settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про непорочність?

Відповідь


У Старому Завіті єврейське слово, перекладене як «непорочність», означає «стан бездоганності, завершеності, досконалості; щирість; чистота, правильність, цілісність». Непорочність у Новому Завіті означає «чесність і вірність взірцю доброчесності».

Ісус – ідеальний приклад непорочної людини. Після хрещення Він пішов у пустелю, аби постити сорок днів і ночей, протягом яких сатана приходив до Нього, коли Він був найбільш ослаблений, намагаючись порушити Його непорочність і спокусити. Ісус був цілковито людиною та цілковито Богом одночасно, і Він був спокушений у всіх відношеннях, проте ніколи не грішив (Євреям 4:15). Це – визначення непорочності. Ісус єдиний, Хто за всіх часів був бездоганним, досконалим, цілковито правдивим і доброчесним.

Християни покликані бути подібними до Ісуса. У Ньому ми – нові творіння й можемо вважатися невинними перед Богом (2 Коринтянам 5:17, 21; Ефесянам 1:4-8). У Христі в нас також діє Святий Дух, Який освячує нас і робить більш схожими на Нього (Римлянам 8:29; 2 Коринтянам 3:18). Ми також покликані: «…зі страхом і трепетом звершуйте своє спасіння. Адже то Бог за Своєю доброю волею викликає у вас і бажання, і дію» (Филип’янам 2:12–13; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Саме силою Божою ми стаємо дедалі більш непорочними людьми. Ми покликані коритися Господу й окрім цього бути людьми безкомпромісної моралі та непорочності. Християни мають бути прихильниками істини й доброчесності.

«Непорочність» у нашому сучасному світі передбачає моральну непідкупність. Християни мають бути тими, кого неможливо підкупити або змусити вдатися до компромісу, бо ми служимо Богові, а не людям (Колосянам 3:17, 23; Дії 5:29). Нам слід бути людьми, що дотримуються свого слова (Матвія 5:27; Якова 5:12). Ми повинні любити людей навколо нас як на словах, так і на ділі (1 Івана 3:17-18; Якова 2:17-18; Ефесянам 4:29). Ми покликані вірити в Бога й наслідувати Його на всіх своїх шляхах (Івана 6:19; 15:1-17). Наше життя має відповідати нашій вірі й демонструвати впевненість у тому, що Господні дороги є найкращими (Притчі 3:5-6).

Непорочно жити у світі, де вітається зіпсованість, не кажучи вже про нашу боротьбу зі своєю гріховною природою, – це непросто. У 1 Петра 3:13-18 міститься таке підбадьорення: «І хто заподіє вам зло, коли ви будете прагнути добра? А коли й терпите через праведність, то ви – блаженні. Їхнього залякування не бійтеся і не тривожтеся! Господа Христа освячуйте у ваших серцях і будьте завжди готові дати відповідь кожному, хто запитує вас про вашу надію, але з лагідністю і страхом, маючи добру совість, аби тим, чим обмовляють вас як злочинців, були посоромлені ті, хто кепкує з вашого доброго способу життя в Христі. Адже краще, якщо на те Божа воля, страждати, будучи доброчинцем, аніж злочинцем. Тому що й Христос один раз за гріхи постраждав, – праведний за неправедних, аби привести вас до Бога; убитий тілом, але оживлений Духом». Жити непорочно – означає слідувати прикладу Христа. І ми можемо жити дійсно непорочно тільки завдяки Його силі, яку Він милостиво й щедро дарує всім віруючим у Нього (Івана 16:33; Филип’янам 1:6; Ефесянам 1:13-14).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про непорочність?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries