settings icon
share icon
Запитання

Як креаціонізм та еволюція впливають на світогляд людини?

Відповідь


Ключова відмінність між креаціонізмом та еволюцією зводиться до нашої впевненості в усьому, що, на нашу думку, ми знаємо. Поміркуйте над наступним: якщо наші п'ять органів чуттів і мозок є лише результатом випадкової, безцільної еволюції, то як ми можемо бути впевнені, що вони повідомляють нам вірну інформацію? Те, що мої очі та мозок сприймають як червоний колір, може сприйматися вашими очима й мозком як синій, але ви називаєте його «червоним», бо вас так навчили. (Самі кольори насправді не змінюються, оскільки вони складаються з певних, незмінних частот електромагнітного спектру.) У нас немає вірного способу дізнатися, що ми говоримо про одне й те ж.

Або припустімо, що ви бачите камінь, на якому, як вам здається, хтось написав: «Київ – 50 км». Тепер також припустімо, що ви вважаєте, що це позначення – ніщо інше, як наслідок випадкової ерозії від вітру та дощу. Чи можна насправді бути певними, що Київ розташований за 50 кілометрів від цього місця?

Але що, якби ви знали, що кожний нормальний «набір» очей та мозку створений, аби сприймати певну частоту електромагнітного спектру як червоний колір? Тоді ви можете бути впевнені в тому, що ми бачимо одне й те ж. І що, якби ви знали, що хтось ретельно виміряв відстань у 50 км від Києва, а потім поставив там знак, аби це позначити? Тоді ми можемо бути певні, що цей дороговказ повідомляє нам точну інформацію.

Інша відмінність у тому, як креаціонізм та еволюція впливають на світогляд людини, лежить у сфері моралі. Якщо ми – лише продукт випадкової, безцільної еволюції, то що саме означають слова «добре» й «погано»? «Добре» в порівнянні з чим? «Погано» в порівнянні з чим? Справді, без мірила (наприклад, Божої природи) у нас немає підстав називати щось хорошим або поганим – це просто думка, яка насправді не має жодної ваги в оцінці того, як ми діємо або судимо про дії інших. Мати Тереза та Гітлер просто прийняли різні рішення у такому світі. Коли справа доходить до визначення правильного й неправильного, немає відповіді на питання «Хто так сказав?». І хоча атеїсти та еволюціоністи, безумовно, можуть вести моральне життя, якби вони були вірні своїм переконанням, то в них не було би жодних підстав для цього, як і не було би підстав називати дії інших правильними чи неправильними.

Але якщо є Бог, Який створив нас на Свій образ, тоді ми не лише створені з розумінням того, що є правильним або неправильним, але в нас є і відповідь на питання «Хто так сказав?». Добре – це те, що відповідає Божій природі, а погане – те, що їй не відповідає.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як креаціонізм та еволюція впливають на світогляд людини?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries