settings icon
share icon
Pytanie

Jakie są ważne powody dla zerwania relacji z chłopakiem/ dziewczyną?

Odpowiedź


To jest trudne pytanie do wyjaśnienia, nieważne co zostało powiedziane lub zrobione. Pierwsza rzecz jaką należy pamiętać to rada Jezusa udzielona Piotrowi na temat przebaczania komuś, kto zgrzeszył wobec niego: "Wtedy przystąpił Piotr do niego i rzekł mu: Panie, ile razy mam odpuścić bratu memu, jeżeli przeciwko mnie zgrzeszy? Czy aż do siedmiu razy? Mówi mu Jezus: Nie powiadam ci: do siedmiu razy, lecz do siedemdziesięciu siedmiu razy" (Ew. Mateusza 18.21-22). Przebaczanie innej osobie w relacji powinno być pierwszym krokiem jaki podejmujesz w decydowaniu o tym co zrobisz.

Możesz myśleć o randkowaniu/ zalotach jako praktyce zmierzającej do małżeństwa. To nie oznacza, że powinnaś/ powinieneś pozostać z pierwszą osobą z którą się spotykasz i wziąć z nią ślub. Bóg może poprowadzić cię do kogoś innego, ale najlepiej jest przebaczyć i spróbować wyjaśnić wszystko, chyba że poprzez ostrożną, pokorną modlitwę Bóg prowadzi cię do tego, aby opuścić tą relację. Powinieneś wcielić w życie ideę, aby wszystko działało, tak jak w małżeństwie, zamiast uciekać, gdy potencjalny małżonek robi coś, co ci przeszkadza lub rani.

Istnieje jedna rzecz, która zdecydowanie będzie powodem by rozważyć zerwanie ze swoim chłopakiem/ dziewczyną. Paweł mówi nam o tym w 1 Koryntian 5.9-11, "Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali." Jeśli twój chłopak lub dziewczyna wpadają w któryś z tych grzechów, Paweł mówi, że relacja musi zostać zerwana. Osoby, których życie charakteryzuje się chciwością, niemoralnością, bałwochwalstwem itp., nie są odpowiednimi partnerami do związku małżeńskiego.

Okoliczności są inne dla każdej sytuacji i zawsze trudno jest powiedzieć komuś co ma robić w danej sytuacji. Oczywiste jest, że Bóg chce, abyśmy okazywali przebaczenie we wszystkich sytuacjach, ale w kwestii opuszczenia kogoś, jedynym sposobem, aby wiedzieć jak rozwiązać problem w relacji, jest modlitwa, rozeznanie, mądrość i współczucie.

EnglishPowrót na polską stronę główną

Jakie są ważne powody dla zerwania relacji z chłopakiem/ dziewczyną?
Podziel się tą stroną: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries