settings icon
share icon
Запитання

Чи можуть християни застосовувати процедуру банкрутства?

Відповідь


Хоча в Біблії не згадується про банкрутство як таке, ми маємо деякі принципи, що можуть застосовуватися до цього питання та допомогти нам дійти певних висновків.

Біблійний принцип №1. Ми зобов’язані виконувати свої обіцянки та виплачувати те, що заборгували. У тексті книги Еклезіаста 5:3-4 сказано: «Як тільки ти пов’яжеш себе обітницею Богові, то не зволікай з її виконанням. Бо Йому не подобаються нерозважливі, – тому, що пообіцяв, обов’язково виконай. Краще не обіцяти взагалі, ніж пообіцяти, – і не виконати» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Біблійний принцип №2. Жити в кредит і не повертати борги – це характеристика нечестивих. Псалом 37:21 каже: «Нечестивий позичає й не повертає, а праведник виявляючи щедрість, дає». Християни не мають поводитись, як «нечестиві».

Чи можна християнину, що має борги, «швидко розв’язати» свою проблему, застосувавши процедуру банкрутства? На підставі цих віршів відповідь – «ні». Християнин зобов’язаний сплатити те, що погодився сплатити, відповідно до початкових умов угоди. Це може означати зміну способу життя та радикальний перегляд бюджету, але розумне розпорядження грошима є складовою благочестивого життя.

Існують певні види банкрутства, які призначені для відстрочки погашення боргу, а не для ухилення від нього. У таких випадках борг не анулюється, а особа, що подала заяву про банкрутство, повідомляє про свій намір з часом виплатити його. Судовий захист продовжується доти, поки в людини не з’явиться можливість повернути борг. Цей тип банкрутства не порушує вищеописаних біблійних принципів і для кожного християнина є питанням совісті.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи можуть християни застосовувати процедуру банкрутства?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries