settings icon
share icon
Запитання

Чи може християнин балотуватися на політичний пост?

Відповідь


Чи слід християнам балотуватися на політичні посади – це питання, що викликає бурхливі обговорення. У Біблії немає прямих згадок про християн, що займалися політикою. Але існують принципи, які ми можемо застосувати при прийнятті рішення щодо політичної діяльності. Всім, хто розглядає можливість балотуватися на політичну посаду, слід узяти до уваги ці принципи та з молитвою шукати Божої волі щодо свого життя.

Немає сумнівів у тому, що країни, де політичні діячі обираються громадянами, є країнами, які підтримують свободу. Християн у багатьох країнах світу пригноблюють і переслідують, вони страждають від урядів, які їм не під силу змінити та які ненавидять їхню віру і змушують мовчати. Ці віруючі, ризикуючи життям, проповідують Євангеліє Ісуса Христа. В інших країнах християнам було дано право обговорювати своїх лідерів й обирати їх, не побоюючись за себе або свої сім’ї.

Обрані нами лідери мають великий вплив на наші свободи. Вони можуть вибрати захист прав громадян поклонятися Богу та поширювати Євангеліє або ж обмежити ці права. Вони можуть привести свій народ до праведності або до моральної катастрофи. Очевидно одне – що більше посвячених християн входять до складу уряду – чи на нижчому, чи на вищому рівні – то більше релігійних свобод охоронятимуться. Християни в політиці можуть здійснити необхідні зміни в культурі. Яскравим прикладом є Вільям Вілберфорс, англійський політик XIX сторіччя, що десятиліттями провадив кампанію за припинення огидної работоргівлі, яка процвітала в той час. Його кампанія зрештою увінчалася успіхом, і тепер його вихваляють за мужність і відданість християнським принципам.

Водночас є стара приказка: «політика – брудна справа». Політики, навіть з найкращими мотивами, ризикують бути зіпсованими системою, що має справу з владою. Осіб, які посідають політичні посади, особливо на вищих рівнях, спокушають ті, хто сподівається отримати прихильність у просуванні своїх власних інтересів. Де би не були сконцентровані гроші та влада, поруч завжди є жадібність і ненажерливість. Перед християнами, задіяними у світських політичних системах, існує величезна небезпека, і їм слід бути дуже обережними, аби перебувати в цьому світі, проте не бути його частиною. Можливо, ніде в житті вираз «погане товариство псує добрі звичаї» (1 Коринтянам 15:33; Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства) не є актуальнішим, ніж у політичній владі.

Ісус сказав, що Його Царство не від цього світу (Івана 18:36). Царство Христа не пов’язане з земними політичними системами або національними урядами. Світ, про який мають дбати християни, є духовним, а не мирським. Немає нічого поганого в тому, щоб християни брали участь у політиці, якщо вони пам’ятають, що ми повинні бути послами Христа на Землі. Це наше основне завдання, і наша мета – закликати інших примиритися з Богом через Ісуса (2 Коринтянам 5:20).

Тож чи може християнин балотуватися на політичну посаду? Для деяких християн відповідь – однозначно ні; для інших – однозначно так. Це – особисте рішення, яке вимагає молитви та мудрості, яку може дати тільки Бог і яку Він обіцяє подарувати тим, хто дійсно її шукає (Якова 1:5). Християнським політикам слід пам’ятати, що їхній обов’язок перед Господом має превалювати над обов’язками їхніх посад. Павло каже нам, що все, що ми робимо, ми маємо робити на славу Господа, а не для себе (1 Коринтянам 10:31; Колосянам 3:17). Якщо християнин справді прагне обійняти політичну посаду, це має відбуватися лише в тому випадку, якщо він може чесно виконувати обов’язки цієї посади на славу Божу та без шкоди для християнських принципів.

English


Повернутися на стартову українську сторінку

Чи може християнин балотуватися на політичний пост?

Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries