settings icon
share icon
Запитання

Як мені подолати біль зради?

Відповідь


Зрада є грубим порушенням довіри і може викликати одну з найруйнівніших форм болю для людини. Страждання від зради часто посилюється почуттям уразливості. Для багатьох людей біль від зради гірший за фізичне насильство, обман або насмішки. Зрада руйнує основи довіри.

Давид особисто зазнав зради: «Якби ворог зневажав мене, я стерпів би; якби мій ненависник повстав проти мене, я заховався би від нього. Але ти, рівний мені чоловік, мій довірений і мій приятель, з яким ми спільно насолоджувалися розмовами і разом з іншими ходили до Божого дому!?» (Псалом 55:13-15; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Що ближчі стосунки, то сильніший біль зради.

Ісусові також був знайомий біль зради. Найгіршою, найпідступнішою була зрада Юди за тридцять срібняків (Матвія 26:15). «Навіть мій приятель, з яким я в мирі, якому довіряв, котрий їв мій хліб, підняв на мене п’яту!» (Псалом 41:10; пор. з Івана 13:18). Але Христос не виявляв жаги помсти, гіркоти або злості – зовсім навпаки. Після підступного поцілунку Він звернувся до Юди як до «друга» (Матвія 26:50).

Є спосіб, за допомогою якого ми можемо подолати біль зради. Силу для цього можна черпати безпосередньо від Бога та з прощення. Оплакавши порушену довіру, Давид демонструє, як пережити зраду. Він каже: «Я ж кликатиму до Бога, і Господь мене врятує. Увечері, вранці й опівдні буду скаржитись та зітхати – і Він почує мій голос» (Псалом 55:17-18).

Перший ключ – звертатися до Бога. І хоча нам може хотітися завдати удару зрадникові у відповідь, ми маємо принести свій біль до Нього. «Не відплачуйте злом за зло або лайкою за лайку, а навпаки, благословляйте, знаючи, що ви були покликані на те, аби успадкувати благословення» (1 Петра 3:9).

Наступний ключ до подолання болю зради – пам’ятати приклад Ісуса. Наша гріховна природа спонукає нас «відплачувати злом за зло», проте Він навчав інакше: «А Я кажу вам не противитися злу; але якщо тебе хто вдарить у твою праву щоку, підстав йому й другу ... Любіть ваших ворогів, благословляйте тих, хто проклинає вас, робіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, які кривдять і переслідують вас» (Матвія 5:39, 44). «Коли Його лихословили, Він не лихословив…» (1 Петра 2:23). Ми маємо наслідувати Його приклад, не відповідаючи образами на образи, включаючи і зраду. Віруючим слід робити добро навіть тим, хто завдає їм болю. (Зверніть увагу – це не означає, що не потрібно домагатися належного правосуддя в разі образи, порушень у ділових стосунках тощо. Проте прагнення такого правосуддя не має мотивуватися жагою помсти.)

Ще один дієвий ключ до подолання гіркоти зради – це наша здатність прощати зрадника, дана нам Богом. Етимологія слова «прощення» передбачає зцілення та звільнення. Вирішуючи пробачити когось, ми фактично звільняємо цю людину від особистої помсти. Але ми також звільняємо і себе – від життя з гіркотою. Обмін нашої образи та гніву на Божу любов – це чудовий, життєдайний обмін.

Ісус навчав, що любити своїх ближніх слід активно: «А Я кажу вам: Любіть ваших ворогів, і моліться за тих, які переслідують вас» (Матвія 5:44). Без сумніву, пробачити людину, яка зрадила нашу довіру, – надзвичайно важко. Це можливо лише з Богом (див. Луки 18:27).

Ті, хто відчув любов Господа, розуміють, що означає бути об’єктами беззастережної й незаслуженої любові. Лише за допомогою Його Духа ми можемо любити та молитися за тих, хто намагається заподіяти нам шкоди (Римлянам 12:14-21).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як мені подолати біль зради?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries