settings icon
share icon
Запитання

Що Біблія каже про те, як стати хорошим учнем/студентом?

Відповідь


Загальний заклик Святого Письма вести святе і праведне життя стосується учнів/студентів так само, як і всіх християн. Хоча текст у Колосянам 3:23 був написаний для рабів, цей принцип актуальний і для учнів, і для всіх, перед ким поставлені ті чи інші завдання: «Що тільки робите, робіть від душі, наче для Господа, а не для людей» (тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства).

Наш Господь Ісус є прикладом хорошого учня. Лука резюмує Його дитинство одним віршем: «А Ісус набував мудрості, віку та благодаті – в Бога і в людей» (Луки 2:52). Хоч би якою не була освіта, здобута Ісусом, Він реагував на неї зростанням у мудрості. Зростання й навчання мають бути основною метою кожного учня.

Святе Письмо також містить декілька конкретних згадок про учнів, з яких ми можемо отримати корисні уроки. Текст у Матвія 10:24 переказує слова Ісуса про те, що «учень не вищий за вчителя». Він сказав це в контексті попередження учнів про переслідування – Ісуса обмовляли, як і учнів. Але ми також можемо зробити з цього висновок, що учнівство передбачає визнання авторитетів. Учні, які не поважають своїх учителів або дотримуються позиції «правила мене не стосуються», шкодять своїй здатності навчатися.

В іншому уривку Христос проголошує: «Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель» (Луки 6:40). Він казав про засудження інших і про те, що сліпий веде сліпого. Але одне з застосувань цих слів полягає в тому, що учні мають ретельно вибирати вчителів, бо навчання природним чином веде до того, що учень наслідує свого вчителя.

Іще один біблійний принцип, який стосується учнів, – самодисципліна. Притчі Соломона навчають нас контролювати свої слова та вчинки у процесі навчання. У Притчі 2 написано, що ми, навчаючись мудрості, маємо бажати вчитися (вірші 2-3), розуміти цінність мудрості (в. 4), шукати допомоги в Господа (в. 6-8) та бути проникливими (в. 12-15).

Учні/студенти насправді є «працівниками» своїх учителів, і можуть розглядати своє навчання як працю. Замість грошової винагороди вони отримують компенсацію у вигляді знань і навичок. Розглядаючи своє навчання у такому світлі, учень повинен слідувати благочестивим принципам, які регулюють працю: добрий учень виявляє відповідальність, надійність, кмітливість, працьовитість, витривалість, ініціативність тощо.

Звичайно, іноді існує різниця між тим, аби бути хорошим учнем і отримувати хороші оцінки, і табель успішності не завжди відображає рівень здобутої освіти. Є хороші учні, які, на жаль, отримують погані оцінки, та є погані учні, які знають, що зробити, щоб отримати хороші оцінки. Бути хорошим учнем радше означає підкорятися авторитетам, бути дисциплінованим, підтримувати етику благочестивої праці та вбирати мудрість. Це веде до святого й розважливого життя, що прославляє Господа.

Усі ми маємо бути старанними учнями Божого Слова, оскільки «усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності» (2 Тимофію 3:16). Також запам’ятовування та застосування Божого Слова може вберегти нас від гріха (Псалом 119:7, 11).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що Біблія каже про те, як стати хорошим учнем/студентом?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries