молитви?

Відповідь


Бог чує все, включаючи молитви. Він – Бог. Ніщо не лишається без Його уваги (Псалом 138:1-4). Він має цілковиту владу над усім, що Сам створив (Ісаї 46:9-11). Тому справа не в тому, чи знає Господь про кожну молитву (Він знає), а в тому, чи дослухається Він до наших молитов з метою відповісти на них.

Бог бажає, щоб ми молилися. Він дав молитву як засіб, за допомогою якого ми можемо насолоджуватися спілкуванням із Ним (Об'явлення 3:20), визнавати свої гріхи (1 Івана 1:9), просити про задоволення своїх потреб (Псалом 50:15) та узгоджувати наші бажання з Його бажаннями (Єремії 29:11-12; Луки 22:42). На один вид молитви ми гарантовано отримаємо відповідь. Текст у Луки 18:13-14 описує молитву покаяння. Коли ми звертаємося до Господа зі смиренним каяттям, Він з радістю виправдовує та прощає нас.

Однак розглядаючи молитви, важливо пам'ятати, що більшість Божих обітниць у Святому Письмі стосувалися Його народу. У Старому Завіті вони були дані Ізраїлю та всім, хто з ним об'єднувався. Новозавітні обітниці стосуються послідовників Ісуса. Ми хибно використовуємо Біблію, якщо вихоплюємо з неї окремі вірші та намагаємося застосувати їх до будь-якої ситуації, включаючи молитву. І хоча Господь знає й чує все, Він виклав деякі умови, за яких не буде дослухатися до наших молитов:

1. Якщо ми вперто тримаємося гріха, не бажаючи покаятися та змінитися, Бог не почує наших молитов. В Ісаї 1:15 Він каже: «І коли ви простягаєте свої руки, Я відвертаю від вас Свої очі; навіть якщо б ви примножували ваші молитви, Я не слухатиму вас. Ваші руки закривавлені!» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). У книзі Притчі 28:9 написано: «Хто відхиляє своє вухо, аби не прислухатися до Закону, того і молитва огидна».

Приклад: Молода пара живе в сексуальному гріху, і все ж вони моляться, аби Бог благословив їхнє сумісне життя.

2. Якщо ми просимо, керуючись власними егоїстичними бажаннями, Бог не почує наші молитви. В Якова 4:3 сказано: «Просите й не одержуєте, бо не на добро просите, а щоб розтратити на ваші пристрасті».

Приклад: Мужчина незадоволений своїм трирічним автомобілем, тому молиться про новий і дорожчий.

3. Якщо те, про що ми просимо, не відповідає Його волі щодо нас. У 1 Івана 5:14 написано: «І це та відвага, яку маємо до Нього, що коли чогось попросимо згідно з Його волею, Він вислуховує нас!»

Приклад: Ми гаряче молимося про нову роботу, а Божий план полягає в тому, щоб ми залишалися на цьому місці й свідчили своїм колегам.

4. Коли ми не просимо з вірою. В Євангелії від Марка 11:24 Ісус сказав: «Тому Я кажу вам: Усе, про що молитесь і просите, – вірте, що одержите, і сповниться вам». Але віра – це не віра у щось; це віра у Когось. Нам слід довіряти характеру Господа та Його бажанню благословляти й зміцнювати нас. Коли ми молимося, то маємо вірити, що Він почує нас і виконає кожне прохання, яке відповідає Його волі щодо нас (1 Івана 5:14-15).

Приклад: Ми просимо Бога задовольнити наші фінансові потреби, проте продовжуємо непокоїтись і висловлювати оточуючим своє невір'я, кажучи: «Я, мабуть, ніколи не отримаю цих грошей».

Бог – святий, і бажає, щоб і ми були святими (Левіти 22:32; 1 Петра 1:16). Коли Він бачить, що ми прагнемо цієї святості, то з радістю відповідає на наші молитви так, аби продовжити наше духовне зростання. Ісус сказав: «Якщо ж будете перебувати в Мені, а Мої слова перебуватимуть у вас, то чого б тільки забажали, просіть – і станеться вам» (Івана 15:7). Секрет молитви полягає у Христі, тому все, про що ми просимо, має відповідати Його бажанням (Псалом 37:4). Лише тоді ми можемо бути впевнені, що Бог почує наші молитви з метою відповісти на них.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи чує Бог мої молитви?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries