settings icon
share icon
Запитання

Що таке день П'ятидесятниці?

Відповідь


П'ятидесятниця має важливе значення як у Старому, так і в Новому завітах. Слово, яке використовується в грецькому оригіналі («пентекост»), насправді стосується події, відомої в Старому Завіті як свято Тижнів (Левит 23:15; Повторення Закону 16:9), і вказує на п'ятдесят днів від часу мирної жертви на Пасху. Свято Тижнів відзначало завершення жнив. Але найцікавіше – це його використання в книгах Йоїла та Дії апостолів. Будучи зверненою назад, на пророцтво в Йоїла 2:8-32, та вперед – на обітницю Святого Духа в останніх словах Христа перед вознесінням (Дії 1:8), П'ятидесятниця символізує початок церковної доби.

Єдину біблійну згадку про фактичні події в той день ми знаходимо в Дії апостолів 2:1-3. П'ятидесятниця має дещо спільне з Тайною вечерею: в обох випадках учні разом збиралися у приміщенні, що, вочевидь, уже було важливою подією. На Тайній вечері учні були свідками завершення земного служіння Месії, коли Він попросив їх згадувати про Нього, поки Він не повернеться. У день П'ятидесятниці, зі сходженням Святого Духа на всіх віруючих, учні стали свідками зародження новозавітної церкви. Отже, П'ятидесятниця пов'язує початок діяльності Святого Духа в церкві із завершенням земного служіння Христа.

Згадка про вогонь і вітер у день П'ятидесятниці співзвучна з багатьма місцями Старого й Нового завітів. Про вітер сказано, що він був сильним. Ми зустрічаємо в Біблії безліч згадок про міць вітру (який перебуває під Божим контролем). Вихід 10:13, Псалом 17:43 та Ісаї 11:15 у Старому Завіті та Матвія 14:23-32 у Новому – лише декілька прикладів. Але важливішим за символ вітру як сили є його символ як життя в Старому Завіті (Йова 12:10) та як духу – в Новому (Івана 3:8). Так само, як перший Адам отримав дихання фізичного життя (Буття 2:7), так і «другий» Адам – Ісус – дарує дихання духовного життя. Ідея духовного життя, народженого Святим Духом, без сумніву, мається на увазі у вітрі під час П'ятидесятниці.

Вогонь часто асоціюється у Старому Завіті з Божою присутністю (Вихід 3:2; 13:21-22; 24:17; Ісаї 10:17) та Його святістю (Псалом 96:3; Малахії 3:2). Так само у Новому Завіті вогонь пов'язаний із присутністю Господа (Євреям 12:29) та очищенням, яке Він може здійснити в людському житті (Об'явлення 3:18). Це також мається на увазі в полум'ї на день П'ятидесятниці. Справді, вогонь ототожнюється із самим Ісусом (Об'явлення 1:14; 19:12) і це є природною асоціацією з даром Святого Духа, Який мав навчити учнів істини Христа (Івана 16:14).

Ще одним аспектом дня П'ятидесятниці є дивовижне спілкування іноземними мовами, що дозволило людям із різних народів зрозуміти послання апостолів. Крім того, це була смілива та критична проповідь Петра, звернена до єврейської аудиторії. Вона справила сильне враження, оскільки слухачі «серцем розжалобились» (Дії 2:37) і прийняли настанову Петра покаятися й охреститися (Дії 2:38). Розповідь завершується приєднанням до церкви трьох тисяч душ, ламанням хліба та молитвами, апостольськими ознаками і чудесами, а також формуванням громади, в якій задовольнялися потреби кожного віруючого.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що таке день П'ятидесятниці?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries